Gmina Przyjazna Turystom

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 

Schronisko dla zwierząt Janik

BIP i ZPORR

Dokumnet PDFdzeinnikburza

Odwiedziło nas:
3332 internautów

 
 
,
| Aktualności - Archiwum |
 

Święto Babci i Dziadka w Niepublicznym Przedszkolu Kraina fantazji

 Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

więcej

Uczniowie PSP w Okole na zimowym rajdzie

Uczniowie z PSP im. Legionów Polskich w Okole należący do koła turystycznego „Włóczykije”  wzięli udział w XXIII Rajdzie zimowym Szlakiem Powstania Styczniowego. Rajd odbył się w ostatnią sobotę stycznia br.

więcej

Pieski do adopcji

Urząd Gminy w Bałtowie informuje o możliwości adopcji piesków. Pieski są objęte opieką weterynaryjną, zadbane, przyjazne dla ludzi, kontaktowe, niezwykle energiczne, szybko przywiązują się do opiekunów. Nie przejawiają agresji do ludzi i zwierząt. Osoby, które zdecydują się na adopcję pieska, mogą liczyć na pomoc Urzędu Gminy w Bałtowie w postaci zakupu budy. Informacje dotyczące adopcji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu 41 264 10 08 wew. 18.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Okole

W dniu 23.01.2015r. w Niepublicznym Przedszkolu "Kraina fantazji" w Okole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z Jasełkami. Przedszkolaki pod kierunkiem pań zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Na scenie pojawiły się postacie m.in.: Maryi, Józefa, aniołów, królów. Występom małych artystów towarzyszył śpiew kolęd. Kolejnym punktem uroczystości były wiersze, piosenki oraz życzenia dzieci skierowane bezpośrednio do  przybyłych gości. Na zakończenie każdy przedszkolak wręczył ukochanym babciom i dziadkom laurkę z życzeniami. Tak miłe spotkanie wywołało wiele radości i wzruszeń.

więcej

Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i Innych

  

więcej

Medale za zasługi dla obronności kraju

W dniu 26.01.2015r. w budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, miała miejsce uroczystość wręczenia srebrnych medali za Zasługi dla Obronności Kraju.  Medal te  mogą otrzymać rodzice, których przynajmniej troje dzieci odbyło nienaganną, czynną służbę wojskową. Decyzją szefa MON medalami „Za zasługi dla obronności kraju” odznaczeni zostali z terenu gminy  Bałtów Państwo Katarzyna i Zdzisław Broś z Lemierzy oraz Ewa i Wiesław Puchałka  z Okołu. W uroczystości uczestniczyli z ramienia organizatorów Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach płk Wiesław Święchowicz oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sandomierzu ppłk Krzysztof Leśniak oraz zaproszeni goście. Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński  złożył wyrazy uznania i pogratulował odznaczonym ich zaangażowania i troski wniesionej w wychowanie synów oraz wręczył okolicznościowe upominki.

więcej

Zaproszenie na Kongres Innowacyjny Młody Rolnik

  

więcej

Jak karnawał, to karnawał...

15 stycznia 2015 r. dzieci z  Niepublicznego Przedszkola ,,Kraina fantazji "  w Bałtowie bawiły się na zabawie karnawałowej. Rodzice postarali się o wspaniałe stroje, a dobry nastrój nie opuszczał maluchów podczas zabawy. Były konkursy, pląsy, wygibasy... Każdy miał świetny pomysł na tańce, więc wszyscy bawili się doskonale.
 

więcej

Dzień Babci I Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

21 stycznia 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, a zaproszeni goście przybyli bardzo licznie. W pięknej zimowej scenerii uczniowie klas „0”- III przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, najmłodsi wyrecytowali piękny koncert życzeń, a chór złożony z uczniów klas starszych zaśpiewał dla kochanych babć i drogich dziadziusiów. Zespół taneczny „Stokrotki’ zaprezentował się w tańcu współczesnym. Uroczystość uświetnił swym występem zespół ludowy „Okolanki”, który czynnie uczestniczy w życiu szkoły. Sądząc po gromkich i długich brawach występ bardzo się podobał, a na twarzach babć i dziadków widać było wzruszenie. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez niezawodnych rodziców.

więcej

Obwieszczenie

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z dnia 14.01.2015r. znak: WPN-I.6320.6.2014.DB.5

więcej

Dzień Babci i Dziadka


XXII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2015

W dniu 18 stycznia 2015 r. w Skarżysku Kam. zespoły ludowe „Biesiada” i „Bałtowianie”  uczestniczyły w eliminacjach do  XXII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2015. 

więcej

Scalenia gruntów wsi Okół, gmina Bałtów, powiat ostrowiecki

  

więcej

Piesek do adopcji!

więcej

Zarządzenie Nr 7/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 15.01.2015r.

w sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących projektu Programu opieki nad zwierzetami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Bałtów w 2015 roku.

więcej

Zarządzenie nr 4/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 5 stycznia 2015r.

  w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany urzędowej nazwy miejscowości Wólka Pętkowska, rodzaj - kolonia wsi Wólka Pętkowska na nazwę miejscowości Wólka Pętkowska-Kolonia, rodzaj - część wsi Wólka Pętkowska.

więcej

Zarządzenie nr 2/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 5 stycznia 2015r.

   w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany urzędowej nazwy miejscowości Wólka Bałtowska, rodzaj - kolonia wsi Wólka Bałtowska na nazwę miejscowości Wólka Bałtowska-Kolonia, rodzaj - część wsi Wólka Bałtowska.

więcej

Nabór na szkolenia zawodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje o naborze uczestników na szkolenia zawodowe na rok 2015 organizowane w ramach projektu ,,Wspólna Sprawa”. W związku z realizowanym projektem prowadzone będą nastepujące szkolenia:
-  Profesjonalny sprzedawca z kasą fiskalną,
-  Księgowość komputerowa,
-  Pracownik gastronomii z obsługą imprez okolicznościowych,
-  Pracownik gospodarczy z aranżacją terenów zielonych,
-  Magazynier z obsługą wózka widłowego,
-  Szkolenie spawalnicze
Wszelkie informacje dotyczące zasad naboru oraz udziału w szkoleniach można uzyskać osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie lub pod nr telefonu (41) 264-11-15, 668- 764- 240.


23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Bałtów

11 stycznia 2015r. na terenie całej gminy Bałtów kwestowało 50 wolontariuszy z Grupy Junior Bałt i Młodzieżowej Rady Gminy w Bałtowie.  Młodzi, aktywni ludzie, ludzie którzy wierzą że świat można zmieniać i co najważniejsze kochają pomagać innym. Udowadniają to na każdym kroku, w tym roku postanowili już po raz 11  zgrać z pompą podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bałtowie. Od godziny 800 ruszyli z uśmiechami na twarzach, serduszkami w jednej ręce a w drugiej trzymając puszkę we wcześniej ustalone miejsca kwestowania. Pieniądze zbierali  w różnych miejscach przy kościołach, sklepach, na obiektach turystycznych oraz spacerowali po całej gminie. Żeby przyciągnąć jak największą liczbę odbiorców przebierali się w strój misia dinozaura, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wolontariusze łącznie  uzbierali 4 483,00 zł.  Z licytacji zebrano kwotę ok. 9 000, 00 zł. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.

więcej

Jasełka z Małym Księciem

19 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W świąteczny klimat wprowadził wszystkich program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III, pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Justyny Jabłońskiej. „Najważniejsze jest to, aby w sercach naszych narodziła się miłość” – to przesłanie przyświecało zgromadzonej społeczności szkolnej, nauczycielom oraz zaproszonym rodzicom. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię narodzin Jezusa przeplataną wątkami  „Małego Księcia” Antoine’a de Saint – Exupéry’ego, dotyczącymi prawd życiowych, refleksji na temat roli wiary w życiu człowieka. Przedstawienie jasełkowe stanowiło połączenie tradycji z nowoczesnością. Oryginalny scenariusz, śpiew kolęd i pastorałek, życzliwa atmosfera – wszystko to stworzyło niepowtarzalny ciepły klimat radości i refleksji. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

więcej

VII Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie

   

więcej

Informacja dla pacjentów POZ

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że po 1 stycznia 2015 r. świadczeń medycznych będą udzielać wszystkie gabinety lekarza POZ. Informacja o miejscach udzielania świadczeń lekarza POZ. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od 1 stycznia 2015 r., od godz. 15.00 uruchamia specjalną, bezpłatną infolinię, pod którą można uzyskać informację na temat gabinetów lekarza POZ, które będą przyjmować pacjentów w 2015 r. W razie jakichkolwiek problemów z odnalezieniem najbliższej placówki udzielającej świadczeń z zakresu lekarza POZ można dzwonić pod numer 0 800 060 213 (z telefonów komórkowych bez zera). Pracownicy Funduszu będą udzielać informacji całodobowo. 


Jasełka w PSP im. Legionów Poslkich w Okole

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas 0-III Jasełka, które zostały wystawione 19 grudnia 2014 r. 

więcej

Jasełka w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

 

więcej

Boże Narodzenie 2014r.


Podsumowanie realizacji projektu systemowego pod nazwą Wspólna Sprawa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie w 2014r. po raz kolejny realizowałw partnerstwie z Ośrodkami Pomocy Społecznej w: Ostrowcu Świętokrzyskim, Bodzechowie, Ćmielowie, Kunowie, Lipniku, Mircu oraz Agencją Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim Sp. z o. o. projekt systemowy pod nazwą „Wspólna Sprawa”. Uczestnikami projektu były osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Udział w projekcie wzięło 23 klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie. Beneficjenci brali udział w szkoleniach zawodowych, gdzie po ich zakończeniu otrzymali dyplomy oraz zaświadczenia potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Oprócz szkoleń zawodowych Beneficjenci skorzystali z takich form wsparcia jak: staż, porady prawne, wyjazd kulturalny, spotkanie integracyjne, zajęcia ruchowe oraz zajęcia rękodzielnicze. W trakcie zajęć poświęconych rękodziełu uczestnicy projektu wykonywali m.in. ozdoby i dekoracje świąteczne.

więcej

Mikołaj u Przedszkolaków w gminie Bałtów

5 grudnia do Niepublicznego Przedszkola „Kraina Fantazji” w Bałtowie oraz Okole  przybył Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go piosenkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom długo wyczekiwane upominki. Każde z dzieci mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie z gościem było bardzo miłe, ale też i pełne emocji.

więcej

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2015

Harmonogram odbioru zmieszanych odpadów komunalnych oraz segregowanych odpadów komunalnych (surowce wtórne) z terenu gminy Bałtów na rok 2015

więcej

90-lecie PSP im. Legionów Polskich w Okole

28 listopada 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Świętowano 90 lecie istnienia  placówki, Święto patrona oraz 100 rocznicę  wymarszu I Kompanii Kadrowej, która dała zaczątek Legionom Polskim.

więcej

Pierwsza sesja Rady Gminy w Bałtowie

W dniu 1 grudnia 2014 roku o godz. 14.00 odbyła się,  zwołana na wniosek komisarza wyborczego, inauguracyjna sesja Rady Gminy VII kadencji. Zgodnie z prawem, pierwszą sesję nowo wybranej rady, do czasu wyboru jej przewodniczącego, poprowadziła najstarsza wiekiem radna - Pani  Teresa Piórkowska.

więcej

Andrzejki i Katarzynki w Świetlicy w Okole

25 XI i 27 XI 2014 r. w Świetlicy w Okole odbywały się zajęcia z cyklu „święta z tradycją”. Uczestnicy tradycyjnych zabaw, związanych z wróżbami dla dziewcząt i chłopców, dowiedzieli się czym jest wróżba, jak wróżono kiedyś i w jakim celu. Wróżb matrymonialnych było całe mnóstwo i niektóre z nich niesione tradycją przetrwały do dziś. W naszej świetlicy dzieci przede wszystkim radośnie i z wypiekami na twarzy wróżyły sobie lejąc wosk, przekładając buty i losując wróżbę z kubków. Z tradycją dni wróżebnych miesza się współczesna impreza andrzejkowa, której celem jest przede wszystkim dobra zabawa i okazja do wspólnego spotkania. Wróżby współczesne są dziś nie mniej popularne od tych tradycyjnych i również bardzo lubiane przez dzieci.  

więcej

Wyróżnienie dla Zespołu "Biesiada"

W dniu 21 listopada 2014 r. zespoły ludowe „Okolanki”, „Bałtowianie”, „Biesiada” wystąpiły w Warszawie na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów TERAZ MY. Zespoły wystąpiły w kategorii – Zespoły folklorystyczne – piosenka, przedstawiając : Zespół „Okolanki” – „Powiślaka”, Zespół „Bałtowianie” – „W moim ogródeczku”, Zespół „Biesiada” – „Suitę Świętokrzyską”, za którą Jury przyznało wyróżnienie. W kategorii – Recytacja wystąpiła pani Ewa Pelagia Tobis przedstawiając wiersz „Chatka rodzinna”. Serdecznie dziękujemy zespołom za udział w festiwalu, Zespołowi „Biesiada” gratulujemy wyróżnienia.

więcej

OGŁOSZENIE - Dystrybucja owoców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, iż  w dniach 26 i 27 listopada 2014r. (środa, czwartek) będą wydawane owoce (jabłka) dla wszystkich mieszkańców Gminy Bałtów.  Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w wyznaczonym terminie w godzinach  8.00 – 13.00 w budynku dawnej lecznicy w Skarbce.
Osoby zgłaszające się po odbiór żywności zobowiązane są posiadać ze sobą dokument tożsamości. Dla osób, których stan zdrowia lub inna sytuacja nie pozwala na osobisty odbiór powyższych produktów, artykuły te mogą odebrać inne osoby okazując stosowne upoważnienie.


Dzień Pracownika Socjalnego


Wyniki wyborów samorządowych 2014r.

W niedzielę 16 listopada 2014r. mieszkańcy gminy Bałtów wybrali skład nowej Rady Gminy oraz Wójta Gminy na kolejną kadencję. Wójtem Gminy Bałtów został Andrzej Jabłoński z wynikiem 52,59%. W nowej Radzie Gminy znalazło się 9 przedstawicieli KWW Andrzeja Jabłońskiego i 6 przedstawicieli KWW „Przyjazna Gmina”. Frekwencja w Gminie Bałtów  wyniosła prawie 72 %. Pełny skład nowej Rady Gminy w Bałtowie: Zieliński Krzysztof, Smoliński Leszek, Gierczak Jerzy, Kacuga Albert, Bidzińska Edyta, Piórkowska Teresa, Dunal Jerzy, Mierzejewski Zdzisław, Wyroda Piotr, Lichota Barbara, Osojca Tomasz, Marzec Anna, Cichocki Henryk, Nowak Grzegorz, Pelczarski Piotr.
 


