Gmina Przyjazna Turystom

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 

System informacji przestrzennej

Schronisko dla zwierząt Janik

BIP i ZPORR

Dokumnet PDFdzeinnikburza

Odwiedziło nas:
783 internautów

 
 
,
| Aktualności - Archiwum |
 

Informacja

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, iż od 02.11.2015 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przeniesiony zostaje pod adres:  Pętkowice 10 (dawny magazyn GS).


Dzień Edukacji Narodowej w gminie Bałtów

  

więcej

Dzien Edukacji Narodowej 2015


Warsztaty kulinarne w PSP im. Legionów Polskich w Okole

W dniu 17 września 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyły się warsztaty pod hasłem „I dziewczyny i chłopaki wiedzą co to zdrowia smaki”, zorganizowane przez Agencję Rynku Rolnego w Kielcach.
34 uczniów z klas I-III najpierw obejrzało ciekawą prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania, następnie wszyscy udali się na warsztaty, które w ciekawy sposób poprowadził doświadczony kucharz.

więcej

Dzień Chłopaka w PSP Okół

Dnia 30.09.2015r. społeczność uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole świętowała „DZIEŃ CHŁOPAKA”. Z inicjatywy dziewcząt wchodzących w skład samorządu uczniowskiego pod opieką pań:  Alicji Chodały i Barbary Samsonowskiej chłopcy z klas 0-III  wzięli  udział w licznych konkurencjach, w których musieli się wykazać nie tylko sprytem, ale i mądrością.  Z każdej klasy wystartowało po dwóch  przedstawicieli. Komisja w składzie grona pedagogicznego przydzielała punkty za poszczególne konkurencje. Po zakończonym konkursie jury wyłoniło zwycięzców, a  członkinie samorządu uczniowskiego udekorowały ich medalami  Super Chłopaka. Obchody Dnia Chłopaka zakończyły się wspólną zabawą taneczną.

więcej

Informacja

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, iż od 02.11.2015 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przeniesiony zostaje pod adres:  Pętkowice 10 (dawny magazyn GS).


Kolejna wizyta uczniów z Bałtowa w Geoparku

30 września 2015r. uczniowie ZSP w Bałtowie po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Geopark w Kielcach. Młodzież, w białych fartuszkach, metodą laboratoryjną badała właściwości wody: destylowanej, wodociągowej, terenowej, mineralnej i z mydłem.  Młodzi laboranci zwrócili uwagę na zapach, ph i kolor. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz obiegu wody w przyrodzie. Całość warsztatów uzupełniła prezentacja multimedialna. Uwieńczeniem zajęć  było przeprowadzenie doświadczenia z azotowaniem amonu badającego wpływ nawozów naturalnych na przyrodę.
Dużo emocji wywołała zabawa integracyjna  polegająca na jak najszybszym przepchnięciu kropli wody za pomocą powietrza wydychanego przez słomkę po wytyczonym torze przeszkód.

więcej

Udział uczniów ZSP w Bałtowie w XVI Rajdzie Pielgrzymkowym

„W Krzyżu miłości nauka” to hasło przewodnie XVI Rajdu Pielgrzymkowego Św. Krzyż 2015, w którym uczestniczyło 14 uczniów ZSP w Bałtowie wraz z opiekunem P. Edytą Maziarską.

 

 

więcej

Bałtowscy uczniowie z wizytą w Geoparku w Kielcach

W dniu 23 września 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Geopark w Kielcach. Szkoła nasza została zaproszona w nagrodę za otrzymanie wyróżnienia w konkursie „Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie”.
Pierwsze, z planowanych czterech modułów, warsztaty – pod przewodnim hasłem „Ziemia” – prowadzone były metodą projektu i polegały na zebraniu materiału badawczego (próbek skał i gleby) w Rezerwacie Wietrznia. Mali badacze ubrani w białe fartuchy badali w laboratorium zebrane próbki. Określali ich ph, a także doświadczalnie sprawdzali reakcję z roztworem kwasu solnego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, którzy wyrazili chęć udziału w warsztatach kolejnych modułów: „Woda”. „Powietrze”, „Człowiek”.

więcej

Dzień Przedszkolaka w gminie Bałtów

  

więcej

Wycieczka do Łańcuta i Leżajska

W dniu 23 września 2015 r. odbyła się wycieczka do Leżajska i Łańcuta. W wycieczce uczestniczyły zespoły ludowe, Koła Gospodyń Wiejskich i twórcy ludowi z terenu Gminy Bałtów. Uczestnicy zwiedzili Bazylikę Zwiastowania NMP z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Wysłuchali wspaniałego koncertu organowego.
Kolejnym etapem było zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Muzeum Wnętrz Pałacowych w Łańcucie z największą kolekcją powozów w Polsce. Uczestników urzekł zarówno wystrój wnętrz, przepiękne intarsjowane podłogi, obrazy, lustra, meble, zastawa stołowa, pamiątki, fotografie jak również  inne zabytkowe elementy wyposażenia, wykonane przez mistrzów wiedeńskich, włoskich w stylu neobarokowym, neoklasycystycznym, rokoko. Dopisywał dobry humor i piękna pogoda.

więcej

Kampania Odpowiedzialny kierowca

W dniu 17.09.2015 r. w gminie Bałtów odbyła się impreza plenerowa  związana z działaniami profilaktycznymi w ramach kampanii „Odpowiedzialny kierowca”. Jest to kampania profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego dobrych postaw na drodze. Edukujemy w zakresie trzeźwości za kierownicą, znajomości przepisów drogowych, kultury na drodze oraz odpowiedzialnego zachowania, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi. 

 

więcej

Ogłoszenie o ochronnym szczepieniu lisów

W dniach 25 września - 4 października 2015r. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie szczepienie ochronne lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

więcej

Jubileusz 70-lecia Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski

więcej

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA DZIERŻAWĘ LOKALU UŻYTKOWEGO

Urząd Gminy w Bałtowie zaprasza do składania ofert na dzierżawę lokalu znajdującego się w budynku Ośrodka Zdrowia w Bałtowie  z przeznaczeniem  na aptekę.
Opis lokalu: lokal użytkowy o pow. 96,98 m2, położony na parterze budynku, z odrębnym wejściem, składający się z czterech  pomieszczeń, korytarza i  łazienki.   Okres najmu: do 3 lat od dnia podpisania umowy najmu

Wywoławczy miesięczny czynsz najmu  -2,52 zł/m2 + 23% VAT
Termin wnoszenia opłat: z góry 14 dni od dnia  wystawienia faktury

Informujemy, że poza czynszem inne opłaty wynikające z eksploatacji lokalu wynoszą:
- ogrzewanie 3,96 zł/m2 + 23% VAT (płatne przez 12 miesięcy w roku),
- woda 3,30 zł/m3 + 8%VAT (wg. wskazań wodomierza) oraz opłata abonamentowa 1,45zł  + 8% VAT miesięcznie,
- ścieki 4,70 zł/m3 + 8%VAT (wg. wskazań wodomierza) oraz opłata abonamentowa 1,65zł  + 8% VAT miesięcznie,
- opłata śmieciowa wg. odrębnej umowy zawartej z odbiorcą śmieci,
- energia elektryczna wg. odrębnej umowy zawartej z dostawcą energii elektrycznej,
- podatek od nieruchomości 16zł/m2 rocznie (aktualna stawka na 2015 rok).
Osoba wyłoniona jako dzierżawca wyżej wymienionego lokalu będzie miała pierwszeństwo w najmie lokalu mieszkalnego znajdującego się w tym samym budynku. Oferty dotyczące najmu należy składać w formie pisemnej w sekretariacie  Urzędu Gminy w Bałtowie  w terminie do 28 września 2015 r. do godz. 15.00. Szczegółowe informacje o przedmiocie najmu można uzyskać w  Urzędzie Gminy  w Bałtowie pokój nr 9 lub telefonicznie pod nr. 41/ 264 10 08 w godzinach pracy Urzędu. Lokal można obejrzeć w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, osoba do kontaktu Pan Robert Żuchowski nr telefonu 500 218 767.

więcej

Zaproszenie na spotkanie dotyczące tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” w związku z przystąpieniem do opracowywania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016–2023, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz organizacji publicznych, grup formalnych i nieformalnych z terenu gmin: Bałtów, Bodzechów, Ćmielów, Chotcza, Kunów, Lipsko, Rzeczniów, Sienno i Solec nad Wisłą, na spotkania konsultacyjne, które będą okazją do dyskusji na temat obecnej sytuacji oraz potrzeb i problemów na terenie wyżej wymienionych gmin. Spotkanie w Gminie Bałtów odbędzie się 02.10.2015r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Bałtowie.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma materiały informacyjne. Spotkania są współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014–2020.

więcej

Ogłoszenie

Do   30 września  br. ARiMR przyjmuje wnioski  o wsparcie finansowe:
- od producentów czarnej porzeczki, którzy w 2015 r. ponieśli straty z powodu niskich cen tych owoców,
- od rolników, którym susza zniszczyła w znacznym stopniu uprawy.
Wnioski na czarną porzeczkę  można składać do  30 września 2015 r.  w biurach powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę rolnika. Wzory  wniosków  można  pobrać   na  stronie   internetowej Agencji: http://www.arimr.gov.pl/d -beneficjenta/wnioski.html   lub  w  Urzędzie  Gminy  Bałtów – pokój nr 19.
 


Pieski do adopcji!

Urząd Gminy w Bałtowie informuje o możliwości adopcji piesków. Pieski są objęte opieką weterynaryjną, zadbane, przyjazne dla ludzi, kontaktowe, niezwykle energiczne, szybko przywiązują się do opiekunów. Nie przejawiają agresji do ludzi i zwierząt. Osoby, które zdecydują się na adopcję pieska, mogą liczyć na pomoc Urzędu Gminy w Bałtowie w postaci zakupu budy bądź sterylizacji. Informacje dotyczące adopcji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu 41 264 10 08 wew. 18.

więcej

76. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Obchody w Gminie Bałtów

więcej

Gmina Bałtów na Dożynkach Powiatowych w Kunowie

   

więcej

Puchar Wójta Gminy Bałtów dla drużyny Dajcie Wygrać

27 sierpnia 2015 r. rozegrany został VIII Wakacyjny Turniej Piłkarski dla dzieci i młodzieży o puchar Wójta Gminy Bałtów. Organizatorem turnieju była Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie. W rozgrywkach uczestniczyło pięć drużyn w kategorii wiekowej 14 – 16 lat : „Dajcie Wygrać”, „Rezerwowi”, „Zawisza Sienno”, „Sparta Bałtów”, „Orki z Majorki”.

więcej

Włącz się w przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Krzemienny Krąg”

  

więcej

VIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły i Dożynki Gminne 2015

W dniach od 21 sierpnia 2015r. do 23 sierpnia 2013r. w Bałtowie odbyło się VIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły połączone z Dożynkami Gminnymi.

