CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności
 
 

Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie

 

Pan przewodnik, oprowadzając grupę po zakładzie, wprowadził uczniów w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie rozpoczęło się od dmuchalni szkła, gdzie powstają te niezwykłe cudeńka. Dmuchanie bombek przypomina robienie baniek mydlanych - tylko w temperaturze ok. 600 stopni Celsjusza.  Następnie są one srebrzone i lakierowane,  dzięki czemu przybierają bajeczne, tęczowe odcienie.
Ostatnim etapem zwiedzania była pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory przy użyciu cieniutkich pędzelków z włosia wiewiórek lub bobrów. Na koniec bombki zdobione są barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi ozdobami tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki. Największą atrakcją dla dzieci okazało się własnoręczne zdobienie bombek. Dzieci nanosiły na szkło specjalny klej tworząc wymarzone wzorki, po czym obsypywały różnokolorowym brokatem. Na pamiątkę pobytu w fabryce dzieci otrzymały przepiękne bombki choinkowe, które same wykonały.

 

 
 
 
Aktualności
 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  


Zaproszenie na uroczystości rocznicowe z okazji 3 maja


Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób

   


Apel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim w sprawie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok

  


Przypomnienie o obowiązku utrzymywania urządzeń melioracji wodnych

   


Informacja o zakończeniu oceny wniosków, które wpłynęły na ogłoszony konkurs w ramach Przedsięwzięcia 2.1.1. „Inicjatywa grup mieszkańców na rzecz rozwoju LGD”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg informuje, iż zakończono ocenę wniosków o powierzenie grantu, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs w ramach Przedsięwzięcia 2.1.1. „Inicjatywa grup mieszkańców na rzecz rozwoju LGD” w terminie od 08.03.2018 r. do 22.03.2018 r.
Szczegółowe informacje dotyczące wyników oceny znajdują się na poniższych listach rankingowych.


http://www.krzemiennykrag.info/2018/04/wyniki-oceny-wnioskow-nabor-12018g/
 


„W świecie dobrych manier”

Po czym można rozpoznać kulturalnego człowieka? To ktoś, kto potrafi właściwie postąpić w rozmaitych sytuacjach, szanując przy tym zarówno siebie, jak i innych. Nie jest to osoba idealna, czasem popełnia gafy, ale umie je dostrzec, wybrnąć z nich i powiedzieć „przepraszam”. Dobre wychowanie, czyli nienaganne formy, życzliwość dla ludzi, uprzejmość i tolerancja, opanowanie emocji powinny być nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa. Niestety, ostatnio coraz częściej obserwuje się nie tylko brak grzeczności we wzajemnych relacjach, ale nawet przypadki agresji wśród dzieci, dlatego wskazane wydaje się prowadzenie zajęć na temat kultury i właściwego zachowania.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com