Ostatnia Sesja Rady Gminy w Bałtowie w kadencji 2010-2014

Dnia 13 listopada 2014 r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Bałtowie. Przewodniczący Rady Leszek Smoliński i Wójt Gminy  Andrzej Jabłoński podsumowali kadencję 2010-2014 i podziękowali wszystkim radnym za dobrą i owocną współpracę.

więcej

Obchody 96. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Bałtów

  

więcej

Pamiętajmy o naszej historii...

12 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez klasę III pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Justyny Jabłońskiej. Część artystyczna rozpoczęła się od przypomnienia dlaczego obchodzimy tak ważną dla nas Polaków rocznicę. Uczniowie w programie poetycko – muzycznym przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i po 123 latach powróciła na mapę Europy. Wokalistki z III klasy Patrycja Tracz i Patrycja Baran zaśpiewały pieśni żołnierskie „Pierwsza kadrowa” i „Przybyli ułani”. Wspólnie odśpiewany hymn państwowy zakończył akademię. Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej, lekcją patriotyzmu i ważnym elementem kultywowania tradycji narodowych.

więcej

Nadanie sztandaru OSP w Lemierzach

Z okazji 45-lecia działalności OSP w Lemierzach w dniu 9 listopada 2014r. odbyło się uroczyste nadanie sztandaru jednostce oraz oddanie do użytkowania wyremontowanej strażnicy.

więcej

Ślubowanie Pierwszaków w SP w Wólce Bałtowskiej

   

więcej

Koło Gospodyń Wiejskich z Bałtowa, Gospodarstwo Agroturystyczne "Świat Kucyków" laureatami plebiscytu

W dniu 4 listopada 2014r. w Targach Kielce podczas uroczystej gali Rolnik Roku 2014, Koło Gospodyń Wiejskich 2014, Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 poznaliśmy zwycięzców w plebiscycie Echa Dnia w województwie i powiatach. Zaszczytny tytuł „Koło Gospodyń Wiejskich 2014” w powiecie ostrowieckim zdobyło KGW z Bałtowa, pierwsze miejsce w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 zajął „Świat Kucyków” Tomasza i Kingi Szczygieł. Gospodarstwo zostało również laureatem Złotej Dziesiątki województwa zajmując wysokie 5-te miejsce. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

więcej

Zaproszenie na obchody 96. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości


Halloween w przedszkolu

W piątek, 31 listopada 2014r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Kraina fantazji” w Bałtowie i Okole  były na bałtowskiej Sabatówce. Przedszkolaki odwiedziły Wioskę Czarownic. Maluchy brały udział w halloweenowych zabawach: grały w wielkie memory, kościotrupowego badmintona, czarownicowe ringo. Gotowały czekoladę, przedzierały się przez gigantyczną pajęczynę, pokonywały wiedźmowy tor przeszkód. Atrakcji było wiele, każde dziecko miało możliwość wykazać się sprawnością, a przede wszystkim mogło doskonale się bawić. Organizatorzy składają podziękowania Stowarzyszeniu Delta za serdeczne przyjęcie oraz  nieodpłatne udostępnienie dzieciom wszystkich atrakcji Sabatówki.

więcej

Śniadanie Daje Moc ...

O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia najlepiej wiedzą uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole. Dnia 30 października uczestniczyli oni w niezwykle ciekawej lekcji przygotowanej przez panią Beatę Walczyk i panią Anetę Kocjan, poświęconej zdrowej diecie dziecka. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Śniadanie Daje Moc- pod tym hasłem uczniowie wykonali bardzo pomysłowe kanapki. Pojawiły się sowy, łódki i uśmiechnięte buźki. Ta lekcja połączona z zabawą stanowi początek kampanii o zdrowym odżywianiu się w ramach planu SKPCK.

więcej

Uczniowie PSP im. Legionów Polskich odwiedzili Sabathówkę

Dnia 29 października 2014 roku uczniowie klas 0-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole   wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Bałtowa. Uczniowie odwiedzili  „Sabathówkę”, gdzie w przepięknej scenerii łączącej świat rzeczywisty ze światem baśniowym spotkali się z Czarownicą z Gór Świętokrzyskich.

więcej

Komunikat

Informujemy Państwa, że od 5 listopada 2014 roku nastąpi wycinka drzew wzdłuż rzeki Kamienna na odcinku od jazu w Bałtowie ( koło Młyna ) do mostu w miejscowości Boria. Wycinka wykonana będzie przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie, Zarząd Zlewni w Ostrowcu Św. zgodnie z udzielonym pozwoleniem Wójta Gminy Bałtów nr Oś.6131.56.01.2014 z dnia 24.07.2014 r.  W przypadku potrzeby prosimy kontaktować się z wykonawcą robót Panem Pawłem Adamskim, tel. 606 730 885.


Jesienne imprezy dla dzieci w Świetlicy w Okole

Czas jesieni w okolskiej świetlicy tradycyjnie upływa pod znakiem zabaw okolicznościowych związanych z pożegnaniem lata i Halloween. 19 X 2014 r. odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, na którym dzieci uczyły się jak korzystać z darów jesieni i wykonywały prace plastyczne z jesiennych liści. Natomiast 31 X 2014 r.  odbyła się halloweenowa zabawa związana z prastarą tradycją celtyckiego święta zmarłych. Współcześnie jest to okazja do wesołej zabawy i żartów dlatego też u nas nie zabrakło konkursów i konkurencji związanych z Halloween. W konkursie pt. „Dynia im straszniejsza tym fajniejsza” nagrody otrzymali: Julia Kocjan, Ola Majewska, Michał Maziarski i Bartek Czyż. Stroje dzieci przebranych za duchy, czarownice oraz inne stwory ocenialiśmy podczas zabawy tanecznej. Wszystkie przygotowane na ten wieczór zabawy i konkurencje  nagrodzone zostały słodkimi upominkami. Wychowawca świetlicy oraz uczestnicy zabawy składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi oraz Radnym Gminy Bałtów za ufundowanie słodkich nagród. Serdecznie dziękujemy!

więcej

Komunikaty Agencji Rynku Rolnego dla producentów owoców i warzyw

  

więcej

Rajd szlakiem patrona oddziału PTTK w Ostrowcu Św. S. Jeżewskiego

18 października 2014r. uczniowie ze szkolnego koła „Włóczykije” PSP im. Legionów Polskich w Okole byli na rajdzie szlakiem patrona oddziału PTTK w Ostrowcu S. Jeżewskiego. Niezwykle ciekawa trasa rozpoczęła się zwiedzaniem Kościoła Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie, gdzie uczestnicy wysłuchali ciekawej historii świątyni opowiedzianej przez jej proboszcza. Następnie wszyscy przejechali do Podgrodzia, gdzie rozpoczęli 12 kilometrową wędrówkę na Krzemionki przez  Borownię i Czarną Glinę.  Po drodze dzieci obejrzały mogiły powstańców styczniowych i kapliczkę. Uwieńczeniem marszu było ognisko i pieczenie kiełbasek, które wyśmienicie smakowały po długiej wędrówce.

więcej

Ślubowanie klasy pierwszej w PSP im. Legionów Polskich w Okole

  

więcej

Zawiadomienie o wniesieniu odwołania w sprawie zatwierdzenia projektu scalenia gruntów we wsi Okół

   

więcej

Śladami patrona PTTK

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie, pod opieką pani Edyty Maziarskiej, w ramach współpracy z PTTK  im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św., 18 października uczestniczyli w XXIV rajdzie  śladami patrona oddziału. Młodzi turyści swoją wędrówkę rozpoczęli w Ćmielowie, gdzie zwiedzili kościół, poznając jego historię przekazaną przez księdza proboszcza. Następnie autokarami przejechali do miejscowości Podgrodzie. Tu rozpoczął się rajd pieszy na 12-kilometrowej trasie:  Podgrodzie – Borownia – Czarna Glina - Krzemionki. Podczas rajdu uczniowie mieli możliwość zobaczenia mogiły powstańczej i kapliczki w Czarnej Glinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali plakietki rajdowe i karty pracy, uzupełnienie których wymagało dobrej znajomości regionu. Grupy uczniów bardzo skrupulatnie i uważnie słuchały opowiadań pana przewodnika i nie miały żadnych problemów z poprawnym uzupełnieniem karty, co oczywiście zostało docenione przez organizatorów i nagrodzone. Uwieńczeniem rajdu była wymiana wrażeń przy ognisku. Po tak długim marszu wszyscy z zapałem zajęli się pieczeniem kiełbasek.Podczas rajdu uczniowie zintegrowali się z uczestnikami z innych szkół, poznając się, wymieniając swoimi zainteresowaniami. Bałtowscy uczniowie złapali bakcyla turystyki pieszej i już ze zniecierpliwieniem oczekują na kolejny rajd.

więcej

Bałtowscy gimnazjaliści w Muzeum Powstania Warszawskiego

15 października 2014r. dla uczniów Gimnazjum w Bałtowie był dniem żywej lekcji historii. Pod opieką pań: M. Gołasy i T. Szczygieł odwiedzili oni stolicę Polski. Na miejscu powitała wszystkich pani przewodnik, która oprowadziła młodzież po najciekawszych miejscach Warszawy, wzbogacając przekazywaną historię tego miasta o anegdoty i legendy. Gimnazjaliści, oglądając: Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę Warszawską, Stare Miasto, Kościół pod wezwaniem św. Anny, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz zmianę warty, mogli się przekonać, że Warszawa to niezwykłe miasto, nie tylko ze względu na burzliwe losy, lecz także na wyjątkowe piękno wielu miejsc.

więcej

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Bałtów ogłasza konsultacje dotyczące projektu uchwały „Programu współpracy Gminy Bałtów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami realizującymi zadania publiczne w sferze pożytku publicznego na rok 2015”.

więcej

Drzewo Wolności w PSP im. Legionów Polskich w Okole

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole wzięli udział  w 12. Edycji Święta Drzewa pod hasłem Drzewo Wolności, która została objęta patronatem  Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. 25 lat wolności świętujemy poprzez działania dla przyrody.

więcej

Piesek do adopcji

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Bałtów

W dniu 13 października 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyło się uroczyste spotkanie w którym uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, emerytowani nauczyciele, pracownicy oświaty i zaproszeni goście. Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński i Przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie Leszek Smoliński złożyli wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia i przekazali na ręce dyrektora ZSP w Bałtowie i emerytowanego nauczyciela wiązanki kwiatów.

więcej

Dystrybycja warzyw i owoców w Gminie Bałtów

W dniach 9 i 10 październik 2014r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie prowadził dystrybucję warzyw i owoców dla wszystkich mieszkańców gminy Bałtów. Artykuły te zostały pozyskane z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach tymczasowego, nadzwyczajnego wsparcia producentów warzyw i owoców. Pracownicy socjalni GOPS w Bałtowie przekazali żywność dla blisko 2000 osób zamieszkałych na terenie naszej gminy. W skład rozdysponowanej żywności weszły następujące artykuły: jabłka w ilości 13.200 kg, marchew- 6000 kg. oraz pomidory w ilości 7.200 kg.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie pragnie złożyć podziękowania  Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. za możliwość uzyskania żywności. Podziękowania składamy również pracownikom Urzędu Gminy w Bałtowie oraz wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. 

więcej

Piknik rodzinny Postaw na rodzinę

W dniu 03.10.2014r. w Filii Zespołu Szkól Publicznych w Bałtowie odbył się Piknik Rodzinny ,,Postaw na rodzinę”. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, dziadkowie oraz goście: Pan  Piotr Wyroda – przewodniczący GKRPA i Pani Aneta Czerwonka- kierownik GOPS.

więcej

OGŁOSZENIE - Dystrybucja owoców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, iż  w dniach 16 i 17 październik 2014r. (czwartek, piątek) będą wydawane owoce (jabłka) dla wszystkich mieszkańców Gminy Bałtów.  Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w wyznaczonym terminie w godzinach  800 - 1400 w budynku dawnej lecznicy w Skarbce (Skarbka 41).

Osoby zgłaszające się po odbiór żywności zobowiązane są posiadać ze sobą dokument tożsamości. Dla osób, których stan zdrowia lub inna sytuacja nie pozwala na osobisty odbiór powyższych produktów, artykuły te mogą odebrać inne osoby okazując stosowne upoważnienie.


Termin do 15 października 2014r. dla producentów czarnej porzeczki i wiśni

Do 15 października 2014r. producenci czarnych porzeczek i wiśni mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie wsparcia rekompensującego niskie ceny skupu, które będą realizowane w formie tzw. pomocy de minimis. Aby otrzymać taką pomoc, trzeba wypełnić odpowiedni wniosek wraz z załącznikami i złożyć go we właściwym biurze powiatowym Agencji ze względu na miejsce zamieszkania bądź siedzibę producenta rolnego.


Dzień Edukacji Narodowej


Nagroda Gmina Roku 2014


Kielce - zaczarowany świat muzyki, zabawek i słodyczy

Uczniowie klas 0, I, II i III Szkoły Podstawowej w Bałtowie wraz ze swoimi wychowawczyniami 3 października 2014 r. odwiedzili stolicę Ziemi Świętokrzyskiej.

więcej

ARiMR będzie pomagała finansowo producentom czarnych porzeczek i wiśni

Producenci czarnych porzeczek i wiśni mogą liczyć na pomoc z ARiMR. Tegoroczne ceny skupu czarnych porzeczek i wiśni były bardzo niskie i nie pokrywały nawet kosztów ich produkcji. Aby zrekompesować straty producentów tych owoców wynikające z tej sytuacji Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacała im wsparcie. Stawka pomocy wynosić będzie 410 zł. na 1 ha powierzchni owocujących w 2014 roku upraw porzeczki czarnej i wiśni. Wnioski o taką pomoc mogą być składane do 15 października 2014r. we właściwym biurze powiatowym Agencji ze względu na miejsce zamieszkania bądź na siedzibę producenta rolnego. Szczegółowe informacje można uzyska pod numerem telefonu: 41 265 61 50 lub w siedzibie ARiMR, ul. Focha 12, 27-400 Ostrowiec Św.