W oficjalnym otwarciu Święta Pszczoły w piątek 21 sierpnia 2015 r. uczestniczył Wiktor Juszczenko, były prezydent Ukrainy. Zaproszony przez ostrowieckie Koło Rejonowe Pszczelarzy. Ukraina jest jednym z czterech największych producentów miodu.  W. Juszczenko podkreślił, ze współpraca Ukrainy z polskimi pszczelarzami jest szansa dla ukraińskiego miodu na otwarcie europejskiego rynku zbytu. Wiktor Juszczenko na Ukrainie jest znanym i cenionym pszczelarzem. Posiada pasiekę składającą się z czterystu uli, z czego ponad sto znajduje się w jego gospodarstwie. Ma także własną rozlewnie miodu. Jako prezydent był organizatorem Kongresu Pszczelarskiego „ Apimondia”, który odbył się w Kijowie, gromadząc pszczelarzy z ponad stu krajów Europy. Były prezydent Ukrainy wyraził nadzieję na wspólną realizację projektów nie tylko związanych z produkcją miodu, ale także inicjatywami kulturalno-naukowymi...

więcej

Informacja

Urząd Gminy w Bałtowie informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w zakresie upraw rolnych. Wzory dokumentów oraz wszelkie informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pok. nr 7 od pon. do pt. w godz. od 7.00 do 15.00, tel. 41) 264 10 08 wew. 18.
 


Pomoc dla młodych rolników

 

więcej

Konkurs Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku rozstrzygnięty


W wyniku oceny gospodarstw biorących udział w konkursie i podsumowaniu punktacji zgodnej z kryteriami oceny i regulaminem, zwycięzcami XVII edycji konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku” na szczeblu gminnym zostali:
I miejsce – Państwo Elżbieta i Zdzisław Mierzejewscy zam. Okół
II miejsce – Pani Danuta Ćwiek zam. Antoniów

Jednocześnie informujemy, iż gospodarstwo Państwa Elżbiety i Zdzisława Mierzejewskich zajęło II miejsce na szczeblu powiatowym. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
 

więcej

Komunikat dla producentów mleka!

 

więcej

Dożynki Gminne 2015


Zarządzenie i ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym

Wójt Gminy Bałtów ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niżej opisanej nieruchomości: Położenie: obręb ewidencyjny Okol, działka nr 3540 o powierzchni 0.1936 ha objęta księgą wieczystą KW Nr KI10/00063269/2.

więcej

Zawiadomienie o zakończeniu pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego

Zawiadomienie o zakończeniu pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości: Położenie: obręb ewidencyjny Okół, działka nr 3540 o powierzchni 0.1936 ha objęta księgą wieczystą KW Nr KI1O/00063269/2.

więcej

Piknik na zakończenie półkolonii i Kampania Postaw na Rodzinę

24 lipca 2015 r. odbyło się zakończenie III edycji półkolonii „Wakacje blisko domu”. W tym roku uczestnicy i ich rodzice mieli okazję wziąć udział w corocznie organizowanej przez naszą Gminę, Kampanii pt. „Postaw na rodzinę”. Pani Eugenia Kołodziej przybliżyła wszystkim zebranym ideę i cele organizowania tego rodzaju imprez. Współtwórcy Kampanii otrzymali pamiątkowe dyplomy „Człowieka przyjaznego rodzinie”, natomiast trud i obowiązki wychowawców, którzy pracowali i opiekowali się półkolonistami, także zostały wynagrodzone. Radość i uśmiech na twarzach dzieci zawsze jest  wysoką zapłatą za ich pracę. Podczas pikniku dzieci pochwaliły się swoimi osiągnięciami. Wystąpiły z inscenizacją opowiadania W. Chotomskiej, zatańczyły układ taneczny do muzyki współczesnej i zaśpiewały piosenki biwakowe. W ramach Akcji Bezpieczne Wakacje, gościliśmy również  strażaków  Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św., którzy opowiedzieli o swojej pracy i pokazali dzieciom nowoczesny wóz strażacki. Na zakończenie uczestnicy pikniku otrzymali poczęstunek i w znakomitych humorach rozjechali się do domów. Do zobaczenia za rok!                                                                             

więcej

Statystyczne badania rolnicze

  

więcej

Goście uczestników półkolonii oraz wycieczka do królewskiego Sandomierza

Podczas półkolonii w gościnnych progach naszej placówki zjawili się zaproszeni goście. Byli to:  grupa harcerzy i  pan policjant  Andrzej Podsiadło. Harcerze przeprowadzili zaplanowane zajęcia harcerskie natomiast spotkanie z policjantem dotyczyło bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci omówiły z gościem przedstawioną prezentację multimedialną, autorstwa nauczyciela PSP w Okole pana Pawła Grabskiego, oraz przeprowadzili wywiad z policjantem na temat jego pracy zawodowej. Wycieczka do Sandomierza miała na celu przejście Podziemnej Trasy Turystycznej oraz rejs statkiem po Wiśle. Emocje i wrażenia z tej wyprawy zostały uwiecznione w pracach plastycznych przeprowadzonego konkursu pt. „Sandomierz królewskie miasto”.                

więcej

Mamy honor oddać krew dla dzieci!


Święto Policji


Dopalacze - gdzie szukać pomocy?!


Wyjazdy i zajęcia w placówce półkolonii

Ostatnie dni na półkolonii przebiegały pod znakiem wycieczek, warsztatów plastycznych i zajęć sportowych. Uczestnicy półkolonii biorą także udział w wojewódzkim konkursie dotyczącym bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.  Już   14 lipca br. dzieci relaksowały się na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. Natomiast dwa dni później zwiedzały Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz odwiedziły Manufakturę Słodyczy gdzie samodzielnie mogły wykonać lizaka z karmelu. Niezwykle atrakcje tego dnia pozwoliły dzieciom zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Ze zdobywaniem wiedzy wiąże się kolejna wycieczka, tym razem do pobliskiego Bałtowa, gdzie pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyły w questingu pt. „Z pszczołami za pan brat”, w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół, którą organizujemy każdego roku. W przerwach od wymienionych zajęć, dzieci tworzyły plastyczny „Przepis na dom” i uczyły się tańca nowoczesnego pod kierunkiem pani  instruktor Jolanty Sitarskiej.

więcej

Wakacje w bibliotece

Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie  przygotowała dla dzieci i młodzieży  szereg wakacyjnych atrakcji.  Każdy z uczestników może skorzystać z ulubionych zajęć  oraz bogatej oferty  książkowej biblioteki.

więcej

Kolejny termin dystrybucji żywności

Żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
Osoby i rodziny, które uzyskały skierowanie  do otrzymania pomocy żywnościowej, mogą zgłaszać się po raz kolejny do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św., ul. Samsonowicza 17a, skąd bezpośrednio będzie można odebrać żywność  w dniach 13-14.08.2015. (czwartek, piątek), w godz. od 8.00  do 13.00.  Osoby i rodziny, które dotychczas nie uzyskały stosownego skierowania, a są zainteresowane skorzystaniem z pomocy w ramach POPŻ 2014-2020, mogą zgłaszać się do GOPS w Bałtowie z dokumentami potwierdzającymi tożsamość i dochody w rodzinie (zaświadczenia o wysokości wynagrodzeniu netto za miesiąc poprzedni, decyzje właściwego organu w sprawie świadczeń emerytalno-rentowych, orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenia urzędu gminy o powierzchni gospodarstwa rolnego w hektarach przelicz., inne dokumenty potwierdzające wysokość dochodu rodziny).  Na podstawie zgromadzonych dokumentów i po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, osobom i rodzinom spełniającym kryteria Programu, tutejszy GOPS wyda skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej.  Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 41 264 11 15 lub 668 764 240.
 

więcej

Zarządzenie Nr 80/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 15 lipca 2015r.

w sprawie odwołania zakazu podlewania ogródków przydomowych, działkowych oraz terenów zielonych z wodociągu gminnego

więcej

Pieski do adopcji!

Urząd Gminy w Bałtowie informuje o możliwości adopcji piesków. Pieski są objęte opieką weterynaryjną, zadbane, przyjazne dla ludzi, kontaktowe, niezwykle energiczne, szybko przywiązują się do opiekunów. Nie przejawiają agresji do ludzi i zwierząt. Osoby, które zdecydują się na adopcję pieska, mogą liczyć na pomoc Urzędu Gminy w Bałtowie w postaci zakupu budy, sterylizacji. Informacje dotyczące adopcji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu 41 264 10 08 wew. 18.

więcej

Pierwsze zajęcia na półkolonii 2015

13 lipca 2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia zaplanowane na czas półkolonii „Wakacje blisko domu III”. Zabawy pod hasłem „poznajmy się” i  zajęcia harcerskie prowadzone przez harcerzy z ostrowieckiego hufca, dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Przed uczestnikami jeszcze wiele atrakcji, które będziemy opisywać i fotografować.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne o upałach

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje - informacja w załączniku.

więcej

Zarządzenie Nr 76/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 6 lipca 2015r.

w sprawie zakazu podlewania ogródków przydomowych, działkowych oraz terenów zielonych z wodociągu gminnego

więcej

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu Kraina fantazji w Okole

We wtorek 30 czerwca 2015r. dzieci z Niepublicznego  Przedszkola ,,Kraina fantazji" w Okole piosenką i wierszem pożegnały rok szkolny 2014/2015. W miłej i radosnej atmosferze przedszkolaki podziękowały swoim paniom za naukę i opiekę. Nauczycielki wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i życzyły udanych wakacji.

więcej

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu Kraina fantazji w Bałtowie

30 czerwca 2015r. w Niepublicznym  Przedszkolu ,,Kraina fantazji" w Bałtowie  ostatni raz w tym roku szkolnym spotkały się przedszkolaki ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci zaprezentowały rodzicom krótki program artystyczny i  otrzymały pamiątkowe dyplomy od nauczycielek. Były podziękowania, kwiaty, miłe słowa, wzruszenie. Na koniec pamiątkowe zdjęcie i...miłego wakacyjnego wypoczynku!

więcej

VIII Wakacyjny Turniej Piłkarski

VIII Wakacyjny Turniej Piłkarski dla dzieci i młodzieży o Puchar Wójta Gminy Bałtów Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do udziału w rozgrywkach piłkarskich.

więcej

Zawiadomienie o zakończeniu postępowania - zamieszczono dnia 2015.07.02

Gmina Bałtów informuje, że w wyniku przeprowadzonego postępowania ofertowego na: Wykonanie mapy sytuacyjnej działki nr 370 położonej w obrębie ewidencyjnym Wólka Pętkowska.

więcej

Zawiadomienie o zakończeniu postępowania - zamieszczono dnia 2015.07.02

Gmina Bałtów informuje, że w wyniku przeprowadzonego postępowania ofertowego na: Wykonanie mapy podziałowej działki nr 3552 położonej w obrębie ewidencyjnym Okół, stanowiącej własność Gminy Bałtów.

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

    

więcej

Wakacje 2015 z Gminną Biblioteką w Bałtowie

 


Wyprawka szkolna 2015/2016

Dofinansowanie będzie  przysługiwać:
•    Uczniom, którzy w roku szkolnym2015/2016 będą  uczyć się w klasie III szkoły podstawowej, w klasie III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia oraz w klasie IV technikum
•    Uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust.3 ustawy z dnia  7 września 1991 r. o systemie oświaty:
1.    słabo widzącym
2.    niesłyszącym,
3.    słabo słyszącym,
4.    z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
5.    z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
6.    z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją,
7.    z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
8.  z niepełnosprawnościami  sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność  wymieniona  powyżej
    -  posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego o którym mowa a art. 71b ust.3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty.
Z programu korzystać będą mogli uczniowie, u których dochód w rodzinie na osobę wynosić będzie nie więcej niż 574 zł. Wnioski  o dofinansowanie zakupu podręczników w roku 2015/2016 znajdują się u dyrektora szkoły.


