CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności
 
 

Dzień Praktyki Zawodowej w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowcu Św.

 

Gimnazjaliści mogli obejrzeć prezentacje multimedialne i stanowiska zawodowe przygotowane przez uczniów kształcących się na kierunkach: technik budownictwa, technik geodeta, technik organizacji reklamy, technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Mieli także okazję wziąć udział w warsztatach „Poznaj siebie” poprowadzonych przez doradcę zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery w Ostrowcu Św. W przerwie wydarzenia przygotowano słodki poczęstunek i konkurs z nagrodami rzeczowymi.

 

 
 
 
Aktualności
 

Gminny konkurs historyczny rozstrzygnięty

W dniu 14.12.2017 roku odbył się gminny konkurs historyczny pt. „ Józef Haller – generał, legionista, mąż stanu”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną  w Bałtowie pod patronatem Wójta Gminy Bałtów Pana Andrzeja Jabłońskiego. Konkurs zorganizowany z  okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2017 Rokiem Generała Józefa Hallera. Celem konkursu było przybliżenie i popularyzacja postaci gen. Józefa Hallera. Konkurs drużynowy skierowany  do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych  oraz uczniów  II i III klas gimnazjalnych z terenu Gminy Bałtów. Do konkursu przystąpiło 7 drużyn 3- osobowych. Zwycięską okazała się drużyna w składzie:  Amelia Kudas, Michał Maziarski, oraz Wiktor Stańczyk z kl.VI SP im Legionów Polskich w Okole. Drugie miejsce przypadło drużynie w składzie: Kamila Grudniewska, Justyna Kroczek oraz Paweł Kraus- uczniom kl.III b gimnazjum w Bałtowie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Kamil Wyroda, Oliwia Kawałek oraz Oliwia Lasota z kl. VII SP im. Legionów Polskich w Okole. Komisja Konkursowa wyróżniła Bartosza Parchetę, Kamilę Kozieł, Jakuba Jakubowskiego z kl. III a gimnazjum w Bałtowie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych wyników.


Przedszkolaki udekorowały choinkę w Urzędzie Gminy w Bałtowie

W dniu 12 grudnia 2017 roku przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Mali odkrywcy” w Bałtowie i Okole wspólnie z Wójtem Gminy Panem Andrzejem Jabłońskim, swoimi paniami oraz przybyłym na spotkanie Świętym Mikołajem ubrały choinkę. Drzewko, które zdobi Urząd Gminy, dzieci udekorowały własnoręcznie przygotowanymi pięknymi ozdobami. Wspólne spotkanie, śpiewanie kolęd sprawiło przedszkolakom ogromną radość. Święty Mikołaj rozdał dzieciom upominki. Pan Wójt podziękował wszystkim za przybycie i życzył radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.


Wizyta Filharmonii Kieleckiej w Okole

Dnia 11 grudnia 2017 r. do PSP im. Legionów Polskich w Okole przyjechali przedstawiciele Filharmonii Kieleckiej. Przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Okole miały okazję wziąć udział we wspaniałym koncercie pt. „Uchronić od zapomnienia”. Tematem przewodnim były kolędy bożonarodzeniowe i pastorałki. Podczas ciekawego koncertu dzieci poznały brzmienie akordeonu, kontrabasu, janczarów i instrumentów klawiszowych. Muzycy zachęcali uczestników spotkania do wspólnego kolędowania i śpiewająco wprowadzali w klimat zbliżających się świąt.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia

  


OGŁOSZENIE

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 754 Urząd Gminy w Bałtowie informuje mieszkańców miejscowości Okół i Michałów o przerwie w dostawie wody w dniu 14.12.2017 roku (czwartek). Przerwa w dostawie wody potrwa od godz. 7.00 do godz. 12.00.
Bałtów, 11.12.2017r.

                                    Wójt Gminy Bałtów
                                /-/ mgr inż. Andrzej Jabłoński
 


Pieczenie świątecznych pierniczków

Bałtowskie przedszkolaki  z Punktu Przedszkolnego przygotowują się do świąt. 4- latki rozpoczęły od pieczenia świątecznych pierniczków. Z pomocą pani Moniki i pani Małgosi praca nad przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dekorowały je różnokolorowymi lukrami i barwną posypką. Przygotowanie ciasteczek dzieciom bardzo się podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.


6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie…

W tym dniu Mikołaj odwiedził także dzieci z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole. Chociaż serduszka biły mocno, dzieci przywitały drogiego gościa piosenkami i tańcem. Wszyscy byli bardzo grzeczni przez cały rok, więc Mikołaj z uśmiechem rozdawał podarunki dzielnym maluszkom. Na zakończenie maluchy pomachały Mikołajowi i zaprosiły Go oczywiście za rok.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com