Ukraińska młodzież w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

23 września br. był dla 12-osobowej grupy młodzieży z Nowoarchangielska oraz młodzieży z Gimnazjum w Bałtowie czasem nauki połączonej z integracją oraz poznaniem  licznych atrakcji turystycznych naszego regionu.  W trakcie zajęć językowych realizowany był autorski program  nauczania języka angielskiego Pani Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej, koordynatora projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej a realizowanego przez Fundację „Polska – Moja Ojczyzna” z Warszawy we współpracy z partnerami Fundacji: Niepubliczną Szkołą Podstawową i Niepublicznym Gimnazjum im. Konarskiego w Ostrowcu Św. oraz Gimnazjum w Bałtowie. Młodzież z Ukrainy została bardzo ciepło przyjęta przez polskich uczniów, a ich wizyta w Bałtowie rozpoczęła się uroczystym apelem. Zajęcia językowe prowadzone przez panie: Agnieszkę Biesiadę – Gruszczyńską,  Anetę Schindler oraz autorkę programu Martę Dobrowolską – Wesołowską, poprzez swoją innowacyjną formę, stały się głównym wydarzeniem dnia. Punktem kulminacyjnym było wspólne zwiedzanie bałtowskiego Juraparku. Przyjaźnie pomiędzy  bałtowskimi gimnazjalistami a ukraińską młodzieżą zostały zawarte, a cel projektu osiągnięty, gdyż okazało się, że jesteśmy „Inni, ale tacy sami”.

więcej

Wyjazd zespołów ludowych do Muzeum Wsi Kieleckiej

W dniu 27.09. 2014 r. Zespoły „Bałtowianie”, „Biesiada” i  „Okolanki”  uczestniczyły w warsztatach teatralno – muzycznych, które odbyły się w Tokarni, w ramach realizacji projektu „Międzypokoleniowe Warsztaty Teatralno – Ludowe” z programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej „Razem Możemy Więcej”. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Motyw”, którego założeniem było zachowanie i utrwalenie tradycji ludowych poprzez aktywizację dorosłych, dzieci i młodzieży. Efekt końcowy projektu, to zaprezentowanie i nagranie „Wesela Świętokrzyskiego” w scenerii wiejskich, starych zagród w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni za udostępnienie obiektów.

więcej

Rozbudowa drogi gminnej numer 306001T Ulów-Wólka Pętkowska wraz ze skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi w km 0+000,00-2+216,61

Roboty budowlane przy rozbudowie drogi dobiegają końca. We wrześniu wykonano rowy odwadniające na całej długości odcinka, prowadzono również prace brukarskie. Do połowy października wykonawca zaplanował ułożenie ostatnie warstwy asfaltu (ścieralnej), utwardzenie poboczy, budowę zjazdów oraz oznakowanie. Zakończenie zadania i odbiór robót nastąpi w ostatnich dniach października. Wartość projektu wynosi 3 182 756,79 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 1 909 654,07 zł. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.2. Rozwój systemów lokalnej infrastruktury komunikacyjnej, Oś Priorytetowa 3 Podniesienie jakości systemu komunikacyjnego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

więcej

Cykl wydarzeń popularno-naukowych popularyzujących fenomen świętokrzyskiego pszczelarstwa

Kluczowymi odbiorcami projektu są osoby związane zawodowo z tematyką pszczelarstwa – hodowcy, producenci sprzętu, specyfików bazujących na ekstraktach z produktów pszczelich, jak również specjaliści z dziedziny apiterapii. Dodatkową grupę docelową stanowią konsumenci zainteresowani rozpoznaniem oferty i nowości rynkowych.
W ramach projektu przewidziano organizację trzech kluczowych wydarzeń. W sierpniu odbyła się wizyta studyjna do pasieki hodowlanej Pożóg na Lubelszczyźnie, która posiada ponad półwieczną tradycję w prowadzeniu gospodarki pasiecznej i hodowli wyselekcjonowanych gatunków matek pszczelich. Wizyta stworzyła możliwość wymiany wzorców i doświadczeń oraz  implementacji do własnych pasiek, skutecznie funkcjonujących już rozwiązań. Do udziału w wyjeździe studyjnym zaproszono sympatyków pszczelarstwa, osoby aktywnie działające na rzecz lokalnych społeczności, zainteresowane wymianą doświadczeń oraz pomysłów na rozwój lokalny.
W sierpniu zorganizowano również Międzynarodową Konferencję Pszczelarską - VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Jest to wydarzenie cykliczne, o charakterze wystawienniczo-naukowym, urozmaicone bogatym programem artystyczno-ludowym. Odbywa się co rocznie, od 2008 roku. Impreza przyciągnęła ogromne rzesze pszczelarzy i miłośników miodu z całego kraju, a nawet z terenów Europy, urastając do rangi nowego, świętokrzyskiego produktu turystycznego.
Ostatnim etapem projektu (listopad) jest zorganizowanie pszczelarskiej sesji naukowej poświęconej europejskiej gospodarce pasiecznej w ulach kombinowanych. Sesja skierowana jest do naukowców z ośrodków krajowych i zagranicznych, pszczelarzy praktyków i hodowców, członków organizacji pszczelarskich oraz przedstawicieli pozostałej części sektora pszczelarskiego (producentów sprzętu, przedstawicieli firm zajmujących się dystrybucją produktów pszczelich). Spotkanie zakończy dyskusja panelowa pomiędzy przedstawicielami nauk i wiedzy praktycznej.


Szkolenia w Modliszewicach

 

więcej

Uwaga- producenci owoców i warzyw

 

więcej

Złote Gody - jubileusz 50 lecia pożycia małżenskiego

W dniu 28 września 2014 r. w Klubie „Bałtek” odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale te to specjalne odznaczenie przyznawane przez Prezydenta RP doceniające zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny.

więcej

Komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości

 

więcej

Komunikat Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

 

więcej

Uczennice ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie w projekcie

Szkoła Podstawowa w Bałtowie w maju 2014r. przystąpiła do projektu systemowego "Świętokrzyski System Wspierania Talentów – Fascynujący Świat Nauki",  realizowanego w ramach Priorytetu IX  - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

więcej

Komunikat Agencji Rynku Rolnego

Komunikat dotyczący terminu składania wniosków do ARR o udzielenie nadzwyczajnego wsparcia.

więcej

Dzień Przedszkolaka w Gminie Bałtów

20 września  przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm by podkreślić wagę przedszkola w rozwoju i edukacji dzieci. Z tej okazji Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński w towarzystwie reprezentujących Stowarzyszenie „Motyw” Agnieszki Różalskiej i Tomasza Mroczka odwiedził przedszkola w Bałtowie i Okole składając im życzenia i wręczając okolicznościowe upominki.

więcej

Zebranie dotyczące scalenia w Okole

   

więcej

Delegacja z Gminy Bałtów z wieńcem na Dożynkach Diecezjalnych w Kałkowie - Godowie

 

więcej

Badania ankietowe

 

więcej

Gmina Bałtów Gospodarzem Dożynek Powiatowych

7 września 2014 r. w Bałtowie odbyły się Dożynki Powiatowe. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza Kanonika Grzegorza Kucharskiego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. Po Mszy Św. licznie zgromadzeni przeszli w barwnym korowodzie w asyście Pocztów Sztandarowych, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Kunowa na plac „Okręglica”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
 

więcej

Decyzja Starosty Ostrowieckiego zank GK.I.6017-1/10 z dnia 04.09.2014r.

 

więcej

Zakup zestawu asenizacyjnego oraz zakup i montaż zespołów prądotwórczych do stacji ujęcia wody w Bałtowie i Wólce Bałtowskiej oraz przepompowni ścieków w Bałtowie i Rudce Bałtowskiej

W dniu 21.08.2014r. Gmina Bałtów podpisała umowę o dofinansowanie w/w projektu. W ramach zadania zostanie zakupiony ciągnik rolniczy, przyczepa asenizacyjna oraz cztery agregaty prądotwórcze. Ciągnik rolniczy z przyczepą asenizacyjną będą służyły do czasowego opróżniania szamb u mieszkańców miejscowości, w  których nie ma sieci kanalizacji sanitarnej. Działanie takie przyczyni się do ograniczenie skażenia wód gruntowych i powierzchniowych oraz wyeliminowanie wszelkich ograniczeń wynikających z braku dostępu do kanalizacji sanitarnej.

więcej

Budowa garażu dwustanowiskowego na potrzeby OSP w Bałtowie oraz przebudowa i remont pomieszczeń przynależnych

Dobiegają końca prace przy budowie garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie. Parametry techniczne obiektu umożliwiają parkowanie dwóch średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Roboty budowlane obejmowały również przebudowę i remont pomieszczeń przynależnych – zaplecza socjalnego oraz toalet dla strażaków. Wewnątrz wykonano nowe tynki, pomalowano ściany, a na posadzce oraz w toaletach ułożono płytki ceramiczne. Instalacja centralnego ogrzewania, wody i kanalizacji zostały wymienione na nowe. Obiekt jest docieplony, kolorystyka elewacji nawiązuje do wcześniej wyremontowanego budynku „Bałtka”. Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Bałtów, natomiast remont i przebudowa pozostałej części budynku przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt” w ramach projektu współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013.

więcej

Rozbudowa drogi powiatowej numer 0681T w Bałtowie

Zakres rzeczowy robót obejmuje poszerzenie jezdni do szer. 6,0 m, budowę chodnika o szerokości 2,0 m z kostki brukowej oraz budowę dwóch zatok autobusowych. Dodatkowo wykonany zostanie parking, kanalizacja deszczowa i mur oporowy od strony skarpy. W ramach zadania planuje się także realizację zjazdów indywidualnych. Wzdłuż chodnika ustawione będą stylowe słupy oświetleniowe. 

więcej

Zagospodarowanie pod kątem pełnienia funkcji rekreacyjnych i sportowych placu wiejskiego w Wólce Bałtowskiej

W ramach projektu zostaną zakupione huśtawki, karuzela, zjeżdżalnia oraz urządzenia do ćwiczeń sprawnościowo-ruchowych. Powstanie również mini boisko do gry w koszykówkę oraz pełnowymiarowe boisko do siatkówki. W centralnym punkcie placu stanie altana ogrodowa i kamienny grill. Zapewni ona schronienie przed uciążliwym słońcem oraz opadami. Będzie można w niej zorganizować towarzyskie spotkanie przy grillu, a także spożyć posiłek. Na działce nie zabraknie ławek i stolików.

więcej

Remont budynków Remizy Strażackiej w Lemierzach oraz Świetlicy Wiejskiej w Rudce Bałtowskiej

Trwają prace obejmujące remont Remizy Strażackiej w Lemierzach oraz Świetlicy Wiejskiej w Rudce Bałtowskie. Zakres rzeczowy przewiduje docieplenie i malowanie elewacji (Lemierze), wymianę uszkodzonej stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie gładzi gipsowych i malowanie pomieszczeń, wyłożenie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, wymianę instalacji wod – kan, elektrycznej, wydzielenie sanitariatów i kuchni.

więcej

Dożynki Powiatowe w Bałtowie - Zaproszenie


Komunikat prasowy Agencji Rynku Rolnego do Producentów owoców i warzyw

 

więcej

Puchar Wójta Gminy Bałtów dla drużyny Czerwone Diabły

  W dniu 25 sierpnia 2014 r. odbyły się rozgrywki VII Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego Dzieci i Młodzieży o puchar Wójta Gminy Bałtów, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie.Rywalizowały trzy drużyny w kategorii wiekowej 14 – 16 lat. Zwycięską drużyną okazała się drużyna „Czerwone Diabły”. Puchar wręczył i medalami złotymi udekorował  zwycięską drużynę Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński. Drugie miejsce zajęła drużyna „FC Barcelona”, trzecie drużyna „Real Madryt”. Dekoracji drużyn   II  i III  miejsca dokonali Marek Rej radny Powiatu Ostrowieckiego i Jarosław Chodała radny Rady Gminy w Bałtowie, któremu składamy podziękowanie za sędziowanie rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Jabłoński, tytuł „Najlepszy bramkarz” zdobył Adam Walczyk.Zawodnikom gratulujemy, dziękujemy za sportową rywalizację.

więcej

Rozbudowa drogi gminnej numer 306001T Ulów - Wólka Pętkowska wraz ze skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi w km 0+000,00 - 2+216,61.

Roboty budowlane przy rozbudowie drogi nie zwalniają tempa. W ostatnich dniach sierpnia ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Na wrzesień zaplanowano montaż wpustów ulicznych, ułożenie nawierzchni (warstwy ścieralnej), utwardzenie poboczy, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, budowę zjazdów, roboty wykończeniowe. Zaawansowanie prac kształtuje się na poziomie 73%. Wartość projektu wynosi 3 182 756,79 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 1 909 654,07 zł.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.2. Rozwój systemów lokalnej infrastruktury komunikacyjnej, Oś Priorytetowa 3 Podniesienie jakości systemu komunikacyjnego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

więcej

Życzenia z okazji rozpoczącia roku szkolnego


Obchody 1 września w Gminie Bałtów

 W dniu 1 września 2014r. nowy rok szkolny rozpoczęła Uroczysta Msza Święta odprawiona przez Księdza Kanonika Grzegorza Kucharskiego proboszcza parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. Po Mszy Świętej  Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński oraz Sekretarz Gminy Agnieszka Kopała, złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą poświęconą „Obrońcom Ojczyzny” oddając hołd za ich męstwo w 75. rocznicę napaści Niemiec na Polskę.

więcej

Jubileusz 10-lecia działalności JuraParku


VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły Bałtów 2014r.