Wycieczka na Mazury

„Nie, nie w góry – na Mazury ruszaj bracie
Tam przygoda czeka na Cię”

Kierując się tymi słowami 48 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie wyjechało na wycieczkę do” krainy 1000 jezior”. Przez pięć czerwcowych dni (8.06.2015 – 12.06.2015) przebywali tylko pod opieką Pań: Ewy Siepetowskiej, Zuzanny Kacały i Edyty Rabsztyn.

więcej

Uczennice ZSP SP w Bałtowie laureatkami konkursu na film prozdrowotny

Dnia 24 czerwca 2015r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. został rozstrzygnięty finał powiatowego etapu konkursu na film prozdrowotny promujący zdrowe odżywianie pod hasłem „Korzystając ze zdrowej żywności tworzymy zdrowe dania”. Konkurs, w ramach edukacyjnego programu „Trzymaj Formę”, kierowany był do uczniów klas V SP oraz I i II gimnazjalnych i miał na celu:
- pogłębianie wiedzy o znaczeniu właściwego odżywiania dla zdrowia człowieka,
- kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem,
- kształtowanie kreatywności uczniów poprzez umożliwienie zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie zdrowego odżywiania.

więcej

Wyróżnienie dla uczniów SP w Bałtowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej ZSP w Bałtowie brali udział w konkursie  "GEOSTANOWISKA W TWOIM SĄSIEDZTWIE – EDYCJA 2015” . Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy zespoły:
grupa I:  Ewelina Gogół, Izabela Niewadzi, Dominika Chuchała, Wiktoria Magdanz,
grupa II:  Kamila Grudniewska, Paweł Kraus, Maciej Czarnecki, Ernest Makuch,
grupa III:  Julia Piątkowska, Aleksandra Wójtowicz i Wiktor Czupryński.
Każdy zespół  wykonał plakat promujący i odzwierciadlający ciekawe pod względem geologicznym tereny znajdujące się w Bałtowie. 17 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej z opiekunem - Panią Edytą Maziarską - zostali zaproszeni do Kielc na Wernisaż podsumowujący ten konkurs. W Centrum Geoedukacji nasi uczniowie za swoją pracę otrzymali wyróżnienia. Zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Dodatkową nagrodą okazała się wspaniała wycieczka po Geoparku  oraz zaproszenie  na  bezpłatne warsztaty w Rezerwacie Wietrznia lub Kadzielnia. Niesamowitą przygodą była „Podróż do wnętrza Ziemi”  kapsułą 5D oraz zwiedzanie „Galerii Ziemi”,  która przybliżyła oglądającym historię geologiczną, florę i faunę naszego regionu.

więcej

Zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Urząd Gminy w Bałtowie informuje mieszkańców Gminy Bałtów o zmianie stawki  opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy w Bałtowie nr X/50/2015 z dnia 29 maja 2015 roku od 01 lipca 2015 roku stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:
I.    Gromadzenie odpadów w sposób selektywny:
a)    gospodarstwa domowe 1 osobowe – 10,00 zł miesięcznie;
b)    gospodarstwa domowe 2-4 osobowe – 18,50 zł miesięcznie;
c)    gospodarstwa domowe 5 osobowe i powyżej – 25,00 zł miesięcznie.
II.    Gromadzenie odpadów w sposób nieselektywny:
a)    gospodarstwa domowe 1 osobowe – 16,00 zł miesięcznie;
b)    gospodarstwa domowe 2-4 osobowe – 30,00 zł miesięcznie;
c)    gospodarstwa domowe 5 osobowe i powyżej – 40,00 zł miesięcznie.


Kontrole weterynaryjne w gospodarstwach rolnych

   

więcej

Egzamin gimnazjalny 2015 - Bałtów na pierwszym miejscu w powiecie!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie znalazł się na pierwszym miejscu w powiecie ostrowieckim z wynikiem 101,58 punktów:
język polski 21,35
historia 21,62
matematyka 15,50
przedmioty przyrodnicze 15,04
język angielski, poziom podstawowy 28,07

Przekazujemy serdeczne gratulacje młodzieży za osiągnięcie bardzo dobrych wyników z egzaminu gimnazjalnego. Wasz wysiłek i trud został nagrodzony. Ufajcie w spełnianie marzeń i oczekiwań związanych z wyborem szkoły średniej. Serdecznie dziękując, życzymy Wam pogodnych, szczęśliwych i pełnych miłych wrażeń wakacji. Gorące podziękowania kierujemy do nauczycieli i dyrektora Zespołu Szkół w Bałtowie Pani Lidii Pastuszki. Osiągnięty wynik egzaminu końcowego świadczy o dobrze wykonanej pracy i włożonym wysiłku. Bardzo serdecznie dziękujemy. Szczęśliwych wakacji!
 

więcej

Uczniowie PSP im. Legionów Polskich na wycieczce w Warszawie

W piątek 19 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie z najwyższą średnią oraz ci, którzy biorą aktywny udział w życiu szkoły poprzez uczestnictwo w spektaklach, akademiach, konkursach, zawodach sportowych. W Warszawie uczestnicy zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Łazienki Królewskie. Przejazd autokarem był darmowy. Taki prezent zrobił uczniom szkoły pan Stanisław Wodyński Prezes PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po Warszawie oprowadzał uczniów  przewodnik PTTK Adam Szklarski. Usługi przewodnickie również były prezentem dla naszych uczniów.

więcej

Maraton Matematyczny dla uczniów klas IV-VI

W dniu 18 czerwca 2015r .w PSP im. Legionów Polskich w Okole odbył się  szkolny konkurs matematyczny. W godzinnych zmaganiach wzięło udział 21 uczniów: 9 osób z klasy IV, 5 osób z klasy V i 7 osób  z klasy VI.  Celem konkursu było wyłonienie dzieci, dla których matematyka nie ma tajemnic, a logiczne myślenie nie sprawia trudności. Istotna była prawność rachunkowa, modelowanie matematyczne, rozumowanie i tworzenie strategii oraz wykorzystanie i tworzenie informacji. Zestawy zadań przygotowała pani Alicja Chodała – nauczyciel matematyki w tutejszej placówce. Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali i wywalczyli tytuł Mistrza:
Kacper Jadczak – klasa IV
Natalia Dwojak – klasa V
Julia Majewska – klasa VI

więcej

VI Przegląd Zespołów Ludowych - Noc Świętojańska

18 czerwca 2015 r. na placu bałtowskiej „Okręglicy” odbył się VI Przegląd Zespołów Ludowych „Noc Świętojańska”. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie pod patronatem Wójta Gminy Bałtów. W przeglądzie zaprezentowały się zespoły ludowe „Okolanki”, „Biesiada”, „Bałtowianie”. Przegląd zespołów uświetnił piękny występ Zuzi Muchy z PSP w Janiku, która pasjonuje się gimnastyką artystyczną. Aby tradycji stało się zadość uczestnicy zabawy przenieśli się nad wodę, by podziwiać piękno puszczanych wianków. Zwieńczeniem imprezy było wspólne biesiadowanie. Serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi Tyczyńskiemu za prowadzenie Nocy Świętojańskiej, wszystkim za przybycie i uatrakcyjnienie spotkania.

więcej

Bardzo dobre wyniki ze sprawdzianu szóstoklasistów PSP w Okole

W PSP im. Legionów Polskich w Okole uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mają wyjątkowy powód do radości. Wyniki szóstoklasistów są wyższe niż ich rówieśników w powiecie ostrowieckim, w województwie świętokrzyskim czy w skali ogólnopolskiej. To wspólny wysiłek uczniów, opieka rodziców i wsparcie nauczycieli zaprocentowały. Średni wynik ze sprawdzianu w części matematycznej i polonistycznej - 27,11 pkt;  z języka angielskiego – 32,44pkt.

więcej

Komunikat w sprawie ochrony żywności przed skażeniem wirusami - zbiór owoców

 

więcej

Konkurs recytatorski Lutnia Wiejska

11 czerwca 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich Okole odbyło się  Spotkanie z poezją Lutnia Wiejska. Konkurs recytatorski, na którym deklamowane wiersze wiążą się tez tematyką wiejską, odbył się już po raz dziewiąty. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Marzenna Barańska– Serafin i Aneta Kocjan. Gośćmi konkursu przyjechali ze szkół w Bałtowie oraz z Ostrowca szkoły nr 5, 9 i 11. W jury  zasiadali Iwona Lis, dyrektor biblioteki w Bałtowie, Regina Choinka, emerytowana nauczycielka szkoły w Okole i Agata Szumlak, absolwentka szkoły.

więcej

Dzien Rodziny w PSP Okół

 1 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole świętowano Dzień Rodziny. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych.  Największym powodzeniem cieszył się bieg z przeszkodami. Jedną z nich było czołganie się w błocie. Czołgali się duzi i mali, a na koniec, przykład jak powinno się to robić wzorowo, zaprezentował nauczyciel wychowania fizycznego Cezary Stępniewski. O odpowiednie wyżywienie dla sportowców zadbała rada rodziców, która zakupiła kiełbaski na ognisko, napoje, lody i wafelki. Dzień rodziny z pewnością wszyscy będą długo i mile wspominać. Całość imprezy zorganizował i przeprowadził pan Cezary Stępniewski przy pomocy wychowawców klas.

więcej

Pomoc żywnościowa w 2015 roku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, że osoby uprawnione, mogą otrzymać pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014- 2020. Program obejmuje pomocą osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, dopuszczającej korzystanie z pomocy społecznej z powodów wskazanych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekroczy 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy tj. 684, 00 zł na osobę w rodzinie i 813, 00 zł dla osoby samotnie gospodarującej.

więcej

Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu Kraina fantazji w Okole

W Niepublicznym Przedszkolu "Kraina fantazji" w dniu 3 czerwca 2015r. odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Był to szczególny dzień, pełen niesamowitych emocji i wzruszeń. Na twarzach rodziców rysował się uśmiech i duma ze swoich pociech. Na koniec dzieci zaśpiewały dla swoich kochanych rodziców „100 lat" oraz wręczyły laurki ze swoim zdjęciem.

więcej

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie

  

więcej

Wybory ławników na kadencję 2016-2019

Na podstawie art. 158-163 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. prawo o ustroju sądów powszechnych (tj. Dz. U. z 2015, poz. 133) oraz Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 czerwca 2011r. w sprawie sposobu postępowania z dokumentami złożonymi radom gmin przy zgłaszaniu kandydatów na ławników oraz wzoru karty zgłoszenia (Dz. U. 2011r, Nr 121, poz. 693)
WÓJT GMINY BAŁTÓW zawiadamia, że do 30 czerwca 2015r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie, przyjmowane będą ZGŁOSZENIA KANDYDATÓW NA ŁAWNIKÓW DO SĄDU REJONOWEGO w OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM.

więcej

Informacja w sprawie półkolonii 2015r.

