CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności
 
 

„Każdy krok ma znaczenie…”

 

Na zajęciach w przystępny i zrozumiały sposób prelegent opowiadał młodzieży, o konsekwencjach, jakie mogą spotkać młodego człowieka podejmującego ryzykowne zachowania, często pod wpływem substancji psychoaktywnych.
Cele zajęć:
- przekazanie we właściwy sposób ważnych dla młodych ludzi zagadnień, na temat których wiedzę na ogół czerpią wyłącznie z Internetu,
- przekonanie młodzieży, że zdrowie to najcenniejszy skarb, o który należy dbać,
- uświadomienie negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych, wczesnego rodzicielstwa i zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową,
- uświadomienie młodym ludziom, jak chronić się przed niebezpieczeństwem zakażenia wirusem HIV. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na młodzieży, uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, zadawali pytania, brali czynny udział w dyskusji. Na zakończenie otrzymali nagrody i drobne upominki.

 

 
 
 
Aktualności
 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  


Szkolenia dla rolników z zakresu płatności bezpośrednich - 28.02.2018r. w Bałtowie


Komunikat

Informujemy, że na terenie całego kraju obowiązuje Wspólny System segregacji Odpadów, który ujednolica kolorystykę i sposób oznaczania pojemników na odpady - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017r., poz. 19). W związku z powyższym na terenie Gminy Bałtów obowiązywał będzie następujący system segregowania odpadów:
•    Worek koloru zielonego – szkło
•    Worek koloru niebieskiego – papier
•    Worek koloru brązowego – bioodpady

•   Duży pojemnik 240l –  metale i tworzywa sztuczne (nalepki koloru żółtego zostaną naklejone przez Firmę Remondis w późniejszym terminie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych)
•    Mały pojemnik 120l – zmieszane odpady komunalne
Mieszkańcom Gminy Bałtów Firma Remondis dostarczała worki oraz ulotki informacyjne dotyczące nowego sposobu segregacji. Są one również dostępne w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pok. nr 7. Można je w razie konieczności odebrać każdego dnia od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do godz., 15.00.
Segregację według nowych zasad należy rozpocząć po odbiorze śmieci w marcu b.r. W przypadku miejsc trudnodostępnych worki, harmonogramy odbioru odpadów oraz ulotki zostaną dostarczone w trakcie najbliższego odbioru odpadów.
Bałtów, 21 luty 2018r.


Zimowo i profilaktycznie w Świetlicy w Okole

Pierwszy tydzień ferii w Świetlicy upłynął pod znakiem zabaw na śniegu i zajęć plastycznych związanych z wykonaniem walentynkowego kolażu i biżuterii z niecodziennych materiałów takich jak glina i makaron. 14 lutego br. uczestnicy zajęć wzięli udział w walentynkowym przyjęciu, na którym oprócz zabaw tematycznych dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek.


WALENTYNKI w PSP im. Legionów Polskich w Okole

9 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole obchodzono jak co roku DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to czas, kiedy przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, który w dniach 7 i 8 lutego uruchomił Pocztę Walentynkową. W tych dniach można było wrzucać do specjalnie przygotowanej i udekorowanej skrzynki liściki, życzenia, wyznania miłosne i pozdrowienia. W dniu 9 lutego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, opróżnili skrzynkę walentynkową i rozdali korespondencję adresatom. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Na podstawie ilości zdobytych liścików i ozdobnych karteczek wyłoniono Króla i Królową Walentynek. Zwycięzcami zostali Weronika Dwojak kl.VI i Karol Choinka kl. II. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości.


Dzień Zdrowego Śniadania

Uczniowie klas I-II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole, pod kierunkiem opiekunek SK PCK pani Beaty Walczyk i pani Anety Kocjan, przygotowali Dzień Zdrowego Śniadania. Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości najmłodszych na temat prawidłowego odżywiania się, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Dzieci dowiedziały się co należy jeść aby być zdrowym i pełnym energii, utrwaliły reguły odpowiedniego zachowania się przy stole. Z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem uczestniczyły  w podjętych zadaniach. Przyniosły produkty z których powstały pełnowartościowe, kolorowe kanapki.


Podsumowanie półrocznej Akcji „Rodzinne czytanie”

W dniu 9 lutego 2018r. podsumowana została akcja „Rodzinne czytanie” prowadzona w I półroczu w klasie III pod okiem wychowawczyni Barbara Samsonowskiej i opiekuna biblioteki Alicji Chodały. Uczniowie na początku roku szkolnego otrzymali karty czytelnika, które uzupełniali liczbą minut poświęconych w danym dniu na czytanie. Codzienne czytanie potwierdzane było podpisem rodziców. W miesiącu styczniu koordynatorzy akcji zebrali od uczniów karty czytelnika i zliczyli liczbę minut przeczytanych w ciągu całego półrocza przez każdego ucznia klasy III. Zwycięzcami zostali Hanna Kołodziejczak, Zofia Kosowska, Zofia Letkiewicz, Monika Walczyk, Daniel Goliński i Brajan Cielebąk. Pani dyrektor Joanna Adamus wręczyła pamiątkowe dyplomy dla uczniów i ich rodziców, jak również nagrody książkowe.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com