  

więcej

KOMUNIKAT

Instrukcja w sprawie dokumentowania przez producentów działań związanych z brakiem możliwości sprzedaży owoców lub warzyw w związku z rosyjskim embargiem.

więcej

Zespół Biesiada na Świętokrzyskim Festiwalu Kultury Ludowej w Nowej Słupi

  

więcej

Ogłoszenie/Obwieszczenie

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bałtów

więcej

Zawiadomienie o zebraniu uczestników scalenia w Okole

5 września 2014r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Okole odbędzie się zebranie uczestników scalenia, na którym zostanie odczytana decyzja zatwierdzająca projekt  "Scalenia gruntów wsi Okół, gmina Bałtów, powiat ostrowiecki".

więcej

Dożywianie dzieci w szkołach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie zawiadamia, iż przyjmowane są wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od 02 września 2014 r. do 19 grudnia 2014 r. Zainteresowanych rodziców i opiekunów informujemy, że należy zgłaszać się w jak najszybszym terminie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie z podaniem oraz wszelką dokumentacją potwierdzającą dochód netto rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. Wnioski przyjmowane są w dniach wtorki i środy. Informujemy także, iż kryterium dochodowe kwalifikujące dzieci do dożywiania wynosi 150% kryterium dochodowego z pomocy społecznej, tj. 684,00 zł na osobę w rodzinie. Szczegółowe informacje udzielane są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie lub pod nr tel. (41) 264 11 15.


Bezpłatny Program Gwarancje dla Młodzieży

Prorgam skierowany jest do młodych ludzi, którzy ukończyli gimnazjum a obecnie nie uczą się, nie pracują i nie uczestniczą w żadnych formach dokształcania.

więcej

Wakacje blisko domu 2014 - podsumowanie

8 sierpnia 2014 r. dobiegły końca, półkolonie letnie w naszej gminie, które odbyły się po raz drugi. Beztroski czas zabawy, bliższych i dalszych podróży, a także edukacji i nowych doświadczeń sprawił, że nasi półkoloniści jeszcze długo będą wspominali tegoroczne wakacje.

więcej

Święto Pszczoły Bałtów 2014

Międzynarodowa Konferencja Pszczelarska i VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły 2014
w dniach 22.08-24.08.2014r.

więcej

Wycieczki Półkolonistów

31 lipca i 4 sierpnia 2014r. uczestnicy półkolonii przebywali na wycieczkach w Kurozwękach i Ujeździe gdzie zwiedzali zamki i  budowle obronne regionu świętokrzyskiego. Oprócz niezapomnianych wrażeń estetycznych zgłębiali bogatą historię dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego oraz zapoznawali się z tradycją rycerską.

więcej

Jak gminy rozwijały się przez cztery lata. Bałtów najlepiej

  

więcej

Wakacje blisko domu po raz drugi w Gminie Bałtów

Od  28 lipca 2014 r. trwa realizacja programu półkolonii. W tym roku dzieci i młodzież oprócz zajęć profilaktycznych uczestniczy w zajęciach edukacyjno-wychowawczych na temat tradycji rycerskiej, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych na szlaku budowli i zamków obronnych regionu świętokrzyskiego, zajęciach artystycznych i sportowych oraz ciekawych wycieczkach przyrodniczych.

więcej

VII Wakacyjny Turniej Piłkarski


Wakacje z Biblioteką

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie rozpoczęła cykl zajęć  wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Do najciekawszych należą warsztaty fotograficzne, podczas których uczestnicy przygotują multimedialny album pt."Wakcje w obiektywie" oraz zajęcia plastyczne z nauką techniki "quillingu". Dzieci i młodzież  do dyspozycji mają również bilard i piłkarzyki, Playstation 3, oraz boisko wielofunkcyjne na którym odbywają się gry i zabawy sportowe. Biblioteka serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wakacji w każdy wtorek, środę i czwartek w godz. od 11.00 do 14.00.

więcej

Rozbudowa dróg w Gminie Bałtów

  

więcej

Informacja dla rodziców dzieci zakwalifikowanych do udziału w półkolonii Wakacje blisko domu II

Podczas tegorocznych wakacji 2014, w terminie od 28 lipca do 8 sierpnia odbędzie się turnus półkolonii letniej pn. „Wakacje blisko domu II”.

więcej

Rodzina powróciła ....

 Pałac w Bałtowie z ponad 14 hektarowym kompleksem parkowym wrócił do prawowitych spadkobierców księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego, dawnego właściciela majątku.

więcej

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014 w Bałtowie

    

więcej

Uroczyste zakończenie projektu Przedszkola w Gminie Bałtów szansą na równy start

30.06.2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014, które było jednocześnie okazją do podsumowania działań podjętych w ramach projektu ,, Przedszkola w Gminie Bałtów szansą na równy start ”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Bałtów pan Andrzej Jabłoński, Sekretarz Gminy pani Agnieszka Kopała, dyrektorzy szkół pani Lidia Pastuszka, Jolanta Kogut, Joanna Adamus, Mariola Szumlak oraz Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej ,, Motyw ” Pani Iwona Lis, Pan Tomasz Mroczek oraz Pani Agnieszka Różalska. Spotkanie rozpoczęła Kierownik Projektu Pani Agata Śliwka, która podsumowała działania podjęte w ramach projektu W dalszej kolejności przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne, nabyte m. in.: podczas zajęć z rytmiki. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami dla kadry projektu, nauczycieli oraz rodziców za fachową pomoc i opiekę oraz czynne zaangażowanie w życie przedszkoli.

więcej

Wakacyjny kodeks bezpieczeństwa uczniów ZSP Filii w Wólce Bałtowskiej

W dniu 25 czerwca 2014r. Szkolne Koło „Mały Ratowniczek” działające w Szkole Podstawowej Filia w Wólce Bałtowskiej, pod kierunkiem opiekuna Justyny Jabłońskiej przygotowało apel pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje”. Apel miał na celu uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia czyhają na nich podczas wypoczynku. Uczniowie główną uwagę zwrócili na zagrożenia podczas opalania i kąpieli,  jak należy zachować się podczas wypoczynku w lesie, górach i nad wodą. Przypomnieli  zasady zachowania się po zauważeniu pożaru lasu oraz zasady zbierania grzybów. Zaproponowali formy aktywnego wypoczynku i zdrowego odżywiania. Informacje zostały przekazane w formie rymowanek i piosenki. Zakończenie apelu zostało poświęcone zagrożeniom wynikającym z użytkowania maszyn w gospodarstwach rolnych. Życzenia miłego wypoczynku i wspólne wykonanie piosenki pt. „Wakacje” zakończył uroczysty apel. Ciekawa sceneria i oprawa muzyczna wzbudziły zainteresowanie całej społeczności szkolnej.

więcej

PÓŁKOLONIE PT. „WAKACJE BLISKO DOMU II”

Organizatorem półkolonii pt. „Wakacje blisko domu II” jest Świetlica  Opiekuńczo - Wychowawcza w Okole. Zajęcia odbędą się w terminie od 28 lipiec - 8 sierpień 2014 r.

więcej

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia Wakacji

więcej

Przegląd Zespołów Ludowych „Noc Świętojańska”

20 czerwca 2014 r. na placu bałtowskiej „Okręglicy” odbył się Przegląd Zespołów Ludowych „Noc Świętojańska”. Organizatorem był Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie. W przeglądzie zaprezentował się zespół z Pionek „Promyk Nadziei”, zespół ludowy „Magonianki” oraz zespoły ludowe z terenu Gminy Bałtów „Okolanki”, „Biesiada”, „Bałtowianie”.
 

więcej

Nauka pływania dzieci klas III w ramach projektu Umiem Pływać

Gmina Bałtów uczestniczyła w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt był realizowany w okresie od: 26.03.2014 r.  – 14.06.2014 r.. Zajęcia w ramach projektu dla uczniów z naszej gminy odbywały się na krytej pływalni „Neptun” w Ożarowie. Uczniowie na zajęcia dowożeni byli autobusem pod nadzorem 2 opiekunów.

więcej

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego znak: IN-III.7820.1.2.2013 z dnia 09.06.2014r.

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego znak: IN-III.7820.1.2.2013 z dnia 09.06.2014r. dotyczące wniesienia odwołań od decyzji Nr 5/14 o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej Nr 754 Ostrowiec Świętokrzyski - Bałtów - Czekarzewice - granica województwa świętokrzyskiego na odcinku od 1+912 do km 22+211 i ok km 25+353 do km 29+269.

więcej

Wycieczka edukacyjna do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

6 czerwca 2014r. uczniowie klas 0-III Publicznej Szkoły Podstawowe  im. Legionów Polskich w Okole wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.  Poznali wiele ciekawych opowieści o życiu tamtejszych ludzi, ich zwyczajach, narzędziach pracy, środkach transportu, sposobach podróżowania, zwierzętach czy chociażby ubiorów na każdą okazję. Zwiedzili zabytkowe zagrody, małą wiejską szkółkę,  dom lekarza, aptekę, drewniany kościół oraz  dworek szlachecki. Wzięli udział również w lekcji pt. „Dawne gry i zabawy na powietrzu”. Dowiedzieli  się, jak i w co bawiły się dzieci kilkadziesiąt lat temu. Dziś już nikt nie toczy fajerki, nie gra w grele i nie rzuca obręczą z drutu do drewnianego kołka. Czasami nie trzeba drogocennych, wyszukanych zabawek, żeby dobrze się bawić. Wielką atrakcją było wejście na najwyższą kondygnację wiatraka. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas na świeżym powietrzu, ale także wiele się nauczyli o życiu ludzi w dawnej wsi. Dzieci były bardzo zadowolone z udziału w wycieczce.

 

więcej

Noc Świętojańska - zaproszenie


Dopłata do materiału siewnego w Agencji Rynku Rolnego

25 czerwca 2014 r. ostatecznym terminem składania wniosków o dopłatę do materiału siewnego w Agencji Rynku Rolnego. Jeszcze tylko do 25 czerwca 2014 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, dotyczące materiału siewnego - zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych - zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od dnia 15 lipca 2013 r. do 15 czerwca 2014 r. Głównym celem udzielania takich dopłat jest zwiększenie zużycia kwalifikowanego materiału siewnego, a tym samym podniesienie poziomu jakości uzyskiwanej produkcji roślinnej. Dopłatami nie są objęte uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon oraz uprawy ziemniaka odmiany genetycznie modyfikowanej AMFLORA.

Zarówno formularze jak i warunki dostępne są również na stronie internetowej www.arr.gov.pl

więcej

Uroczysta Msza Święta z okazji Święta Ludowego i Dnia Strażaka 2014r.

  

więcej

Kocham Cię, Mamo, Bo serce Twoje bije tak samo jak moje...

Słowo „Mama”  to  synonim miłości, dobra, ciepła rodzinnego  i szczęścia. Mama - to pierwsze słowo, jakie wypowiada małe dziecko. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za największy skarb, jaki otrzymał od swojej mamy - za życie. Wdzięczność, którą wyrażamy poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć.

więcej

Konkurs poetycki Lutnia Wiejska

W dniu 29 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Lutnia Wiejska”

więcej

KOMUNIKAT

ZE WZGLĘDU NA TRAGICZNE WYDARZENIA, JAKIE MIAŁY MIEJSCE W OSTATNICH DNIACH NA TERENIE BAŁTOWA, ODWOŁUJE SIĘ WYSTĘPY ARTYSTYCZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA LUDOWEGO I DNIA STRAŻAKA, KTÓRE ZAPLANOWANO NA NIEDZIELĘ, 8 CZERWCA NA "OKRĘGLICY".

W RAMACH OBCHODÓW ŚWIĘTA ODPRAWIONA ZOSTANIE UROCZYSTA MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA W KOŚCIELE P.W. MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W BAŁTOWIE O GODZ. 13.50


Zaproszenie na Święto Ludowe i Dzień Strażaka


Dzień Dziecka


Promocja MPK Ostrowiec na bilety jednorazowe normalne poza miastem

  

więcej

Spotkanie z pracodawcą w ramach projektu

W dniu 20 maja 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w ramach realizacji  projektu  „RozPracuj to z biblioteką” odbyło się spotkanie z pracodawcą, panią Małgorzatą Gierczak.  W spotkaniu uczestniczyła grupa kobiet objętych projektem, która miała możliwość zapoznania się z zagadnieniami kluczowymi branży handlowej.  Spotkanie stworzyło możliwość bezpośredniego kontaktu pracownik – pracodawca. Uczestniczki projektu zaznajomiły się z technikami rekrutacyjnymi, programem praktyk i staży, wymaganiami firmy oraz możliwościami zatrudnienia. Dziękujemy pani Małgorzacie Gierczak za udział w spotkaniu, udzielenie cennych informacji i wskazówek.

więcej

Piknik rodzinny w Okole

23 maja 2014 r. w Okole odbył się piknik rodzinny pt. „Znajdź czas dla rodziny” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Postaw na Rodzinę. Okazją do zorganizowania pikniku był obchodzony 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodziny. W tym roku było to szczególne święto dla wszystkich rodzin, ponieważ MDR odbył się po raz dwudziesty.  
 

więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego


Informacja - dyżur wyborczy

W dniu 24 maja 2014r. Urząd Gminy w Bałtowie, w tym ewidencja ludności pełni dyżur wyborczy w godzinach 7.00 – 15.00
W dniu 25 maja 2014r. Urząd Gminy w Bałtowie, w tym ewidencja ludności pełni dyżur wyborczy od godz. 5.30


Kolejny sukces Uczennic z PSP im. Legionów Polskich w Okole

15 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu odbył się X Powiatowy konkurs „Zdrowie w Poezji”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci młodszych i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W tym roku po raz drugi wzięli w nim udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole. Ich występ zakończył się sukcesem. Aleksandra Sosnowska zajęła I miejsce  w młodszej grupie wiekowej recytując wiersz pt. „Gdzie ukryły się witaminki”, a w starszej grupie  II miejsce zajęła Oliwia Stańczyk mówiąc wiersz „Dzięcioł i sowa”.  Ola jest uczennicą klasy 0, a Oliwia klasy III.
Obu dziewczynkom składamy serdeczne gratulacje!

więcej

Pasowanie na czytelnika

W dniu 13 maja 2014 r. w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Do braci czytelniczej przyjęci zostali uczniowie klas I i II z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie Filii Szkoły Podstawowej w Wólce Bałtowskiej. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i  pasowanie na czytelnika GBP w Bałtowie. Dzieci ślubowały, że będą czytać książki, szanować je i korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy uczeń „Księgą bajek” został pasowany przez dyr. Biblioteki Iwonę Lis. Nowym czytelnikom życzymy wielu ciekawych spotkań w świecie książki i biblioteki. Słowa podziękowania kierujemy do pań wychowawczyń Anny Smolińskiej i Justyny Jabłońskiej oraz pani Anny Czarneckiej.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014

Na podstawie art.36 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2011r. Nr 21, poz. 112),  Wójt Gminy Bałtów zawiadamia wyborców o sporządzeniu spisu wyborców w Gminie Bałtów w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego zarządzonymi na dzień 25 maja 2014r.