Szanowni Rodzice, podczas tegorocznych wakacji, rusza III edycja wakacyjnego programu pn. „Wakacje blisko domu”. Półkolonia odbędzie się w PSP  w Okole w dniach od 13 do 24 lipca 2015 r. W tym roku oprócz 30 nieodpłatnych miejsc (uczestników kwalifikuje Komisja Kwalifikacyjna) proponujemy 6 miejsc z częściową odpłatnością (szczegóły u kierownika półkolonii pod nr tel. 698394441). Karty kwalifikacyjne można pobierać w szkołach podstawowych, w Świetlicy w Okole oraz w UG (pani E. Kołodziej) i GOPS. Termin składania dokumentu upływa 3 lipca 2015 r. Serdecznie zapraszamy  do zapoznania się z Regulaminem i Programem półkolonii. 

więcej

Piknik z okazji Dnia Rodziny w Bałtowie

W dniu 29 maja 2015 r. w przedszkolu ,,Kraina fantazji” w Bałtowie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaśpiewały rodzicom kilka piosenek i wręczyły upominki. W zamian rodzice obdarowali dzieci słodyczami. Potem na boisku odbyły się wspólne gry i zabawy, które sprawiły  radość zarówno maluszkom jak i rodzicom. Następnie wszyscy lekko zmęczeni, ale w doskonałych  humorach zjedli upieczone przez tatusiów kiełbaski. Pogoda była wspaniała, więc można było również skorzystać z urządzeń na placu zabaw. Taki miłe chwile z pewnością pozostaną na długo w pamięci.

więcej

Dzień Dziecka w Przedszkolu w Okole

Dzień Dziecka w Niepublicznym Przedszkolu "Kraina fantazji" w Okole Jak co roku 1 czerwca dzieci z Przedszkola w Okole wraz z paniami wybrały się na piknik. Przedszkolaki wzięły udział w różnych konkursach. Był wyścig z piłeczkami na łyżkach, rzucanie woreczkami do celu, skoki w workach, przekładanie szarfy, tunel z piłkami, slalomy z przyborami, zabawy z chustą  animacyjną... Po sportowym wysiłku na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami zorganizowane przez rodziców. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

więcej

Informacja o rozstrzygnięciu III przetargu - licytacji

Dotyczy sprzedaży: Ciągnik rolniczy marki URSUS 5314.

więcej

Kacper Jabloński najlepszy w powiecie

Uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie: Natalia Bidzińska i Kacper Jabłoński  w dniu 28.05.2015r. reprezentowali szkołę na Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckiej zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. Konkurs miał na celu zainteresować uczniów literaturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz rozwijać i prezentować zdolności recytatorskie. Do konkursu przystąpili uczniowie prawie wszystkich gimnazjów powiatu ostrowieckiego. Mieli oni za zadanie zaprezentować wybrany przez siebie utwór literacki. Ekspresja i ogólny wyraz artystyczny interpretacji wiersza Johanna Wolfganga von Goethe „Heidenröslein" w wykonaniu ucznia kl. II naszego gimnazjum - Kacpra Jabłońskiego - wzbudziły  zachwyt i podziw zarówno jurorów jak i publiczności, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca.Wiersz Heinricha Heine " Loreley" recytowany przez Natalię Bidzińską również zyskał aprobatę jury, dzięki czemu nasza gimnazjalistka została uhonorowana wyróżnieniem. Uczniowie przygotowali się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego – Pani Zuzanny Kacały.

więcej

Uczennica z Bałtowa na podium

19 maja 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Św. odbył się IX Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Religijno – Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Był on skierowany do uczniów klas VI. W tym niezwykłym wydarzeniu naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy VI – Kamila Grudniewska i Kamila Kozieł.

więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego


XI Powiatowy konkurs Zdrowie w poezji dziecięcej

14 maja 2015 r. w Zespole Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Św. odbył się XI Powiatowy konkurs „Zdrowie w poezji dziecięcej ”.  Celem konkursu jest:
promowanie zdrowego stylu życia,
popularyzacja utworów poezji dziecięcej,
kultywowanie wśród dzieci sztuki żywego słowa,
integracja środowiska w zakresie zdrowia.

więcej

Dzień Naszej Planety w PSP im. Legionów Polskich w Okole

  13 maja 2015 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole obchodziła Dzień Naszej Planety, który połączony był z konkursem plastycznym na temat: „Las magazyn tlenu, Las miejscem rekreacji i wypoczynku”.

więcej

Ogłoszenie o sprzedaży ciągnika rolniczego marki URSUS 5314

więcej

Szkolenie komputerowe dla mieszkańców gminy

W okresie od 27.04.2015 r. do 12.05.2015 r. odbył się bezpłatny kurs komputerowy dla mieszkańców gminy pn. „Podstawy obsługi komputera i Internetu” przeprowadzony  przez firmę Combidata Poland. Szkolenie zorganizowane w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie” – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.  Szkolenie obejmowało 24 godziny dydaktyczne z podstaw obsługi komputera i Internetu. Zajęcia w przeprowadzone formie praktycznych warsztatów. W kursie uczestniczyło 12 osób z terenu gminy, odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Bałtowie.

więcej

Buskie Spotkania z Folklorem

W dniu 9 maja 2015 r. pani Dorota Podgórska wzięła udział w eliminacjach do XXXIX Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem, które odbyły się w Opatowie. Wystąpiła w kategorii solistka, zaprezentowała utwory : „Pod lasem po rosie”, „Comber w ogródecku”,”Hej tam pod las”.

więcej

Komunikat dla Producentów owoców i warzyw

Zgodnie z § 5 ust. 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2014 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej  (Dz. U. poz. 1468, z późn. zm.), Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, iż pozostała do wykorzystania ilość:
• 15 817,350 ton jabłek i gruszek,
• 2 302,412 ton pozostałych produktów (pomidory pod osłonami, marchew, papryka słodka pod osłonami, ogórki pod osłonami)

 które mogą zostać objęte wsparciem w ramach rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) nr 1031/2014.

więcej

Badania ankietowe na terenie województwa świętokrzyskiego

Wzorem roku ubiegłego, Urząd Statystyczny w Kielcach rozpoczyna działania promujące statystyczne badania ankietowe na terenie województwa świętokrzyskiego. Badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny mają charakter reprezentacyjny i są nimi objęte jedynie wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne, które obrazują całą zbiorowość gospodarstw w Polsce. Aby wyniki tych badań były wiarygodne, istotne jest, by osoby z wylosowanych gospodarstw zechciały wziąć w nich udział i udzieliły wyczerpujących informacji.

więcej

Pasowanie na czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej w Bałtowie

W dniu 14 maja 2015 r. z okazji   XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Do braci czytelniczej przyjęci zostali uczniowie klasy I  z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie Filii Szkoły Podstawowej w Wólce Bałtowskiej, którzy przybyli pod opieką wychowawczyni pani Elżbiety Walas – Lucenko. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i  pasowanie na czytelnika GBP w Bałtowie. Dzieci ślubowały, że będą czytać książki, szanować je i korzystać z ich rad i mądrości. Aktu pasowania dokonała  dyr. Biblioteki Iwona Lis. Młodzi czytelnicy otrzymali zakładki do książek, upominki oraz pamiątkowy dyplom. Nowym czytelnikom serdecznie gratulujemy, życzymy wielu ciekawych spotkań w świecie książki i biblioteki.

więcej

Informacja o rozstrzygnięciu II przetargu - licytacji

1. Przedmiot sprzedaży: ciągnik rolniczy marki URSUS 5314. Dane techniczne: rok produkcji -1998, pojemność silnika 3865 cm³, moc silnika – 52 kW, stan licznika - 721 mtg . Dodatkowe wyposażenie ładowacz czołowy (TUR), widły do palet, szufla oraz pług do odśnieżania.
2. Cena wywoławcza brutto: 56 100,00 zł (słownie: pięćdziesiąt sześć tysięcy sto złotych) w tym podatek VAT 23% tj. 10 490,24 zł (słownie: dziesięć tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt złotych 24/100)
Przetarg ustny – licytacja składnika majątku ruchomego  został zakończony wynikiem negatywnym – brak oferentów.

Bałtów 14.05.2015 rok


Gimnazjalistki z Bałtowa wśród najlepszych

Gimnazjalistki z ZSP w Bałtowie po raz kolejny udowodniły, że sięganie po laury nie stanowi dla nich żadnego problemu. W Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się 30 kwietnia 2015r. w  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św.. Karolina Szczygieł i Natalia Bidzińska zajęły zaszczytne II miejsce, przegrywając zaledwie 0,5 pkt.

więcej

Uroczyste obchody 3 Maja w Gminie Bałtów

  

więcej

Komunikat Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa

 

więcej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek


Ogłoszenie o sprzedaży ciągnika rolniczego marki URSUS 5314

więcej

Informacja

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, że Nadleśnictwo Ostrowiec Św. w dniach 07 – 29 maja br. dokonywać będzie chemicznego zwalczania chrabąszczy na terenach leśnych Powiatu Ostrowieckiego, Opatowskiego i Starachowickiego przy użyciu sprzętu agrolotniczego i naziemnego. Zabiegiem będzie objęta łączna powierzchnia 8134 ha na terenie gmin: Brody, Kunów, Bodzechów, Bałtów, Tarłów, Wojciechowice i Ożarów.  Zastosowany zostanie insektycyd Mospilan 20 SP w dawce 0,4 kg/ha. Zgodnie z etykietą środka okres prewencji (okres zapobiegający zatruciu) dla ludzi, zwierząt i pszczół – NIE DOTYCZY.
Natomiast okres karencji (czyli okres od dnia wykonania zabiegu do zbioru) dla owoców runa leśnego wynosi 14 dni.


Komunikat

Świętokrzyska Izba Rolnicza w Kielcach informuje, że wybory do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych odbędą się zgodnie z Uchwałą nr 9/2014 Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 31 maja 2015r. Wszystkie informacje bieżące na temat wyborów publikowane są w zakładce "Wybory do izb 2015"

http://www.sir-kielce.pl/index.php/wyb-do-izb

więcej

Ogłoszenie

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, że linia busowa "Bajka" rozpocznie funkcjonowanie na trasie: Bałtów - Wólka Bałtowska Kolonia - Antoniów - Wólka Trzemecka - Wólka Bałtowska od dnia 4 maja 2015r. Obowiązujące rozklady jazdy są dostepne na przystankach autobusowych.