Spis wyborców jest udostępniony do wglądu w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 1 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 700 – 1500. (do 19 maja 2014r.). Udostępnienie spisu wyborców następuje na pisemny wniosek zainteresowanego, zawierający dane umożliwiające ustalenie tożsamości wyborcy w spisie. Wzór wniosku o udostępnienie spisu stanowi załącznik do informacji. Udostępnienie do wglądu spisu polega na udzieleniu informacji potwierdzającej, iż osoba wskazana we wniosku jest ujęta lub nie figuruje w spisie (w tym również z powodu skreślenia ze spisu), albo że dane wpisane we wniosku różnią się od danych osoby wpisanej do spisu. Na żądanie wnioskodawcy udzielona informacja jest potwierdzana na piśmie.


Informacja na Obwodowych Komisji Wyborczych

W dniu 21 maja 2014r. o godzinie 12.00 na sali ślubów w Urzędzie Gminy w Bałtowie odbędzie się spotkanie dla wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych wyznaczonych do wyborów do Parlamentu Europejskiego w dniu 25 maja 2014r.


Konkurs Piękna i Bezpieczna Zagroda

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, iż rozpoczęła się  XVI edycja konkursu p.n. ,,Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Uczestnikami konkursu mogą być właściciele gospodarstw rolnych z terenu gminy, prowadzący produkcję rolniczą. Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych. Konkurs przebiega w trzech etapach: gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. Na szczeblu gminnym zostanie powołana komisja, która dokona oceny i wybierze jedno gospodarstwo rolne, które będzie reprezentowało gminę w dalszych etapach konkursu. Następnie zgłoszenie zostanie przesłane do Starostwa Powiatowego, gdzie zostanie powołana komisja konkursowa, która dokona przeglądu i oceny zagród zgłoszonych do konkursu. Na szczeblu wojewódzkim zostanie powołana Wojewódzka Komisja Konkursowa przez Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Komisja ta będzie dokonywała weryfikacji zagród w III etapie konkursu i podejmie decyzje o kolejności nagród i wyróżnień na szczeblu wojewódzkim. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa do Urzędu Gminy w Bałtowie pokój nr 7  do dnia 15 czerwca 2014 r. Zapraszamy do udziału w konkursie !


Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014

Informacja o składzie Obwodowych Komisji Wyborczych z uwzględnieniem pełnionych funkcji.

więcej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek


Sukces uczennic ZSP w Bałtowie w MIędzygimnazjalnym Turnieju Matematycznym

28 kwietnia 2014r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Św. odbył się finałowy etap Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego „Wiedza Młodego Przedsiębiorcy”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów, wykorzystanie wiedzy matematycznej w różnych sytuacjach praktycznych oraz rozwijanie wyobraźni dotyczącej zagadnień gospodarczych i finansowych. W etapie finałowym wzięło udział 19 drużyn z gimnazjów: PG1, PG2, PG4, PG5, Gimnazjum Katolickiego, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, PG w Mominie, PG w Waśniowie, PG w Bałtowie oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrowcu Św. Gimnazjum w Bałtowie reprezentowały dwie 2-osobowe drużyny, które w eliminacjach szkolnych uzyskały najwyższą liczbę punktów: Natalia Bidzińska i Karolina Szczygieł oraz Kamila Walczyk i Kacper Kudas z klasy IIa.  Drużyna w składzie Natalia Bidzińska i Karolina Szczygieł zajęła w turnieju drugie miejsce różnicą 0,5p przegrywając z uczniami z PG1  w Ostrowcu Św. Gratulujemy sukcesu!


Stokrotki najlepsze w Powiecie Ostrowieckim

7 maja 2014 r  w sali kina Etiuda w Ostrowcu Św.  odbył się IX Międzyszkolny I Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych  zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ostrowcu Św. Zespoły prezentowały się w dwóch kategoriach: śpiewu, tańca i ruchu oraz  tańca współczesnego. Zespół Stokrotki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole zajął  I miejsce  i  otrzymał Puchar  Prezydenta Miasta w kategorii taniec współczesny. Młodzi tancerze zaprezentowali układ taneczny do piosenek Pitbull- Timber: Kesha oraz Fly Project: Toca Toca. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. A oto zwycięski zespół:
Martyna Dziewit, Malwina Kucharska, Julia Majewska, Szymon Gąsior, Zuzanna Letkiewicz, Wiktoria Choinka, Amelia Religa, Amelia Kośniewska, Paulina Kośniewska, Wiktoria Czyż, Anna Walczyk, Karina Choinka.
Z zespołem pracuje z ogromnym zaangażowaniem nauczyciel wychowania fizycznego Cezary Stępniewski. Dzięki wspólnej  pasji zespół osiągnął sukces. GRATULACJE!!!!!!!

więcej

Obchody rocznicowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Bałtów

   

więcej

Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

Tegoroczny festiwal projektów edukacyjnych był już czwartym tego typu przedsięwzięciem w historii naszego gimnazjum. Odbył się 30 kwietnia 2014r. Bohaterami festiwalu byli uczniowie klasy IIa, którzy prezentowali przygotowane metodą projektu tematy:
- „ Jak niemieckie wynalazki zmieniły nasze życie?”,
- „Kabaret jako sztuka łatwa i przyjemna”,
- „Chemia jest wszędzie. Czy można przeżyć jeden dzień bez chemii?”,
- „Młodzież dawniej i dziś”,
- „Fizyka w życiu codziennym”.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Zarządzenie nr 63/2014 Wójta Gminy Bałtów z dnia 5 maja 2014r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych na obszarze Gminy Bałtów w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 25 maja 2014r.   

więcej

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego znak: IN-III.7820.1.2.2013 z dnia 28.04.2014r.

więcej

Ziemia - nasz wspólny dom

Dzień Ziemi w Filii w Wólce Bałtowskiej upłynął pod hasłem „Ziemia – nasz wspólny dom”.Z tej ważnej okazji uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem p. Anny Smolińskiej przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym  uczyli swoich kolegów jak zostać prawdziwymi ekologami. Słowami piosenek i wierszy dotyczących ochrony przyrody zachęcali wszystkich do walki z paskudnym i cuchnącym potworem, który zatruwa nasze środowisko. Królewna Śmieszka wraz z Ekoludkami wysprzątały cały las i przegoniły groźnego potwora. Ważnym punktem programu był turniej wiedzy ekologicznej. Wylosowani uczniowie z każdej klasy wzięli udział w pięciu konkurencjach dotyczących znajomości świata przyrody, a także sprawności fizycznej. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami.Na zakończenie imprezy swoje zdolności taneczne zaprezentowała klasa III wykonując taniec współczesny i zachęcając wszystkie koleżanki i kolegów do wspaniałej zabawy.

więcej

4 maja - Dzień Strażaka


Zaproszenie na uroczyste obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Młodzieżowa Rada Gminy Bałtów

Zarządzenie nr 1/2014 Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie z dnia 18 kwietnia 2014r. w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Bałtów I kadencji (2014-2016).

więcej

Zawiadomienie Starosty Ostrowieckiego GK.I.6017-1/10 z dnia 14.04.2014r.

Zawiadomienie Starosty Ostrowieckiego GK.I.6017-1/10 z dnia 14.04.2014r. o terminie okazania opracowanego i wyznaczonego na gruncie projektu scalenia gruntów oraz zebrania oświadczeń w sprawie projektu i zasad objęcia w posiadanie wydzielonych gruntów.

więcej

Obchody Niedzieli Palmowej w Gminie Bałtów

 

więcej

Gminne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Bałtowie

10 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyło się Gminne Spotkanie  Kół Gospodyń Wiejskich  pn. „Bezpieczeństwo i ubezpieczenia społeczne w rolnictwie”, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie z inicjatywy Pana Stanisława Golmento z PIP, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Gości powitał Wójt Gminy Bałtów Pan Andrzej Jabłoński.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Obwieszczenie Wójta Gminy Bałtów z dnia 14 kwietnia 2014 r.

w sprawie informacji o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wskazanie, która z obwodowych komisji wyborczych jest wyznaczona przez wójta dla przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego.

więcej

Wielkanoc 2014r.


Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych oraz dokumenty do pobrania.

więcej

Życzenia Wielkanocne


Obwieszczenie Wójta Gminy Bałtów z dnia 07.04.2014r. znak: Oś.6220.3.2014

  

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Informacja Rejonowej Komisji Wyborczej Nr 29 w Kielcach o składzie, siedzibie i pełnionych dyżurach.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Zarządzenie Nr 53/2014  Wójta Gminy Bałów z dnia 10.04.2014r. w sprawie wyznaczenia obwodowej komisji wyborczej dla celów głosowania korespondencyjnego w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 25 maja 2014r.

więcej

Zaproszenie na uroczyste obchody Niedzieli Palmowej


Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 02.04.2014r.

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 02.04.2014r., znak: IN-III.7820.1.2.2013, dotyczące zawiadomienia o wydaniu decyzji o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej Nr 754, w części dotyczącej obszaru miejscowości Okół tj. od km 22+211 do km 25+353.

więcej

Bałtów wygrał

Sportowcy z Bałtowa zajęli I miejsce w V Turnieju Piłki Siatkowej „Spotkajmy się w Krzemiennym Kręgu”, który odbył się 29 marca br. w Kunowie. Drużyna w składzie: Anna Maciejak, Błażej Chmielnicki, Andrzej Jabłoński, Artur Kaczor, Marek Korólczyk, Konrad Korzeniowski, Tomasz Mroczek, Michał Nowek, Bartłomiej Rola, Cezary Stępniewski, Konrad Wnukowski w eliminacjach pokonała zespoły z Chotczy, Rzeczniowa i Bodzechowa. W ćwierćfinale wygrała ponownie z zespołem z Chotczy, a w finale drużyną z Ćmielowa. W całym turnieju Siatkarze z Bałtowa wygrali wszystkie  mecze, na szczególną uwagę zasługuje to, że zwycięstwo przyszło im bez straty seta. Drużyna wspierana była przez wiernych kibiców – młodzież z Junior Bałta i pracowników Stowarzyszenia „Krzemienny Krąg” . Siatkarzom gratulujemy zwycięstwa dziękując za ich zaangażowanie, walkę i ciekawą grę.  Dziękujemy Kibicom za wspaniały doping naszej drużyny i uświetnienie zawodów. 

więcej

Wiosna w SP w Bałtowie

21 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie wzięli czynny udział w wesołej uroczystości z okazji powitania wiosny. Społeczność szkolna klas IV – VI  definitywnie pożegnała zimę specjalnym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego – p. Annę Kądzielę-Płazę i p. Alicję Budzeń. Zespół taneczny „Stokrotki” wprowadził wszystkich w wiosenny nastrój, zapraszając do wspólnej zabawy.

więcej

Gimnazjaliści z Bałtowa na scenie w MCK w Ostrowcu Św.

21 marca br. w tradycji szkolnej kojarzony jest z Dniem Wagarowicza. Jednak nie wszyscy stawiają na bezcelowe wagarowanie. Wiele młodych osób spędza ten dzień efektywnie, tak jak uczniowie Gimnazjum w Bałtowie, którzy mieli okazję sprawdzić swe umiejętności muzyczne na forum ostrowieckiego MCK. Gimnazjalny zespół „Dark Orion” wystąpił gościnnie wraz z grupą „Vermilion”, świętującą rocznicę swego powstania. Miłośnicy „ostrych brzmień” mieli w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. prawdziwą ucztę muzyczną (http://www.ostrowiectv.pl/29,5054-witaj_wiosno!.html). Zarówno publiczność jak i sami występujący świetnie się bawili. Dla zespołu „Dark Orion” był to sceniczny debiut. Do tej pory Michał Budzeń, Mateusz Foremniak, Kamil Stanek i Mateusz Szewczyk występowali wyłącznie dla społeczności szkolnej.

więcej

Projekt Zostać Przedsiębiorczym

W dniach 24-25 marca 2014r. w Łodzi odbyła się, zorganizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, upowszechniająca konferencja dotycząca innowacyjnego projektu „Zostać przedsiębiorczym – program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

Święto liczby π w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

Niejeden uczeń denerwuje się przed lekcją matematyki, ale uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie przekonali się, iż nie taki diabeł straszny, jak go malują, a matematykę można „oswoić". Okazja była szczególna, gdyż 14 marca to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby π.

więcej

1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki

Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie  w odpowiedzi na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, który zainicjował akcję edukacyjno-charytatywną "Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje" dla uczczenia przez szkoły/placówki województwa świętokrzyskiego kanonizacji Jana Pawła II, postanowił  włączyć się w tak zacne dzieło.

więcej

Gimnazjaliści z wizytą w Zakładzie Poprawczym

W dniu 27.03.2014 w ramach zajęć profilaktycznych, gimnazjaliści z kl. IIa ZSP Gimnazjum w Bałtowie pod opieką p. Marioli Gołasy oraz pedagoga szkolnego p. Edyty Rabsztyn wyjechali z wizytą do specjalnej placówki resocjalizacyjnej dla nieletnich mieszczącej się w Ostrowcu Św. na ul. Długiej.
 

więcej

Pierwszy Dzień Wiosny w PSP w Okole

21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia  w zwyczaju jest robienie kukły i topienie jej w rzece.
Wielu historyków uważa, że zwyczaj topienia słomianej kukły pojawił się w Polsce wraz z przyjęciem chrześcijaństwa. Kukła uosabiała wówczas nie tylko zimę, ale też wszystkie nieszczęścia i zło. Aby się ich pozbyć lalkę topiono bądź palono.

więcej

Wiosno - ach to Ty!

  21 marca br., zgodnie z tradycją, uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Bałtowie uroczyście powitali długo wyczekiwaną WIOSNĘ. Bajecznie kolorowe stroje i uśmiechnięte buzie sprawiły, że upragniona pora roku wreszcie zawitała do wyczekujących ją maluchów.
 

więcej

Dzień Kobiet w ZSP w Bałtowie - filia w Wólce Bałtowskiej

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz w roku się zdarza,
Gdy 8 Marca z gwarem wiosny,
Wytryśnie z kartek kalendarza.”

 
 

więcej

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 25.03.2014r.