4 Maja - Dzień Strażaka


Sprawozdanie

Sprawozdanie  z realizacji programu współpracy Gminy Bałtów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2014r.

więcej

Dzien Ziemi 2015 w Świetlicy w Okole

W dniach od 22.04 do 24.04 w Świetlicy w Okole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Głównym zadaniem święta jest przybliżanie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią. Jest to również okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety i rozmów o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.  Mali uczestnicy świetlicowych zajęć poprzez zabawę uczyli się jak radzić sobie z tymi problemami. Pierwszego dnia dzieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały najbliższą okolicę swoich codziennych zabaw: plac zabaw, boisko i tereny rekreacyjne. Wynikiem kolejnych zajęć w formie zabaw plastycznych były piękne prace rysunkowe przedstawiające naszą planetę oraz drużynowy konkurs na wykonanie „Stworka Śmieciorka” z wykorzystaniem odpadów codziennego użytku. Tak więc z butelek, puszek, tektury i papieru powstały ciekawe prace, które mają przypominać dzieciom o rodzajach odpadów i ich segregacji.     

więcej

Zaproszenie


Światowy Dzien Ziemi Zostań Przyjacielem Przyrody

Tematyka ekologiczna jest niezwykle ważna w kształtowaniu właściwych postaw wśród dzieci. To, jak będzie wyglądać nasza planeta Ziemia, zależy wszakże od postaw, jakie wypracują uczniowie, podczas całego procesu edukacji szkolnej. Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole to już wieloletnia tradycja. W tym roku najmłodsi, pod kierunkiem pani Edyty Klepacz, przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny pt.:„Zostań przyjacielem przyrody”. Program artystyczny był nie tylko pięknym przedstawieniem, ale również lekcją przyrody, przypominającą o tym, że należy szanować i dbać o naszą planetę oraz jej środowisko. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak niewłaściwe postępowanie człowieka może doprowadzić Ziemię do katastrofy ekologicznej. Podsumowaniem tej ekologicznej imprezy było ogłoszenie przez p. Edytę Klepacz Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Ziemia moim domem”.

więcej

Wybory Prezydenta RP 10 maja 2015r.


Gimnazjalistka z Bałtowa wśród laureatów konkursu piosenki

W dniu 10.04.2015r.  w  Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. odbyła się już „VIII Edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej”. Konkurs  miał na celu rozwijanie zainteresowań językowych, ale również zapewnienie możliwości rywalizacji i podnoszenie poziomu umiejętności stosowania języka. Do konkursu przystąpiło 10 szkół z 3 powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego i jędrzejowskiego. Soliści zaprezentowali 13 utworów w językach: angielskim, rosyjskim i francuskim.  Jury, któremu przewodniczyła Małgorzata Malinowska, miało trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Oceniane były umiejętności językowe, muzyczne oraz wyraz artystyczny. Gimnazjum w Bałtowie godnie reprezentowały uczennice  klasy III a - Natalia Bidzińska i Weronika Bajor.  Dziewczęta zyskały sobie przychylność publiczności, która nagrodziła ich występy gromkimi brawami. Ostatecznie na podium stanęła Natalia Bidzińska, która wyśpiewała III miejsce utworem Lany Del Rey ”Young and beautiful”.

więcej

Ogłoszenie dotyczące ochronnego szczepienia lisów

  

więcej

Konkurs Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, iż rozpoczęła się  XVII edycja konkursu p.n.: ,,Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku".Uczestnikami konkursu mogą być właściciele gospodarstw rolnych z terenu gminy, prowadzący produkcję rolniczą.Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych. Konkurs przebiega w trzech etapach: gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.
Na szczeblu gminnym zostanie powołana komisja, która dokona oceny i wybierze jedno gospodarstwo rolne, które będzie reprezentowało gminę w dalszych etapach konkursu. W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w konkursie do dnia 15 czerwca 2015 r. ( Formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony internetowej lub w siedzibie Urzędu Gminy w Bałtowie pokój nr 7.)

więcej

Komunikat ws. dopłat do materiału siewnego

Agencja Rynku Rolnego informuje, że w dniu 7 kwietnia 2015 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2015 r. w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany (Dz. U. 2015 r., poz. 485).
W związku z powyższym, od dnia 22.04.2015 r. stawki dopłat do 1 ha powierzchni, na której wysiano/wysadzono materiał siewny będą wynosiły:
- 80 zł – zboża, mieszanki zbożowe i pastewne,
- 130 zł – rośliny strączkowe,
- 400 zł – ziemniaki.
Decyzje wydane od dnia 22.04.2015 r. będą przyznawały dopłaty wyliczone na podstawie ww. nowych, niższych stawek. Data wpływu wniosku nie ma w tym przypadku zastosowania, z zastrzeżeniem zachowania terminu art. 35 kpa. 


Spotkanie informacyjne LGD Krzemienny Krąg

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg oraz Urząd Gminy w Bałtowie zaprasza Państwa na spotkania informacyjne dotyczące przyszłości obszaru działania tj.: Miasta i Gminy Ćmielów, Miasta i Gminy Kunów, Miasta i Gminy Lipsko, Gminy Bałtów, Gminy Bodzechów, Gminy Chotcza, Gminy Rzeczniów, Gminy Sienno, Gminy Solec nad Wisłą. Opracowanie LSR stanowi formalną podstawę do ubiegania się przez LGD Krzemienny Krąg o środki finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Beneficjentami pozyskanych przez LGD środków będą mogli być: przedsiębiorcy – istniejący oraz chcący rozpocząć działalność gospodarczą, organizacje pozarządowe, jednostki sektora finansów publicznych, sformalizowane grupy nieposiadające osobowości prawnej (np. Koła Gospodyń Wiejskich) – mające swoją siedzibę na terenie LGD Krzemienny Krąg.

więcej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe

W dniu 10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą gminę reprezentowali: Grudniewska Kamila, Makuch Ernest, Kucharska Malwina z grupy szkoły podstawowe, oraz Zielińska Weronika, Jabłoński Kacper i Budzeń Dominika z grupy gimnazjalnej. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie uczennice: Kamila Grudniewska, która zdobyła I miejsce w I kategorii wiekowej i będzie reprezentować powiat ostrowiecki na szczeblu wojewódzkim oraz Weronika Zielińska, która zajęła  II miejsce w II kategorii wiekowej. Uczniowie przygotowywali się do udziału w konkursie pod kierunkiem p. Zuzanny Kacały.
Serdecznie GRATULUJEMY!

więcej

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia

  

więcej

WIELKANOC 2015


I Kiermasz Tradycji Wielkanocnych

  

więcej

Obchody Niedzieli Palmowej w Gminie Bałtów

  

więcej

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!

23 marca 2015 r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kraina fantazji” w Okole zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Pogoda dopisywała, słoneczko przygrzewało. Podczas marszu dzieci radośnie śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały pierwszych oznak wiosny w pobliżu. Tego samego dnia w przedszkolu gościł teatrzyk kukiełkowy. Aktorzy zaprezentował przedstawienie pt. „Pinokio”. Przedszkolaki doszły do wniosku, iż kłamstwo nie popłaca a prawda zawsze wychodzi na jaw.

więcej

Lubimy zdrową żywność

Dzieci z przedszkola w Okole (grupa 3 – latków) samodzielne przygotowały pyszne kanapki.   Przyniosły do przedszkola wszystkie potrzebne produkty. Przed przystąpieniem do pracy wszyscy dokładnie umyli ręce i przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas przygotowania posiłków. Można z dumą  powiedzieć, że przedszkolaki zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko  smaczne, ale także zdrowe i pięknie ozdobione. Nawet  największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Należy zatem  pamiętać, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

więcej

Stypendystka Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego

Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  wyróżniających się uzdolnieniami w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych. Program realizowany jest przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach. Uczennica ZSP Gimnazjum w Bałtowie -  Natalia Bidzińska – znalazła się wśród najzdolniejszych uczniów województwa świętokrzyskiego i otrzymała stypendium. Od pierwszej klasy uzyskuje bardzo wysokie średnie ocen, w tym oceny celujące z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (m.in.: matematyka, chemia, fizyka.) Ponadto, rozwijając zainteresowania z przedmiotów przyrodniczych, uczestniczyła w projekcie „Fascynujący Świat Nauki”. Brała udział w seminariach naukowych, warsztatach badawczych, wyjazdach edukacyjnych. W bieżącym roku szkolnym wykazała się wiedzą i umiejętnościami w konkursach przedmiotowych z matematyki, chemii, fizyki oraz języka polskiego. Uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Zajęła wysokie II miejsce w międzygimnazjalnym turnieju matematycznym: „Wiedza Młodego Przedsiębiorcy” oraz zakwalifikowała się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Do sukcesów i osiągnieć Natalii należy także zajęcie I miejsca na etapie powiatowym w międzygimnazjalnym konkursie matematycznym– „Dzień liczby Pi”.

Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!
 


Niedziela Palmowa


Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 19 marca br. przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega Pożarom”, do których przystąpiło jedenastu uczestników w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.

więcej

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

W dniu 17 marca 2015 r. rozstrzygnięto na szczeblu gminnym V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych pt. „ Bezpiecznie na wsi- zwierzaki to nie pluszaki !” organizowany przez KRUS. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, jak również poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.Do konkursu  przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych w Bałtowie i Okole.

więcej

Gmina Bałtów sprzedaje ciągnik rolniczy marki URSUS 5314

więcej

Sukces Uczennic z ZSP w Bałtowie

„Liczba jest istotą wszystkich rzeczy” twierdził Pitagoras. Wśród wszystkich liczb, jakie znamy, bez wątpienia szczególnie magiczną jest liczba π. To ona właśnie stała się bohaterką ustanowionego w Ameryce w 1988r. święta liczby π. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3,14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby π. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. „Pi Day”. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina. Od tamtego czasu Dzień Liczby Pi obchodzony jest corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych.

więcej

Dzień Sołtysa


Obchody Dnia Kobiet w Gminie Bałtów

W dniu 6 marca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyła się gminna uroczystość z  okazji Dnia Kobiet. Serdeczne życzenia i wiele ciepłych słów do licznie zgromadzonych skierował Wójt Gminy Andrzej Jabłoński i Przewodniczący Rady Gminy Leszek Smoliński. Bukiety kwiatów przekazali na ręce pań : Janiny Cielebąk, Marianny Greli i Ewy Tobis.  Uroczystość piękną akademią „Baby ach te baby …” uświetnili uczniowie z ZSP w Bałtowie pod kierunkiem pani Zuzanny Kacały, pani Agnieszki Biesiady – Gruszczyńskiej, pani Jolanty Kogut, pani Edyty Klepacz. Występy taneczne  zespołu : „Niezapominajki” pod kierunkiem pani Anny Kądzieli – Płazy i „Cheerleaders Bałtów” pod kierunkiem  pani Iwony Gałaczyńskiej przyjęte zostały gromkimi brawami, dostarczyły niezapomnianych wrażeń. O piękny wystrój sali zadbali pani Małgorzata Wąsik, pani Iwona Gałaczyńska oraz pan Leszek Błaszkiewicz. Miłą niespodziankę wszystkim  Paniom sprawił również występ kapeli ludowej pod kierunkiem pana Pawła Cieślika. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich Pań.

więcej

8 Marca 2015r.


Dystrybucja owoców ogłoszenie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, iż  w dniach 12-13 marzec 2015r. (czwartek, piątek) będą wydawane owoce (jabłka) dla wszystkich mieszkańców Gminy Bałtów.  Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w wyznaczonym terminie w godzinach  8.00 - 14.00 w budynku dawnej lecznicy w Skarbce (Skarbka 41).

Osoby zgłaszające się po odbiór żywności zobowiązane są posiadać ze sobą dokument tożsamości. Dla osób, których stan zdrowia lub inna sytuacja nie pozwala na osobisty odbiór powyższych produktów, artykuły te mogą odebrać inne osoby okazując stosowne upoważnienie.