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 25.03.2014, znak: IN-III.7820.1.2.2013, dotyczące zawiadomienia o zebranym materiale dowodowym w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej  pn.: "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 754 Ostrowiec Świętokrzyski - Bałtów - Czekarzewice  - granica województwa świętokrzyskiego na odcinku od km 1+912 do km 29+269- z wyłączeniem obszaru miejscowości Okół od km 22+211 do km 25+353"

więcej

Informacja Wójta Gminy Bałtów

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.) Wójt Gminy Bałtów informuje, że dnia 25 marca 2014 r. wywieszono na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy w Bałtowie na okres 21 dni, tj. od 25.03.2014 r. do 09.04.2014 r. wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargowej:
    - nieruchomość zabudowana budynkiem młyna gospodarczego wraz  z urządzeniami przynależnymi, położona w Bałtowie oznaczona w ewidencji gruntów obrębu Bałtów jako działka nr 979/2 o pow. 0.0383 ha objęta księgą wieczystą  Nr KI1O/00047320/0. Szczegółowe informacje można uzyskać w pok. nr 3 Urzędu Gminy w Bałtowie lub telefonicznie  41 2641008 wew. 16.

Bałtów, dnia 24.03.2014 r.


Eliminacje Gminne Turnieju

W dniu 21 marca br. w Urzędzie Gminy w Bałtowie odbyły się eliminacje gminne OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie, Szkoły Podstawowej w Okole oraz gimnazjaliści z Bałtowa. Turniej składał się z części pisemnej oraz z części ustnej, do której zakwalifikowali się uczniowie z najwyższą liczbą punktów. Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca z dwóch grup wiekowych zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 4 kwietnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Kunowie.

więcej

Kurs komputerowy w ramach grantu

W ramach realizacji projektu „RozPRACUJ to z biblioteką” Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie zorganizowała kurs komputerowy „Podstawy obsługi komputera i Internetu”.
Program obejmował :
1.    system operacyjny Windows
2.    edytor tekstów MS Word
3.    arkusz kalkulacyjny MS Excel
4.    Internet
Szkoleniem objęto grupę dziesięciu bezrobotnych kobiet z terenu Gminy Bałtów. Kurs przeprowadzili specjaliści z Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w Ostrowcu Św. Uczestniczki otrzymały zaświadczenia o ukończeniu kursu – zdobyte umiejętności będą mogły wykorzystać podczas poszukiwania pracy.

więcej

Dzień Kobiet w PSP w Okole

10 marca 2014 r. uczniowie  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole   pod kierunkiem pana Cezarego Stępniewskiego i Pawła Grabskiego zaprezentowali przedstawienie kabaretowe, którym uczcili Święto Kobiet. Chłopcy w zabawny sposób opowiedzieli  historię kobiecych zmagań o równouprawnienie, a  na koniec, jako grupa „Dziewczyny do wzięcia” wykonali taniec do piosenki „Słowianki”. Występ zakończył się owacją i powtórnym popisem tanecznym. 

więcej

Sukces uczennicy PSP w Okole

W piątek 7 marca 2014 r. uczennica kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole Julia Nowakowska wzięła udział w  Przeglądzie Recytatorskim Twórczości Patriotycznej  w 100 rocznicę powołania I Brygady Legionów J. Piłsudskiego. Julka zajęła drugie miejsce recytując wiersz Józefa Relidzyńskiego „Okwieciła się dziś ziemia wiosną”. Konkurs został zorganizowany przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Jego celem było m.in. patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży przez kultywowanie twórczości legionowej oraz kształtowanie wrażliwości na piękno poezji i prozy. Nasza szkoła nosi imię Legionów Polskich, zatem naszym obowiązkiem było wzięcie udziału w tym konkursie.

więcej

Dopłaty do materiału siewnego w 2014 roku

 

więcej

Dzień Sołtysa

 11 marca br. obchodziliśmy „Dzień Sołtysa”. Z  tej okazji  podczas sesji Rady Gminy w Bałtowie Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński oraz Przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie Leszek Smoliński złożyli życzenia wszystkim Sołtysom z terenu gminy oraz  podziękowali im za pełną zaangażowania pracę na rzecz lokalnej społeczności.

więcej

Obwieszczenie PKW o wyborach do Parlamentu Europejskiego - kalendarz wyborczy

   

więcej

Obchody Dnia Kobiet w Gminie Bałtów

 „Nie przestawajcie się uśmiechać, ponieważ nigdy nie wiecie, kto może się zakochać w Waszym uśmiechu”… takie hasło przyświecało przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie imprezie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość rozpoczęła się życzeniami i kwiatami, które Wójt Gminy Bałtów – Pan Andrzej Jabłoński oraz Przewodniczący Rady Gminy – Pan Leszek Smoliński złożyli na ręce zaproszonych kobiet.

więcej

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez KRUS

W dniu 27 lutego 2014r. rozstrzygnięto na szczeblu gminnym  IV Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny dla dzieci  organizowany  przez KRUS pt. „Bezpiecznie na wsi-nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu”. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich.  Zapobieganie wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń  wykorzystywanych w pracy rolnika. Rozbudzaniu i rozwijaniu wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród uczniów.

więcej

Zarządzenie nr 24/2014 Wójta Gminy Bałtów z dnia 07.03.2014

Zarządzenie w sprawie wyznaczenia miejsc na bezpłatne umieszczenie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 25 maja 2014r.

więcej

Ogłoszenie o konsultacjach

Wójt Gminy Bałtów ogłasza konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Bałtów i nadaniu jej Statutu

I. PRZEDMIOT I TERMIN KONSULTACJI
Przedmiotem konsultacji jest wyrażenie opinii dotyczące projektu uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Bałtów i nadaniu jej Statutu. Termin konsultacji: od 5 marca 2014 r. do 12 marca 2014 r.

II. FORMY KONSULTACJI
Konsultacje polegają na wyrażeniu pisemnej opinii na temat projektu uchwały.Projekt uchwały zamieszczony jest na stronie internetowej www.gminabaltow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Bałtów. Pisemną opinię w sprawie wyżej wymienionego projektu uchwały należy dostarczyć  do sekretariatu Urzędu Gminy w Bałtowie w kopercie z dopiskiem „W sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Bałtów i nadaniu jej Statutu”. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji w Urzędzie Gminy w Bałtowie jest Agnieszka Kopała – Sekretarz Gminy Bałtów.

UWAGA:
- Konsultacje mają charakter opiniotwórczy a ich wyniki nie są wiążące dla organów Gminy.
- Opinie dostarczone po terminie nie będą uwzględniane.
- Brak opinii uznany zostanie za akceptację projektu uchwał.
 

więcej

Realizacja grantu

W dniu 26 lutego 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbyło się spotkanie z psychologiem z WUP w Kielcach panią Małgorzatą Wirecką- Zemsta. W spotkaniu uczestniczyła grupa kobiet , do których kierowany jest grant w ramach projektu „RozPRACUJ to z biblioteką”. Tematyką było poznanie własnego potencjału, podniesienie własnej samooceny jak również zmotywowanie do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Działania podjęto, by ułatwić kobietom powrót na rynek pracy. W Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyły się również  kolejne warsztaty dla  klas III gimnazjum, dotyczące  kierunków dalszego kształcenia i wyboru drogi zawodowej, przeprowadzone przez doradców zawodowych z WUP w Kielcach panią Agnieszkę Stokowiec i panią Katarzynę Łazarską.
 

więcej

8 Marca Święto Kobiet


Z drugiej strony wolności

W dniu 25.02.2014 w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie, w ramach zajęć profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole, odbyło się spotkanie z czterema wychowankami Domu Poprawczego mieszczącego się w Ostrowcu Św. na ul. Długiej. Przybyli oni wraz z wychowawcą. Uczniowie klas I-III Gimnazjum oraz klasy VI Szkoły Podstawowej mogli uczestniczyć na żywo w nietypowym spotkaniu połączonym z wymianą doświadczeń oraz poznaniem historii z życia wziętych młodych ludzi, którzy popełnili błąd i musieli za niego drogo zapłacić…cenę wolności.

więcej

Potrzebny jest taki dzień, dzień troski o język ojczysty...

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w SP w Bałtowie zorganizowano uroczysty apel poświęcony kulturze języka. Dzień ten był świetną okazją do uświadomienia uczniom, dlaczego tak ważna jest dbałość o poprawną polszczyznę, czym jest kultura języka, czyli umiejętność poprawnego mówienia i pisania, która powinna być bliska sercu każdego Polaka. Następnie odbył się Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim. Wzięli w nim udział  uczniowie z klas IV – VI. Poszczególne klasy reprezentowały 3 – osobowe drużyny. Uczestnicy musieli się wykazać poprawnością językową i ortograficzną, znajomością utworów Juliana Tuwima. Ponadto mieli za zadanie zmierzyć się z tzw. "łamańcami językowymi". Wszyscy świetnie się bawili. Koledzy i koleżanki z zapałem kibicowali swoim drużynom. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 

więcej

Dzień Św. Walentego - o miłości nie tylko na poważnie

Coraz bardziej popularne w naszym kraju Święto Zakochanych w bieżącym roku szkolnym przypadło w ferie, dlatego uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie postanowili je celebrować 24.02.2014r. Ten dzień kojarzy się wszystkim z wyrażaniem sympatii poprzez obdarowanie najbliższych kolorowymi kartkami czy upominkami. Samorząd Uczniowski ZSP w Bałtowie (pod kierunkiem opiekunów: Pani A. Biesiady - Gruszczyńskiej oraz Pani Z. Kacały) przygotował bogaty program artystyczny. Nie zabrakło koncertu życzeń, skeczy o tematyce miłosnej. Uczniowie w humorystyczny sposób zaprezentowali również parodię popularnego telewizyjnego programu rozrywkowego -„Randka w ciemno”. Impreza wzbogacona była zróżnicowanym repertuarem muzycznym. Publiczność mogła posłuchać zarówno nastrojowych ballad rockowych jak i piosenek poetycko- lirycznych w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów i uczennic. Oczywiście punktem kulminacyjnym był występ rodzimego szkolnego zespołu „DARK ORION”. Zabawa zakończyła się już tradycyjnie „pocztą walentynkową” oraz tańcem zwycięskich par.

więcej

Zaproszenie


Rekrutacja do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Bałtów na rok szkolny 2014/2015

  

więcej

15-lecie Wiadomości Świętokrzyskich


Projekt Laserowi Odkrywcy z ZSP Gimnazjum w Bałtowie

W lutym 2014r. uczniowie Gimnazjum w Bałtowie przystąpili do społecznościowego projektu badawczego "Laserowi Odkrywcy". Projekt ten realizowany jest w ramach programu "Ścieżki Kopernika" ogłoszonego przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Instytutem Badawczym Leśnictwa i Fundacją Centrum Geo Historii.
 

więcej

Walentynki - czas radości

20 lutego 2014r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Bałtowie obchodzili „Walentynki”. Był to miły i radosny dla wszystkich dzień. Uczniowie klasy III – Izabela Parcheta i Jakub Szczerbiński - ciepło przywitali wszystkich zebranych i przybliżyli krótko zwyczaje walentynkowe.

więcej

Konsultacje projektu Gminnego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Bałtów w 2014r.

Wójt Gminy Bałtów zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządoweoraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach: Projektu uchwały Rady Gminy w Bałtowie w sprawie przyjęcia Gminnego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Bałtów w 2014 roku. Treść projektu uchwały i formularz do zgłaszania uwag znajdują się w wersji elektronicznej na stronie www.gminabaltow.wp.pl a także są dostępne bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy w Bałtowie, Bałtów 32, 27-423 Bałtów. Konsultacje odbywać się będą w dniach 24 lutego 2014r do 10 marca 2014r. Wypełniony formularz należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 marca 2014r. na: adres poczty elektronicznej: gmina@gminabaltow.pl, numer faksu: 41/264 13 03, adres siedziby tj. Urząd Gminy w Bałtowie, Bałtów 32, 27-423 Bałtów.
 

więcej

KOMUNIKAT

W okresie od 12 do 18 lutego 2014r. Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Świętokrzyskim na skutek pomyłki pobierał nienależną mu opłatę w wysokości 1 zł. za każdy przelew mieszkańców Gminy Bałtów dotyczący opłaty „śmieciowej”. Na skutek interwencji Wójta Gminy Bałtów, Bank zaniechał poboru wspomnianej opłaty. Obecnie trwają ustalenia w jaki sposób Bank winien zwrócić Państwu niesłusznie pobrane opłaty. O ustaleniach powiadomimy Państwa w terminie późniejszym.


Projekt pn. Wspólna sprawa na 2014r. - rekrutacja

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie prowadzi nabór uczestników do realizacji projektu systemowego pn. Wspólna Sprawa na rok 2014. Rekrutacja trwa od 24 lutego 2014 do 03 marca 2014r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu jest zwiększenie aktywności osób na rynku pracy, poprawa funkcjonowania rodzin objętych wsparciem oraz rozwój aktywnych form integracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Uczestnikami projektu mogą być:
• Osoby zamieszkujące na terenie gminy Bałtów,
• Osoby w wieku aktywności zawodowej niezatrudnione lub zatrudnione – zagrożone wykluczeniem społecznym,
• Osoby korzystające ze wsparcia pomocy społecznej,
• Osoby nie posiadające kwalifikacji zawodowych, bądź posiadające kwalifikacje nieodpowiadające wymogom rynku pracy,
• Osoby niepełnosprawne.
Osoby uczestniczące w projekcie będą mogły skorzystać z następujących form wsparcia tj.
•    szkoleń, kursów zawodowych,
•    działań wspierających jak kluby samopomocowe, doradztwo ( m.in. prawne, psychologiczne, zawodowe).
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są  o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie od 24.02.2014r. do 03.03.2014r. w godz. 7.00-15.00
 


Inicjatywa utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy w Bałtowie

6 grudnia 2013r. miało miejsce pierwsze, inicjujące spotkanie dla kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy Bałtów. Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Partycypacja – dyskutujemy, decydujemy, działamy” przyciągnęła około 60 młodych i aktywnych ludzi, żywo zainteresowanych sprawami lokalnymi. Po części oficjalnej z udziałem władz Gminy Bałtów, na której młodzież otrzymała wsparcie od radnych, rozpoczęła się część integracyjna  połączona z przedstawieniem zasad działania przyszłej grupy oraz zdefiniowaniem oczekiwań kandydatów. Na kolejnych spotkaniach młodzież uczestniczyła m.in. w spotkaniu z jednym z radnych Gminy Bałtów, który opowiadał im o przebiegu sesji Rady Gminy oraz rozpoczęła pracę nad pierwszym ze swoich projektów.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych

14 lutego br. w Urzędzie Gminy  w Bałtowie odbyło się spotkanie podsumowujące konkursy, które zostały przeprowadzone podczas ferii zimowych. Zwieńczeniem ferii była pogadanka z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach Panem Stanisławem Golmento, której tematem było bezpieczeństwo dzieci mieszkających na wsi. Spotkanie miało na celu również wręczenie nagród przyznanych uczestnikom dwóch konkursów plastycznych.
 

więcej

Walentynki w PSP w Okole

14 lutego- dzień św. Walentego w wielu krajach świata, ostatnio także u nas, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole uczniowie świętowali ten dzień 18 lutego br.

więcej

Choinka w PSP w Okole

Choinka szkolna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole.  Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Szkole w Okole

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Publicznej Szkole Podstawowej w Okole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
 

więcej

Obwieszczenie WOO-II.4242.26.2013.IKG.18

  

więcej

Zaproszenie

Urząd Gminy w Bałtowie oraz ŚODR Modliszewice Powiatowy Zespół Doradczy w Ostrowcu Św. organizują wyjazd na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.

więcej

Obwieszczenie o udziale społeczeństwa

  

więcej

Ferie z Biblioteką

więcej

OGŁOSZENIE - KAPELA LUDOWA

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie oraz Pan Jerzy Walczyk podejmują próbę stworzenia kapeli ludowej. Biblioteka dysponuje strojami ludowymi oraz instrumentami muzycznymi: kontrabas, trąbka, klarnet, akordeon. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 lutego 2014 r. o godz.15.30 w siedzibie Biblioteki.