Wyjazd na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH do Kielc

Urząd Gminy w Bałtowie oraz ŚODR Modliszewice Powiatowy Zespół Doradczy w Ostrowcu Św. organizują wyjazd na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.

więcej

Podsumowanie programu Ferie zimowe 2015 w Świetlicy w Okole

Tegoroczne ferie zimowe w Świetlicy rozpoczęły się zabawą walentynkową. Podczas tej imprezy największą atrakcją okazała się „walentynkowa sesja zdjęciowa”. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z przyjacielem lub kolegą od serca. Do wszystkich dzieci i młodzieży adresowane były kolejne zajęcia świetlicowe takie jak: lutowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, Akademia Przyjaciół Pszczół zimą i konkurs plastyczny pt. „Moje wymarzone ferie zimowe”. 24 lutego odbyły się zajęcia edukacyjne w Akademii Przyjaciół Pszczół pt. „Co robią pszczoły zimą?” natomiast w Dzień Bezpiecznego Internetu (27.02) najmłodsze dzieci bawiły się w tworzenie sieci internetowej, przy tej okazji dowiedziały się czym jest Internet i do czego służy. Przez całe ferie trwał konkurs plastyczny pt. „Moje wymarzone ferie zimowe”, w którym wzięło udział 12 uczniów szkoły podstawowej w Okole. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę  ufundowaną przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bałtowie. 

                                                                                                                         

więcej

Dzień Kobiet - zaproszenie


Ferie z Biblioteką

Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie przygotowała szereg atrakcji na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży : zajęcia plastyczne, manualne, komputerowe, gry i zabawy integracyjne. Z udziałem dzielnicowego mł. asp. Andrzeja Podsiadło odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa  dzieci i młodzieży podczas wypoczynku zimowego. Zajęcia prowadzone były w świetlicach wiejskich w Bałtowie, Skarbce, Rudce Bałtowskiej oraz Wólce Bałtowskiej Kolonii.

więcej

Ogłoszenie

Urząd  Gminy  w  Bałtowie  informuje, że  od  16.02.2015 r.  będzie  świadczył  usługi  wywozu  nieczystości  płynnych  ze  zbiorników  bezodpływowych  ( tzw.  szamb ).

więcej

BAL KARNAWAŁOWY w Przedszkolu w Okole

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU „KRAINA FANTAZJI” W OKOLE w dniu 12.02.2015r. w Niepublicznym Przedszkolu "Kraina fantazji" w Okole odbył się bal karnawałowy.

więcej

Harmonogram szkoleń/spotkań informacyjnych

Harmonogram szkoleń/spotkań informacyjnych z zakresu zasad przyznawania płatności bezpośrednich w latach 2015-2020.

więcej

Wieczór Walentynkowy w świetlicy wiejskiej w Bałtowie

       

więcej

PSP w Okole szkołą bezpiecznego internetu

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci, młodzież i dorośli. Jest  on kopalnią wiedzy i informacji, platformą kontaktu z rówieśnikami, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem, kuźnią kultury. Internet wykorzystywany nieostrożnie, może wyrządzić znaczne krzywdy. Nękanie rówieśników on-line, wyciek danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla młodych ludzi, instalowanie wirusów to problemy, które mogą nieść poważne konsekwencje.

więcej

Miłość nie jedno ma imię...

Choinka noworoczna na zakończenie I semestru nauki jest w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla społeczności szkolnej.

więcej

Terminarz zebrań wiejskich w sprawie wyborów sołtysów i rad sołeckich

   

więcej

Ferie w świetlicach


Ferie w Świetlicy w Okole


Zaproszenie


Dar serca dla Babci i Dziadka

Chłodny styczniowy dzień nie ostudził gorącej atmosfery panującej na akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej Filia w Wólce Bałtowskiej.

więcej

Święto Babci i Dziadka w Niepublicznym Przedszkolu Kraina fantazji

 Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

więcej

Uczniowie PSP w Okole na zimowym rajdzie

Uczniowie z PSP im. Legionów Polskich w Okole należący do koła turystycznego „Włóczykije”  wzięli udział w XXIII Rajdzie zimowym Szlakiem Powstania Styczniowego. Rajd odbył się w ostatnią sobotę stycznia br.

więcej

Pieski do adopcji

Urząd Gminy w Bałtowie informuje o możliwości adopcji piesków. Pieski są objęte opieką weterynaryjną, zadbane, przyjazne dla ludzi, kontaktowe, niezwykle energiczne, szybko przywiązują się do opiekunów. Nie przejawiają agresji do ludzi i zwierząt. Osoby, które zdecydują się na adopcję pieska, mogą liczyć na pomoc Urzędu Gminy w Bałtowie w postaci zakupu budy. Informacje dotyczące adopcji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu 41 264 10 08 wew. 18.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Okole

W dniu 23.01.2015r. w Niepublicznym Przedszkolu "Kraina fantazji" w Okole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z Jasełkami. Przedszkolaki pod kierunkiem pań zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Na scenie pojawiły się postacie m.in.: Maryi, Józefa, aniołów, królów. Występom małych artystów towarzyszył śpiew kolęd. Kolejnym punktem uroczystości były wiersze, piosenki oraz życzenia dzieci skierowane bezpośrednio do  przybyłych gości. Na zakończenie każdy przedszkolak wręczył ukochanym babciom i dziadkom laurkę z życzeniami. Tak miłe spotkanie wywołało wiele radości i wzruszeń.

więcej

Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i Innych

  

więcej

Medale za zasługi dla obronności kraju

W dniu 26.01.2015r. w budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, miała miejsce uroczystość wręczenia srebrnych medali za Zasługi dla Obronności Kraju.  Medal te  mogą otrzymać rodzice, których przynajmniej troje dzieci odbyło nienaganną, czynną służbę wojskową. Decyzją szefa MON medalami „Za zasługi dla obronności kraju” odznaczeni zostali z terenu gminy  Bałtów Państwo Katarzyna i Zdzisław Broś z Lemierzy oraz Ewa i Wiesław Puchałka  z Okołu. W uroczystości uczestniczyli z ramienia organizatorów Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach płk Wiesław Święchowicz oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sandomierzu ppłk Krzysztof Leśniak oraz zaproszeni goście. Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński  złożył wyrazy uznania i pogratulował odznaczonym ich zaangażowania i troski wniesionej w wychowanie synów oraz wręczył okolicznościowe upominki.

więcej

Zaproszenie na Kongres Innowacyjny Młody Rolnik

  

więcej

Jak karnawał, to karnawał...

15 stycznia 2015 r. dzieci z  Niepublicznego Przedszkola ,,Kraina fantazji "  w Bałtowie bawiły się na zabawie karnawałowej. Rodzice postarali się o wspaniałe stroje, a dobry nastrój nie opuszczał maluchów podczas zabawy. Były konkursy, pląsy, wygibasy... Każdy miał świetny pomysł na tańce, więc wszyscy bawili się doskonale.
 

więcej

Dzień Babci I Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

21 stycznia 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, a zaproszeni goście przybyli bardzo licznie. W pięknej zimowej scenerii uczniowie klas „0”- III przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, najmłodsi wyrecytowali piękny koncert życzeń, a chór złożony z uczniów klas starszych zaśpiewał dla kochanych babć i drogich dziadziusiów. Zespół taneczny „Stokrotki’ zaprezentował się w tańcu współczesnym. Uroczystość uświetnił swym występem zespół ludowy „Okolanki”, który czynnie uczestniczy w życiu szkoły. Sądząc po gromkich i długich brawach występ bardzo się podobał, a na twarzach babć i dziadków widać było wzruszenie. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez niezawodnych rodziców.

więcej

Obwieszczenie

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z dnia 14.01.2015r. znak: WPN-I.6320.6.2014.DB.5

więcej

Dzień Babci i Dziadka


XXII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2015

W dniu 18 stycznia 2015 r. w Skarżysku Kam. zespoły ludowe „Biesiada” i „Bałtowianie”  uczestniczyły w eliminacjach do  XXII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2015. 

więcej

Scalenia gruntów wsi Okół, gmina Bałtów, powiat ostrowiecki

  

więcej

Piesek do adopcji!

więcej

Zarządzenie Nr 7/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 15.01.2015r.

w sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących projektu Programu opieki nad zwierzetami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Bałtów w 2015 roku.

więcej

Zarządzenie nr 4/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 5 stycznia 2015r.

  w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany urzędowej nazwy miejscowości Wólka Pętkowska, rodzaj - kolonia wsi Wólka Pętkowska na nazwę miejscowości Wólka Pętkowska-Kolonia, rodzaj - część wsi Wólka Pętkowska.

więcej

Zarządzenie nr 2/2015 Wójta Gminy Bałtów z dnia 5 stycznia 2015r.

   w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany urzędowej nazwy miejscowości Wólka Bałtowska, rodzaj - kolonia wsi Wólka Bałtowska na nazwę miejscowości Wólka Bałtowska-Kolonia, rodzaj - część wsi Wólka Bałtowska.

więcej

Nabór na szkolenia zawodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje o naborze uczestników na szkolenia zawodowe na rok 2015 organizowane w ramach projektu ,,Wspólna Sprawa”. W związku z realizowanym projektem prowadzone będą nastepujące szkolenia:
-  Profesjonalny sprzedawca z kasą fiskalną,
-  Księgowość komputerowa,
-  Pracownik gastronomii z obsługą imprez okolicznościowych,
-  Pracownik gospodarczy z aranżacją terenów zielonych,
-  Magazynier z obsługą wózka widłowego,
-  Szkolenie spawalnicze
Wszelkie informacje dotyczące zasad naboru oraz udziału w szkoleniach można uzyskać osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie lub pod nr telefonu (41) 264-11-15, 668- 764- 240.


23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Bałtów

11 stycznia 2015r. na terenie całej gminy Bałtów kwestowało 50 wolontariuszy z Grupy Junior Bałt i Młodzieżowej Rady Gminy w Bałtowie.  Młodzi, aktywni ludzie, ludzie którzy wierzą że świat można zmieniać i co najważniejsze kochają pomagać innym. Udowadniają to na każdym kroku, w tym roku postanowili już po raz 11  zgrać z pompą podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bałtowie. Od godziny 800 ruszyli z uśmiechami na twarzach, serduszkami w jednej ręce a w drugiej trzymając puszkę we wcześniej ustalone miejsca kwestowania. Pieniądze zbierali  w różnych miejscach przy kościołach, sklepach, na obiektach turystycznych oraz spacerowali po całej gminie. Żeby przyciągnąć jak największą liczbę odbiorców przebierali się w strój misia dinozaura, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wolontariusze łącznie  uzbierali 4 483,00 zł.  Z licytacji zebrano kwotę ok. 9 000, 00 zł. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.

więcej

Jasełka z Małym Księciem

19 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W świąteczny klimat wprowadził wszystkich program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III, pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Justyny Jabłońskiej. „Najważniejsze jest to, aby w sercach naszych narodziła się miłość” – to przesłanie przyświecało zgromadzonej społeczności szkolnej, nauczycielom oraz zaproszonym rodzicom. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię narodzin Jezusa przeplataną wątkami  „Małego Księcia” Antoine’a de Saint – Exupéry’ego, dotyczącymi prawd życiowych, refleksji na temat roli wiary w życiu człowieka. Przedstawienie jasełkowe stanowiło połączenie tradycji z nowoczesnością. Oryginalny scenariusz, śpiew kolęd i pastorałek, życzliwa atmosfera – wszystko to stworzyło niepowtarzalny ciepły klimat radości i refleksji. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

więcej

VII Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie

   

więcej

Informacja dla pacjentów POZ

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że po 1 stycznia 2015 r. świadczeń medycznych będą udzielać wszystkie gabinety lekarza POZ. Informacja o miejscach udzielania świadczeń lekarza POZ. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od 1 stycznia 2015 r., od godz. 15.00 uruchamia specjalną, bezpłatną infolinię, pod którą można uzyskać informację na temat gabinetów lekarza POZ, które będą przyjmować pacjentów w 2015 r. W razie jakichkolwiek problemów z odnalezieniem najbliższej placówki udzielającej świadczeń z zakresu lekarza POZ można dzwonić pod numer 0 800 060 213 (z telefonów komórkowych bez zera). Pracownicy Funduszu będą udzielać informacji całodobowo. 


Jasełka w PSP im. Legionów Poslkich w Okole

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas 0-III Jasełka, które zostały wystawione 19 grudnia 2014 r. 

więcej

Jasełka w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

 

więcej

Boże Narodzenie 2014r.


Podsumowanie realizacji projektu systemowego pod nazwą Wspólna Sprawa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie w 2014r. po raz kolejny realizowałw partnerstwie z Ośrodkami Pomocy Społecznej w: Ostrowcu Świętokrzyskim, Bodzechowie, Ćmielowie, Kunowie, Lipniku, Mircu oraz Agencją Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim Sp. z o. o. projekt systemowy pod nazwą „Wspólna Sprawa”. Uczestnikami projektu były osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Udział w projekcie wzięło 23 klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie. Beneficjenci brali udział w szkoleniach zawodowych, gdzie po ich zakończeniu otrzymali dyplomy oraz zaświadczenia potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Oprócz szkoleń zawodowych Beneficjenci skorzystali z takich form wsparcia jak: staż, porady prawne, wyjazd kulturalny, spotkanie integracyjne, zajęcia ruchowe oraz zajęcia rękodzielnicze. W trakcie zajęć poświęconych rękodziełu uczestnicy projektu wykonywali m.in. ozdoby i dekoracje świąteczne.

więcej

Mikołaj u Przedszkolaków w gminie Bałtów

5 grudnia do Niepublicznego Przedszkola „Kraina Fantazji” w Bałtowie oraz Okole  przybył Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go piosenkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom długo wyczekiwane upominki. Każde z dzieci mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie z gościem było bardzo miłe, ale też i pełne emocji.

więcej

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2015

Harmonogram odbioru zmieszanych odpadów komunalnych oraz segregowanych odpadów komunalnych (surowce wtórne) z terenu gminy Bałtów na rok 2015

więcej

90-lecie PSP im. Legionów Polskich w Okole

28 listopada 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Świętowano 90 lecie istnienia  placówki, Święto patrona oraz 100 rocznicę  wymarszu I Kompanii Kadrowej, która dała zaczątek Legionom Polskim.

więcej

Pierwsza sesja Rady Gminy w Bałtowie

W dniu 1 grudnia 2014 roku o godz. 14.00 odbyła się,  zwołana na wniosek komisarza wyborczego, inauguracyjna sesja Rady Gminy VII kadencji. Zgodnie z prawem, pierwszą sesję nowo wybranej rady, do czasu wyboru jej przewodniczącego, poprowadziła najstarsza wiekiem radna - Pani  Teresa Piórkowska.

więcej

Andrzejki i Katarzynki w Świetlicy w Okole

25 XI i 27 XI 2014 r. w Świetlicy w Okole odbywały się zajęcia z cyklu „święta z tradycją”. Uczestnicy tradycyjnych zabaw, związanych z wróżbami dla dziewcząt i chłopców, dowiedzieli się czym jest wróżba, jak wróżono kiedyś i w jakim celu. Wróżb matrymonialnych było całe mnóstwo i niektóre z nich niesione tradycją przetrwały do dziś. W naszej świetlicy dzieci przede wszystkim radośnie i z wypiekami na twarzy wróżyły sobie lejąc wosk, przekładając buty i losując wróżbę z kubków. Z tradycją dni wróżebnych miesza się współczesna impreza andrzejkowa, której celem jest przede wszystkim dobra zabawa i okazja do wspólnego spotkania. Wróżby współczesne są dziś nie mniej popularne od tych tradycyjnych i również bardzo lubiane przez dzieci.  

więcej

Wyróżnienie dla Zespołu "Biesiada"

W dniu 21 listopada 2014 r. zespoły ludowe „Okolanki”, „Bałtowianie”, „Biesiada” wystąpiły w Warszawie na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów TERAZ MY. Zespoły wystąpiły w kategorii – Zespoły folklorystyczne – piosenka, przedstawiając : Zespół „Okolanki” – „Powiślaka”, Zespół „Bałtowianie” – „W moim ogródeczku”, Zespół „Biesiada” – „Suitę Świętokrzyską”, za którą Jury przyznało wyróżnienie. W kategorii – Recytacja wystąpiła pani Ewa Pelagia Tobis przedstawiając wiersz „Chatka rodzinna”. Serdecznie dziękujemy zespołom za udział w festiwalu, Zespołowi „Biesiada” gratulujemy wyróżnienia.

więcej

OGŁOSZENIE - Dystrybucja owoców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, iż  w dniach 26 i 27 listopada 2014r. (środa, czwartek) będą wydawane owoce (jabłka) dla wszystkich mieszkańców Gminy Bałtów.  Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w wyznaczonym terminie w godzinach  8.00 – 13.00 w budynku dawnej lecznicy w Skarbce.
Osoby zgłaszające się po odbiór żywności zobowiązane są posiadać ze sobą dokument tożsamości. Dla osób, których stan zdrowia lub inna sytuacja nie pozwala na osobisty odbiór powyższych produktów, artykuły te mogą odebrać inne osoby okazując stosowne upoważnienie.


Dzień Pracownika Socjalnego


Wyniki wyborów samorządowych 2014r.

W niedzielę 16 listopada 2014r. mieszkańcy gminy Bałtów wybrali skład nowej Rady Gminy oraz Wójta Gminy na kolejną kadencję. Wójtem Gminy Bałtów został Andrzej Jabłoński z wynikiem 52,59%. W nowej Radzie Gminy znalazło się 9 przedstawicieli KWW Andrzeja Jabłońskiego i 6 przedstawicieli KWW „Przyjazna Gmina”. Frekwencja w Gminie Bałtów  wyniosła prawie 72 %. Pełny skład nowej Rady Gminy w Bałtowie: Zieliński Krzysztof, Smoliński Leszek, Gierczak Jerzy, Kacuga Albert, Bidzińska Edyta, Piórkowska Teresa, Dunal Jerzy, Mierzejewski Zdzisław, Wyroda Piotr, Lichota Barbara, Osojca Tomasz, Marzec Anna, Cichocki Henryk, Nowak Grzegorz, Pelczarski Piotr.
 


Ostatnia Sesja Rady Gminy w Bałtowie w kadencji 2010-2014

Dnia 13 listopada 2014 r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Bałtowie. Przewodniczący Rady Leszek Smoliński i Wójt Gminy  Andrzej Jabłoński podsumowali kadencję 2010-2014 i podziękowali wszystkim radnym za dobrą i owocną współpracę.

więcej

Obchody 96. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Bałtów

  

więcej

Pamiętajmy o naszej historii...

12 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez klasę III pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Justyny Jabłońskiej. Część artystyczna rozpoczęła się od przypomnienia dlaczego obchodzimy tak ważną dla nas Polaków rocznicę. Uczniowie w programie poetycko – muzycznym przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i po 123 latach powróciła na mapę Europy. Wokalistki z III klasy Patrycja Tracz i Patrycja Baran zaśpiewały pieśni żołnierskie „Pierwsza kadrowa” i „Przybyli ułani”. Wspólnie odśpiewany hymn państwowy zakończył akademię. Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej, lekcją patriotyzmu i ważnym elementem kultywowania tradycji narodowych.

więcej

Nadanie sztandaru OSP w Lemierzach

Z okazji 45-lecia działalności OSP w Lemierzach w dniu 9 listopada 2014r. odbyło się uroczyste nadanie sztandaru jednostce oraz oddanie do użytkowania wyremontowanej strażnicy.

więcej

Ślubowanie Pierwszaków w SP w Wólce Bałtowskiej

   

więcej

Koło Gospodyń Wiejskich z Bałtowa, Gospodarstwo Agroturystyczne "Świat Kucyków" laureatami plebiscytu

W dniu 4 listopada 2014r. w Targach Kielce podczas uroczystej gali Rolnik Roku 2014, Koło Gospodyń Wiejskich 2014, Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 poznaliśmy zwycięzców w plebiscycie Echa Dnia w województwie i powiatach. Zaszczytny tytuł „Koło Gospodyń Wiejskich 2014” w powiecie ostrowieckim zdobyło KGW z Bałtowa, pierwsze miejsce w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne 2014 zajął „Świat Kucyków” Tomasza i Kingi Szczygieł. Gospodarstwo zostało również laureatem Złotej Dziesiątki województwa zajmując wysokie 5-te miejsce. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

więcej

Zaproszenie na obchody 96. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości


Halloween w przedszkolu

W piątek, 31 listopada 2014r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Kraina fantazji” w Bałtowie i Okole  były na bałtowskiej Sabatówce. Przedszkolaki odwiedziły Wioskę Czarownic. Maluchy brały udział w halloweenowych zabawach: grały w wielkie memory, kościotrupowego badmintona, czarownicowe ringo. Gotowały czekoladę, przedzierały się przez gigantyczną pajęczynę, pokonywały wiedźmowy tor przeszkód. Atrakcji było wiele, każde dziecko miało możliwość wykazać się sprawnością, a przede wszystkim mogło doskonale się bawić. Organizatorzy składają podziękowania Stowarzyszeniu Delta za serdeczne przyjęcie oraz  nieodpłatne udostępnienie dzieciom wszystkich atrakcji Sabatówki.

więcej

Śniadanie Daje Moc ...

O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia najlepiej wiedzą uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole. Dnia 30 października uczestniczyli oni w niezwykle ciekawej lekcji przygotowanej przez panią Beatę Walczyk i panią Anetę Kocjan, poświęconej zdrowej diecie dziecka. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Śniadanie Daje Moc- pod tym hasłem uczniowie wykonali bardzo pomysłowe kanapki. Pojawiły się sowy, łódki i uśmiechnięte buźki. Ta lekcja połączona z zabawą stanowi początek kampanii o zdrowym odżywianiu się w ramach planu SKPCK.

więcej

Uczniowie PSP im. Legionów Polskich odwiedzili Sabathówkę

Dnia 29 października 2014 roku uczniowie klas 0-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole   wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Bałtowa. Uczniowie odwiedzili  „Sabathówkę”, gdzie w przepięknej scenerii łączącej świat rzeczywisty ze światem baśniowym spotkali się z Czarownicą z Gór Świętokrzyskich.

więcej

Komunikat

Informujemy Państwa, że od 5 listopada 2014 roku nastąpi wycinka drzew wzdłuż rzeki Kamienna na odcinku od jazu w Bałtowie ( koło Młyna ) do mostu w miejscowości Boria. Wycinka wykonana będzie przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie, Zarząd Zlewni w Ostrowcu Św. zgodnie z udzielonym pozwoleniem Wójta Gminy Bałtów nr Oś.6131.56.01.2014 z dnia 24.07.2014 r.  W przypadku potrzeby prosimy kontaktować się z wykonawcą robót Panem Pawłem Adamskim, tel. 606 730 885.