Ferie w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

 

więcej

Z Babcią i Dziadkiem w karnawale

 Bywają takie dni, kiedy za oknem mróz i śnieg, a w sercach - ciepło uczuć. Taki dzień przypadł właśnie 25 stycznia 2014r., kiedy to, zgodnie z przyjętą już tradycją, w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

więcej

Grant dla Biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie złożyła  wniosek o przyznanie grantu na realizację zadań na rzecz lokalnego rynku pracy w ramach projektu „ RozPRACUJ to z biblioteką”. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Biblioteka otrzymała grant w wysokości 4400,00 zł.  Otrzymane środki zostaną przeznaczone na realizację projektu, który będzie trwał od 17 stycznia 2014 roku do 15 czerwca 2014 r. Programem zostanie objętych 10 kobiet z terenu Gminy Bałtów w wieku od 25 do 40 lat, wychowujących  dzieci, chcących powrócić na rynek pracy. W ramach grantu zostaną przeprowadzone działania:
•    kurs kwalifikacyjny w zakresie podstawowej obsługi komputera i Internetu , przeprowadzony przez specjalistę. Kurs będzie trwał 30 godzin dydaktycznych
•    spotkanie z psychologiem
•    spotkanie z pracodawcą z terenu gminy
•    wyposażenie biblioteki w poradniki dotyczące informatyki 
Szczegółowych informacji osobom zainteresowanym udziałem w projekcie udziela się w siedzibie Biblioteki lub pod numerem tel.  41 / 264 13 30.

więcej

Ferie zimowe 2014r.


Ferie zimowe w PSP w Okole

Program zajęć w ferie zimowe 04.02.2014r. – 07.02.2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole:
04.02.2014r. – Wyjazd na basen do Ostrowca Św.
05.02.2014r. – Zajęcia plastyczne – konkursy
06.02.2014r. – Zabawy na śniegu, zajęcia sportowe
07.02.2014r. – „Walentynki”

więcej

Ferie w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Okole

 

więcej

Ferie w ZSP w Bałtowie

  

więcej

Ferie z Biblioteką w Bałtowie

więcej

Kolędowanie w kolegiacie Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św.

Zespoły  ludowe z terenu gminy Bałtów uczestniczyły w VII Międzypokoleniowym Przeglądzie Staropolskich Kolęd i Pastorałek w kolegiacie pw. Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św.

więcej

Dzień Babci i Dziadka


Karnawał - czas radości i zabawy

W czwartek 16 stycznia 2014r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej ZSP w Bałtowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Radę Gminy Bałtów. Całość imprezy w „Zajeździe Przystocze” w Bałtowie poprowadzili profesjonalni animatorzy. Różnorodność przygotowanych propozycji zachęciła dzieci do czynnego udziału w atrakcyjnych zabawach ruchowych. Wiele radości dostarczyły najmłodszym tańce  integracyjne, zaś konkursy i konkurencje taneczne cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywołały ogromny entuzjazm uczestników. Impreza rozpoczęła się iście brazylijskim klimatem – nauczyciele i uczniowie wspólnie poczuli atmosferę karnawału, tańcząc sambę. Atrakcyjnym elementem okazały się także nadmuchane baloniki. Posłużyły one do wesołej zabawy, gdzie w rytmie Macareny dzieci tańczyły w parach wykonując przy tym proste polecenia prowadzących. Wszyscy dobrze się bawili, o czym świadczyły ich uśmiechnięte twarze. Słowa podziękowania kierujemy do Rady Gminy Bałtów oraz wszystkich osób i instytucji, wspierających całą uroczystość.


Uczniowie ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie w nowych projektach eTwinning

Uczniowie ZSP w Bałtowie od 2012 roku biorą udział w edukacyjnym programie Unii Europejskiej eTwinning, polegającym na współpracy szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Rozwija on zdolności językowe oraz umiejętność sprawnego posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną w szkołach europejskich. W programie biorą udział dwie grupy ze Szkoły Podstawowej: z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego.

więcej

Ogłoszenie o przetargu

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego na podstawie uchwały Nr 200/2013 z dnia 13 grudnia 2013r. ogłasza przetarg ustny nieograniczony - licytację na sprzedaż zbędnych używanych środków trwałych (ruchome składniki majątkowe) po zlikwidowanym Zespole Szkół w Bałtowie. Licytacja odbędzie się w dniu 17 stycznia 2014r. o godz. 11.00 w świetlicy dawnego Zespołu Szkół w Bałtowie, 27-423 Bałtów 81.

więcej

V Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie

 

więcej

Jasełka w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

 

więcej

Życzenia świąteczne


Ogłoszenie o przetargu

więcej

Uczniowie ZSP w Bałtowie w Innowacyjnym Programie Nauczania Interdyscyplinarnego (IPNI)

W roku szkolnym 2013/14 ZSP Szkoła Podstawowa przy współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim w partnerstwie z Wyższą Szkołą Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu rozpoczęła realizację projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. „Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych”.

więcej

Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością, projekt: Otwieramy własną firmę

Chcesz założyć własną firmę lub gospodarstwo agroturystyczne? Weź udziała w projekcie "Otwieramy własną firmę".

więcej

Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym

Aż 92 rolników zginęło w ubiegłym roku podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Tragiczne wypadki w rolnictwie indywidualnym każdego roku liczy się w tysiącach.

więcej

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego znak: IN-III.7820.1.2.2013 z dnia 11.12.2013r.

więcej

Warsztaty dla III klas gimnazjum w ramach projektu RozPracuj to z biblioteką

W dniu 5 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie dla klas III gimnazjum odbyły się warsztaty pn. „Gimnazjum  i co dalej? – szukam, planuję, wybieram”. Przeprowadzone przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach panią Agnieszkę Stokowiec i panią Katarzynę Łazarską. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „RozPracuj to z biblioteką” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie. Tematyka warsztatów dotyczyła kierunków dalszego kształcenia, wyboru drogi zawodowej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach.  GBP w Bałtowie serdecznie dziękuje WUP w Kielcach i  ZSP w Bałtowie.
 

więcej

Życzenia świąteczne

więcej

Mikołajki dla najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Bałtowie

  

więcej

Preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór wniosków o udzielenie pożyczek dla przedsiębiorców w ramach Funduszu Pożyczkowego Wspierania Innowacji. Przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w kwocie od 200 000 zł do 2 000 000 zł. Wnioski o udzielenie pożyczek można składać od 15 listopada w trybie ciągłym. PARP przewidział preferencyjne rozwiązania związane ze spłatą pożyczki jak również z oprocentowaniem wynoszącym 6,5 % w skali roku.

więcej

Alex pilnie potrzebuje domu !

więcej

Andrzejki na ludowo w Świetlicy w Okole

29 XI 2013r. w wigilię dnia św. Andrzeja w świetlicy odprawiane były tradycyjne wróżby andrzejkowe. Od pokoleń, wiążą się one z przepowiadaniem przyszłości. Kiedyś wróżb było bardzo dużo, ale szczególną uwagę przywiązuje się do tych  najbardziej popularnych czyli: lanie gorącego wosku, przekładanie butów i wróżby spod talerzy. Z tradycją dni wróżebnych mieszała się współczesna impreza andrzejkowa, której celem jest przede wszystkim dobra zabawa i okazja do wspólnego spotkania i radości. 

więcej

Wieczór andrzejkowy w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

 

więcej

Gimnazjalistki z Bałtowa sięgają po laury

Uczniowie świętokrzyskich szkół gimnazjalnych mieli okazję wziąć udział  w wyjątkowym przedsięwzięciu plastycznym - konkursie na plakat „Świadomy Obywatel Unii Europejskiej” promujący rok 2013 jako Europejski Rok Obywateli. Ogłoszony przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM) w Kielcach konkurs miał na celu wyrażenie idei obywatelstwa Unii Europejskiej w oczach młodego człowieka. Uroczyste rozstrzygnięcie  konkursu nastąpiło we wtorek 19 listopada w siedzibie RODM w Kielcach.

więcej

Święto Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Okole

We wtorek 8 listopada 2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Okole obchodzone było święto Patrona Szkoły - Legionów Polskich, oddziałów wojskowych, którym początek dała Pierwsza Kompania Kadrowa utworzona 3 sierpnia 1914 roku w Krakowie z inicjatywy Józefa Piłsudskiego. Dzięki Legionom Polskim i ich twórcy Polska zmartwychwstała po 123 latach niewoli.

więcej

Andrzejkowe spotkanie zespołów ludowych

 

więcej

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach znak: WOO-II.4242.26.2013.IKG.10

  

więcej

I Konkurs operatorów maszyn budowlanych BIG BAU MASTER

Z inicjatywy firmy „MAZ-MAT” z Ostrowca Św., „B&B Grupa” oraz „Beztroskie Bezdroża”, przy zaangażowaniu Starostwa Powiatowego Ostrowiec Św. i Gminy Bałtów, 23 i 24 listopada 2013r. zorganizowano I Konkurs operatorów maszyn budowlanych „BIG BAU MASTER” .
 

więcej

Z tardycją przy biesiadnym stole

W dniu 24 listopada 2013 r. zespół ludowy „Okolanki” wraz z Wójtem Gminy Andrzejem Jabłońskim uczestniczył w biesiadzie ludowej zorganizowanej przez Lipskie Centrum Kultury. W ramach integracji wiejskiego środowiska artystycznego spotkali się artyści kultywujący tradycje ludowe. Zespół „Okolanki” serdecznie dziękuje  organizatorom za zaproszenie.

więcej

Wójt czytał dzieciom

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowała  czytanie bajek w przedszkolu w Bałtowie. Mali słuchacze  z wielkim zainteresowaniem, w skupieniu słuchali bajek  czytanych przez  Wójta Gminy Andrzeja Jabłońskiego. Dzieci podziękowały Panu Wójtowi gromkimi brawami oraz wręczyły pamiątkową książeczkę własnoręcznie wykonaną. Pan Wójt na zakończenie spotkania podarował dzieciom słodki upominek.

więcej

Informacje dla rolników - ubój na użytek własny

więcej

Scalenie gruntów wsi Okół - zebranie w dniu 2 grudnia 2013r.

   

więcej

Dzień Pracownika Socjalnego


Zaproszenie na konferencję podczas Targów EcoFamily w Kielcach

  

więcej

Zespoły ludowe na uroczystości Jubileuszu 10 – lecia Chóru Ad Libitum

 

więcej

Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystości rocznicowe rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, której liturgię sprawował ks. kanonik Grzegorz Kucharski proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych , poczty sztandarowe OSP w Bałtowie, SP im. Legionów Polskich w Okole, ZSP w Bałtowie oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy. Wójt gminy Andrzej Jabłoński przybliżył najważniejsze fakty związane z  11 listopada 1918 roku.
Po nabożeństwie pod kierunkiem Teresy Szczygieł i Anny Bugajskiej wystąpili uczniowie ZSP w Bałtowie. Przedstawili montaż słowno-muzyczny,  przypominający drogi Polaków do odzyskania niepodległości.   Zgromadzeni na uroczystej Mszy Świętej mieli również możliwość posłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołów ludowych „Okolanki”, „Biesiada” i „Bałtowianie” pod kierunkiem  Pawła Cieślika. Na zakończenie uroczystości zostały złożone wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą „Obrońcom Ojczyzny”.

więcej

Ślubowanie pierwszaków w Wólce Bałtowskiej

25 października 2013r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyło się ślubowanie klasy I.

więcej

Działania w ramach projektu RozPRACUJ to z biblioteką

więcej

Halloween - dzień magii i zabawy w ZSP w Bałtowie

31 października 2013r. zapisał się w pamięci uczniów ZSP w Bałtowie jako dzień pełen wrażeń i dobrego humoru. Wzorem tradycji anglosaskiej  obchodzone było święto „Halloween”, które wprawdzie wymagało wiele pracy i zaangażowania ze strony uczniów oraz organizatorów, ale efekty były imponujące. 

więcej

Halloween - zabawa okolicznościowa w Świetlicy w Okole

30 października 2013 roku w Świetlicy w Okole odbyła się halloweenowa zabawa dla dzieci związana z prastarą tradycją celtyckiego święta zmarłych. Współcześnie jest to przede wszystkim wesoła zabawa i mało kto szuka w niej treści innych niż zabawowe dlatego też u nas nie zabrakło latarni z wydrążonej dyni i dzieci przebranych za duchy, czarownice oraz inne stwory. Przygotowane na ten wieczór konkurencje polegały m.in. na rozwiązaniu quizu na temat zwyczajów tego święta, poszukiwaniu ukrytej dyni, narysowaniu halloweenowego stwora. Wszystkie zabawy i konkursy nagrodzone zostały słodkimi upominkami. Wychowawca świetlicy oraz uczestnicy zabawy składają serdeczne podziękowania  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bałtowie za ufundowanie wszystkich nagród.

więcej

Apel o wywieszenie flagi w Święto Niepodległości

  

więcej

Święto Niepodległości - 11 Listopada


Spotkanie z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego

W minioną środę, 30 października 2013 roku, odbyło się robocze spotkanie posła Jarosława Górczyńskiego (PSL) i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa z wójtem Andrzejem Jabłońskim i przewodniczącym Rady Gminy w Bałtowie Leszkiem Smolińskim. Rozmawiano o rozbudowie drogi wojewódzkiej Nr 754 Ostrowiec Św. – Bałtów – Czekarzewice. Według zapewnień Marszałka planowana przebudowa drogi wejdzie do grupy wojewódzkich projektów kluczowych, które realizowane będą w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w latach 2014 – 2020.

więcej

Bałtów w rankingach Wspólnoty

Prestiżowe pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” w Nr 21/1131 z 12 października 2013 roku w artykule pt. „Mistrzowie inwestycji” opublikowało ogólnopolski ranking gmin najwięcej inwestujących w infrastrukturę techniczną. Brane w nim były pod uwagę wydatki na inwestycje w infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy. W zestawieniu dla gmin wiejskich obejmującym lata 2009 – 2011 Bałtów znalazł się na 18 miejscu, natomiast za inny trzyletni okres za lata 2010 – 2012 na 22 pozycji. W innym rankingu gmin, opisanym w artykule pt. „Kto bierze z Unii” – zamieszczonym we Wspólnocie Nr 22/1132 z 26 października 2013 roku, Bałtów trafił do zestawienia na 29 pozycję wśród tych gmin wiejskich, które w latach 2007 – 2012 najwięcej wydatków sfinansowały ze środków unijnych. Podobnie jak poprzedni, ten ranking również uwzględnia wydatki w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy. O wysokich  pozycjach Bałtowa zadecydowały budowane przez gminę sieci kanalizacyjne i wodociągowe, oczyszczalnia ścieków oraz prowadzenie „unijnych” przedszkoli.


Pamiętajmy...


Spotkanie partnerskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie

   

więcej

Bezpłatne badanie słuchu

W dniu 31 października 2013r. (czwartek) w Gminnym Centrum Kultury w Bałtowie odbędzie się bezpłatne badanie słuchu dla osób po 50 roku życia oraz osób z niedosłuchem.

więcej

Wizyta uczniów PSP Okół w bałtowskiej Sabathówce

więcej

Warsztaty archeologiczne

16 października  2013r. wszyscy uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole wyjechali  do Słupi Nowej, aby wziąć udział w warsztatach archeologicznych pn. „Starożytne tradycje”.

więcej

XIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

XIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy przeszedł do historii, ale długo pozostanie w sercach i pamięci uczniów ze Szkoły Podstawowej im Legionów Polskich w Okole.

więcej

Za trud i miłość - dziękujemy ....

11 października 2013r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

więcej

Bezpłatne szkolenia dla osób pracujących z zakresu efektywnego wykorzystania energii

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. oraz Politechnika Świętokrzyska serdecznie zapraszają do uczestnictwa w projekcie „Rozwój przedsiębiorczości w oparciu o efektywne wykorzystanie energii – szkolenia dla pracowników i kadry zarządzającej mikro –małych -średnich przedsiębiorstw w woj. świętokrzyskim”.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej 2013

  

więcej

Dzień Edukacji Narodowej


Uczniowie ZSP w Bałtowie - kreatywnymi uczniami XXI wieku

28 września 2013 r. na Okręglicy w Bałtowie odbył się piknik rodzinny pod hasłem: EKO BAŁTÓW EKO RODZINA, przygotowany przez efektywnie pracujących przez cały rok uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w grupach projektowych pod czujnym okiem opiekunów i koordynatorów. Inicjatywa ta była uwieńczeniem projektu ,,Kreatywny uczeń XXI wieku”, dzięki któremu uczniowie stali się bardziej komunikatywni, pomysłowi, kooperatywni i odpowiedzialni. Nabyli umiejętności pracy w grupie i jej planowania oraz pokonywania trudności w dążeniu do osiągania sukcesu.

więcej

Wycieczka klas I i II SP w Bałtowie do Warszawy

Uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Bałtowie 27 września 2013 r. wczesnym rankiem wybrali sięna jednodniową wycieczkę do Warszawy.

więcej

Dzień Chłopaka w PSP w Okole

Dnia 30.09.2013r. społeczność uczniowska PSP im. Legionów Polskich w Okole świętowała „DZIEŃ CHŁOPAKA”.

więcej

Pożegnanie lata w Świetlicy w Okole

 Każdego roku, w ostatnie dni września, dokładamy wszelkich starań by tworzyć własną świetlicową tradycję w postaci pożegnania lata. Jest to zabawa w plenerze pod nazwą „Czas babiego lata”. Głównym celem zabawy jest podkreślenie znaczenia zmieniających się pór roku na wsi, wyjaśnienie czym jest babie lato w przyrodzie oraz wesoła zabawa przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Jak zawsze zabawa zaczyna się od konkursu, przeznaczonego dla starszych uczestników, na rozpalenie ogniska jedną zapałką, a potem wyborem honorowego miejsca dla zwycięzcy. W trakcie  zabawy szukamy też pierwszych oznak jesieni. Nastrojowa atmosfera wytworzona przez ogień skłania do refleksji nad szybko upływającymi dniami i wspomnień minionych niedawno wakacji.

więcej

Zespół Ludowy Biesiada wystąpił w Magoniach

  Zespół Ludowy Biesiada wystąpił w Magoniach z okazji XI Święta Pieczonego Ziemniaka.

więcej

Odkrywamy czystą Polskę

Uczniowie szkół z terenu gminy Bałtów wzięli udział w jubileuszowej 20 edycji międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem: "Odkrywamy czystą Polskę".

więcej

Obwieszczenie Wójta Gminy Bałtów z dnia 13.09.2013r. znak: Oś.6220.15.2011

  

więcej

TVP KIELCE

Od 1 września TVP Kielce z nową ramówką. Będzie nowe logo, nowa oprawa graficzna i nowe programy. „Informacje” TVP KIELCE będą mogli Państwo oglądać cztery razy dziennie: pierwszy krótki serwis już o 7:30, główne wydanie „Informacji” jak dotychczas o 18:30, skrót „Informacji” o 20.00 i wieczorne „Informacje” o 22.00
 

więcej

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning w ZSP Szkoła Podstawowa w Bałtowie

20.08.2013 Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa w Bałtowie otrzymała  Krajową Odznakę Jakości za projekt  Unsere Hobbys und Freizeitmöglichkeiten, który był realizowany   od grudnia 2012 do czerwca 2013 r. w ramach programu eTwinning. Koordynatorem projektu była p. Magdalena Wójcik.
 

więcej

Ogłoszenie - zamieszczono dnia 2013.09.12

Wójt Gminy Bałtów informuje, że dnia 25.09.2013 roku odbędą się negocjacje na: Dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Bałtów na okres 3 lat.

więcej

O B W I E S Z C Z E N I E

Obwieszczenie o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

więcej

Informacja

więcej

Czerwone Diabły najlepszą drużyną

30 sierpnia 2013 r. rozegrana została VI Wakacyjna Liga Piłkarska o puchar Wójta Gminy Bałtów, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie. Rywalizowały cztery drużyny w kategorii wiekowej 10 – 13 lat, w tym drużyna dziewcząt „Duo Spoko”, która zasłużyła na wyjątkowe słowa uznania. Puchar z rąk Wójta Gminy Bałtów Andrzeja Jabłońskiego odebrała drużyna „Czerwone Diabły”. Drugie miejsce zdobyła drużyna „FC Bałtów”, trzecie miejsce drużyna „FC Barcelona”. Podziękowania kierujemy do Bartosza Jabłońskiego za sędziowanie rozgrywek. Zawodnikom dziękujemy za udział i sportową rywalizację.
 

więcej

Dożynki Powiatowe 2013

  

więcej

Sukces uczestników półkoloni Wakacje blisko domu 2013

W trakcie tegorocznej półkolonii dzieci i ich opiekunowie brali udział w ogólnopolskim konkursie, adresowanym do organizatorów wypoczynku letniego, pt. „Jak realizujecie Zasady Przyjaciół Pszczół?” w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół – akcja „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Nadesłana przez nas praca znalazła się w gronie laureatów konkursu. Otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrodę pieniężną dla placówki – organizatora wypoczynku letniego. Listę laureatów można zobaczyć na stronie organizatora konkursu www.pomagamypszczolom.pl natomiast nasza praca konkursowa, obrazująca jak realizujemy Zasady Przyjaciół Pszczół opublikowana jest w galerii Pinterest.com. Zapraszamy do obejrzenia!      

więcej

Dożynki Gminne, VI Świętokrzyskie Święto Pszczoły Ogólnopolski Piknik Pszczelarzy

  

więcej

Wyniki konkursu Piękna Zagroda

W dniu 21.08.2013r. komisja powołana przez Wójta Gminy Bałtów rozstrzygnęła konkurs na najpiękniejszą zagrodę w gminie Bałtów.
I miejsce zajęła zagroda Państwa Wioletty i Wojciecha Szymczaków zam. Wycinka
II miejsce zajęła zagroda Państwa Zofii i Edwarda Ziębów zam. Maksymilianów
III miejsce zajęła zagroda Państwa Ilony i Łukasza Różalskich zam. Okół.

 

więcej

Piknik rodzinny Wakacje blisko domu w ramach kampanii Postaw na rodzinę

W dniu  9 sierpnia 2013 r. w Wólce Bałtowskiej odbył się piknik rodzinny „Wakacje blisko domu” w ramach drugiej gminnej edycji, ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Postaw na rodzinę”. Podczas którego udostępniono materiały profilaktyczne promujące pozytywne relacje rodzinne...

więcej

Wakacje blisko domu – czas podsumowań

„Wakacje blisko domu” - czas podsumowań. Dobiegły końca, pierwsze półkolonie letnie w naszej gminie. Beztroski czas zabawy, bliższych i dalszych podróży, a także edukacji i nowych doświadczeń sprawił, że nasi półkoloniści jeszcze długo będą wspominali tegoroczne wakacje...

więcej

ANKIETA

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, że na stronie internetowej: http://ankieta.umws.pl/ opublikowana została ogólnodostępna i anonimowa ankieta dot. preferencji przewozowych mieszkańców  (ankieta nie dotyczy transportu miejskiego)...

więcej

Rodzinny Piknik Łączący Pokolenia

więcej

Dożynki Gminne Święto Pszczoły Bałtów 25 sierpnia 2013 r.

więcej

Bezpłatne badania mammograficzne w Bałtowie

MEDICA ZAPRASZA NA BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ, KOBIETY W WIEKU 50-69 LAT, KTÓRE W CIĄGU OSTATNICH DWÓCH LAT NIE KORZYSTAŁY Z PROFILAKTYKI W TYM ZAKRESIE.

Badania odbędą się w:  Bałtowie, w dniu 22 sierpnia 2013 r. (czwartek), przy Urzędzie Gminy.

ZAPISY 41 264 13 90.

Więcej informacji na stronie internetowej http://www.salvemedica.pl/centrum-nowoczesnej-diagnostyki/mammografia.html

więcej

Kolonie nad morzem dla dzieci rolników

więcej

Ogłoszenie

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, że w związku z trwającymi pracami remontowymi mostu na rzece Kamiennej w ms. Okół, w dniach od 19 do 23 sierpnia 2013 r. most będzie zamknięty i wyłączony z ruchu...

więcej

Obwieszczenie

dot. zawiadomienia o wszczęciu postępowania w sprawie: Wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 0681T w Bałtowie z odwodnieniem i oświetleniem”

więcej

Ostatnie wydarzenia z półkolonii letniej w Gminie Bałtów

Uczestnicy półkolonii oprócz programu pn. „Wakacje blisko domu” uczestniczą w projekcie "Warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży - tradycyjne rzemiosła mieszkańców regionu świętokrzyskiego". (Projekt realizowany jest w ramach działania 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów LGD).

1 - 2 SIERPNIA na terenie naszej placówki wypoczynku odbywają się plenerowe warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci samodzielnie modelują formy przestrzenne i płaskie, przygotowują odlewy form użytkowych oraz zapoznają się z procesem obróbki ceramiki.

więcej

W BIBLIOTECE NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ!

Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie, wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom  dzieci i młodzieży, przygotowała wiele atrakcyjnych zajęć  wakacyjnych. Do najbardziej ulubionych przez uczestników należą zajęcia manualne, gry i zabawy sportowe.   Dużym zainteresowaniem cieszą się również spotkania  integracyjne poświęcone opiece nad zwierzętami oraz wycieczki plenerowe.

więcej

Konkurs plastyczny w czasie półkolonii letnich w Wólce Bałtowskiej

Konkurs plastyczny w czasie półkolonii letnich w Wólce Bałtowskiej

więcej

Wyjazdy dzieci biorących udział w letnich półkoloniach

1. Do Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie.
W Ćmielowskim Muzeum dzieci wzięły udział w jednym z trzech programów warsztatowych z ceramiki, gdzie samodzielnie ulepiły różę z przygotowanej masy porcelanowej.

2. Do najstarszego w Polsce Ekomuzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach im. Jana Pazdura.
Tu dzieci wzięły udział w warsztatach artystyczno-edukacyjnych pt. „Organizacja pracy dawniej i dziś na przykładzie wybranej dziedziny – hutnictwo”. Zajęcia miały na celu przybliżenie sposobu i warunków pracy w hucie przed stu laty oraz porównanie ich ze współczesnym warsztatem pracy hutnika.

więcej

Konkurs Piękna Zagroda

Wójt Gminy Bałtów zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie "Piękna Zagroda."

więcej

WARSZTATY TEATRU MASKA

W dniu 18 lipca 2013r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbyły się warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Przygotowane i przeprowadzone przez Teatr Edukacji MASKA w Krakowie. Bardzo dziękujemy za umożliwienie udziału młodzieży w tak cennych warsztatach.

więcej

Konkurs MALUCH 2013 - edycja 2

Konkurs "MALUCH 2013 - edycja 2"

więcej

 

W archiwum:1021 Następna >>
www.dwarazy.com