Jesienne imprezy dla dzieci w Świetlicy w Okole

Czas jesieni w okolskiej świetlicy tradycyjnie upływa pod znakiem zabaw okolicznościowych związanych z pożegnaniem lata i Halloween. 19 X 2014 r. odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, na którym dzieci uczyły się jak korzystać z darów jesieni i wykonywały prace plastyczne z jesiennych liści. Natomiast 31 X 2014 r.  odbyła się halloweenowa zabawa związana z prastarą tradycją celtyckiego święta zmarłych. Współcześnie jest to okazja do wesołej zabawy i żartów dlatego też u nas nie zabrakło konkursów i konkurencji związanych z Halloween. W konkursie pt. „Dynia im straszniejsza tym fajniejsza” nagrody otrzymali: Julia Kocjan, Ola Majewska, Michał Maziarski i Bartek Czyż. Stroje dzieci przebranych za duchy, czarownice oraz inne stwory ocenialiśmy podczas zabawy tanecznej. Wszystkie przygotowane na ten wieczór zabawy i konkurencje  nagrodzone zostały słodkimi upominkami. Wychowawca świetlicy oraz uczestnicy zabawy składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi oraz Radnym Gminy Bałtów za ufundowanie słodkich nagród. Serdecznie dziękujemy!

więcej

Komunikaty Agencji Rynku Rolnego dla producentów owoców i warzyw

  

więcej

Rajd szlakiem patrona oddziału PTTK w Ostrowcu Św. S. Jeżewskiego

18 października 2014r. uczniowie ze szkolnego koła „Włóczykije” PSP im. Legionów Polskich w Okole byli na rajdzie szlakiem patrona oddziału PTTK w Ostrowcu S. Jeżewskiego. Niezwykle ciekawa trasa rozpoczęła się zwiedzaniem Kościoła Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie, gdzie uczestnicy wysłuchali ciekawej historii świątyni opowiedzianej przez jej proboszcza. Następnie wszyscy przejechali do Podgrodzia, gdzie rozpoczęli 12 kilometrową wędrówkę na Krzemionki przez  Borownię i Czarną Glinę.  Po drodze dzieci obejrzały mogiły powstańców styczniowych i kapliczkę. Uwieńczeniem marszu było ognisko i pieczenie kiełbasek, które wyśmienicie smakowały po długiej wędrówce.

więcej

Ślubowanie klasy pierwszej w PSP im. Legionów Polskich w Okole

  

więcej

Zawiadomienie o wniesieniu odwołania w sprawie zatwierdzenia projektu scalenia gruntów we wsi Okół

   

więcej

Śladami patrona PTTK

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie, pod opieką pani Edyty Maziarskiej, w ramach współpracy z PTTK  im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św., 18 października uczestniczyli w XXIV rajdzie  śladami patrona oddziału. Młodzi turyści swoją wędrówkę rozpoczęli w Ćmielowie, gdzie zwiedzili kościół, poznając jego historię przekazaną przez księdza proboszcza. Następnie autokarami przejechali do miejscowości Podgrodzie. Tu rozpoczął się rajd pieszy na 12-kilometrowej trasie:  Podgrodzie – Borownia – Czarna Glina - Krzemionki. Podczas rajdu uczniowie mieli możliwość zobaczenia mogiły powstańczej i kapliczki w Czarnej Glinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali plakietki rajdowe i karty pracy, uzupełnienie których wymagało dobrej znajomości regionu. Grupy uczniów bardzo skrupulatnie i uważnie słuchały opowiadań pana przewodnika i nie miały żadnych problemów z poprawnym uzupełnieniem karty, co oczywiście zostało docenione przez organizatorów i nagrodzone. Uwieńczeniem rajdu była wymiana wrażeń przy ognisku. Po tak długim marszu wszyscy z zapałem zajęli się pieczeniem kiełbasek.Podczas rajdu uczniowie zintegrowali się z uczestnikami z innych szkół, poznając się, wymieniając swoimi zainteresowaniami. Bałtowscy uczniowie złapali bakcyla turystyki pieszej i już ze zniecierpliwieniem oczekują na kolejny rajd.

więcej

Bałtowscy gimnazjaliści w Muzeum Powstania Warszawskiego

15 października 2014r. dla uczniów Gimnazjum w Bałtowie był dniem żywej lekcji historii. Pod opieką pań: M. Gołasy i T. Szczygieł odwiedzili oni stolicę Polski. Na miejscu powitała wszystkich pani przewodnik, która oprowadziła młodzież po najciekawszych miejscach Warszawy, wzbogacając przekazywaną historię tego miasta o anegdoty i legendy. Gimnazjaliści, oglądając: Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę Warszawską, Stare Miasto, Kościół pod wezwaniem św. Anny, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz zmianę warty, mogli się przekonać, że Warszawa to niezwykłe miasto, nie tylko ze względu na burzliwe losy, lecz także na wyjątkowe piękno wielu miejsc.

więcej

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Bałtów ogłasza konsultacje dotyczące projektu uchwały „Programu współpracy Gminy Bałtów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami realizującymi zadania publiczne w sferze pożytku publicznego na rok 2015”.

więcej

Drzewo Wolności w PSP im. Legionów Polskich w Okole

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole wzięli udział  w 12. Edycji Święta Drzewa pod hasłem Drzewo Wolności, która została objęta patronatem  Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. 25 lat wolności świętujemy poprzez działania dla przyrody.

więcej

Piesek do adopcji

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Bałtów

W dniu 13 października 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyło się uroczyste spotkanie w którym uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, emerytowani nauczyciele, pracownicy oświaty i zaproszeni goście. Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński i Przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie Leszek Smoliński złożyli wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia i przekazali na ręce dyrektora ZSP w Bałtowie i emerytowanego nauczyciela wiązanki kwiatów.

więcej

Dystrybycja warzyw i owoców w Gminie Bałtów

W dniach 9 i 10 październik 2014r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie prowadził dystrybucję warzyw i owoców dla wszystkich mieszkańców gminy Bałtów. Artykuły te zostały pozyskane z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach tymczasowego, nadzwyczajnego wsparcia producentów warzyw i owoców. Pracownicy socjalni GOPS w Bałtowie przekazali żywność dla blisko 2000 osób zamieszkałych na terenie naszej gminy. W skład rozdysponowanej żywności weszły następujące artykuły: jabłka w ilości 13.200 kg, marchew- 6000 kg. oraz pomidory w ilości 7.200 kg.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie pragnie złożyć podziękowania  Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. za możliwość uzyskania żywności. Podziękowania składamy również pracownikom Urzędu Gminy w Bałtowie oraz wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. 

więcej

Piknik rodzinny Postaw na rodzinę

W dniu 03.10.2014r. w Filii Zespołu Szkól Publicznych w Bałtowie odbył się Piknik Rodzinny ,,Postaw na rodzinę”. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, dziadkowie oraz goście: Pan  Piotr Wyroda – przewodniczący GKRPA i Pani Aneta Czerwonka- kierownik GOPS.

więcej

OGŁOSZENIE - Dystrybucja owoców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, iż  w dniach 16 i 17 październik 2014r. (czwartek, piątek) będą wydawane owoce (jabłka) dla wszystkich mieszkańców Gminy Bałtów.  Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się w wyznaczonym terminie w godzinach  800 - 1400 w budynku dawnej lecznicy w Skarbce (Skarbka 41).

Osoby zgłaszające się po odbiór żywności zobowiązane są posiadać ze sobą dokument tożsamości. Dla osób, których stan zdrowia lub inna sytuacja nie pozwala na osobisty odbiór powyższych produktów, artykuły te mogą odebrać inne osoby okazując stosowne upoważnienie.


Termin do 15 października 2014r. dla producentów czarnej porzeczki i wiśni

Do 15 października 2014r. producenci czarnych porzeczek i wiśni mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie wsparcia rekompensującego niskie ceny skupu, które będą realizowane w formie tzw. pomocy de minimis. Aby otrzymać taką pomoc, trzeba wypełnić odpowiedni wniosek wraz z załącznikami i złożyć go we właściwym biurze powiatowym Agencji ze względu na miejsce zamieszkania bądź siedzibę producenta rolnego.


Dzień Edukacji Narodowej


Nagroda Gmina Roku 2014


Kielce - zaczarowany świat muzyki, zabawek i słodyczy

Uczniowie klas 0, I, II i III Szkoły Podstawowej w Bałtowie wraz ze swoimi wychowawczyniami 3 października 2014 r. odwiedzili stolicę Ziemi Świętokrzyskiej.

więcej

ARiMR będzie pomagała finansowo producentom czarnych porzeczek i wiśni

Producenci czarnych porzeczek i wiśni mogą liczyć na pomoc z ARiMR. Tegoroczne ceny skupu czarnych porzeczek i wiśni były bardzo niskie i nie pokrywały nawet kosztów ich produkcji. Aby zrekompesować straty producentów tych owoców wynikające z tej sytuacji Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacała im wsparcie. Stawka pomocy wynosić będzie 410 zł. na 1 ha powierzchni owocujących w 2014 roku upraw porzeczki czarnej i wiśni. Wnioski o taką pomoc mogą być składane do 15 października 2014r. we właściwym biurze powiatowym Agencji ze względu na miejsce zamieszkania bądź na siedzibę producenta rolnego. Szczegółowe informacje można uzyska pod numerem telefonu: 41 265 61 50 lub w siedzibie ARiMR, ul. Focha 12, 27-400 Ostrowiec Św.


Ukraińska młodzież w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

23 września br. był dla 12-osobowej grupy młodzieży z Nowoarchangielska oraz młodzieży z Gimnazjum w Bałtowie czasem nauki połączonej z integracją oraz poznaniem  licznych atrakcji turystycznych naszego regionu.  W trakcie zajęć językowych realizowany był autorski program  nauczania języka angielskiego Pani Marty Dobrowolskiej – Wesołowskiej, koordynatora projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej a realizowanego przez Fundację „Polska – Moja Ojczyzna” z Warszawy we współpracy z partnerami Fundacji: Niepubliczną Szkołą Podstawową i Niepublicznym Gimnazjum im. Konarskiego w Ostrowcu Św. oraz Gimnazjum w Bałtowie. Młodzież z Ukrainy została bardzo ciepło przyjęta przez polskich uczniów, a ich wizyta w Bałtowie rozpoczęła się uroczystym apelem. Zajęcia językowe prowadzone przez panie: Agnieszkę Biesiadę – Gruszczyńską,  Anetę Schindler oraz autorkę programu Martę Dobrowolską – Wesołowską, poprzez swoją innowacyjną formę, stały się głównym wydarzeniem dnia. Punktem kulminacyjnym było wspólne zwiedzanie bałtowskiego Juraparku. Przyjaźnie pomiędzy  bałtowskimi gimnazjalistami a ukraińską młodzieżą zostały zawarte, a cel projektu osiągnięty, gdyż okazało się, że jesteśmy „Inni, ale tacy sami”.

więcej

Wyjazd zespołów ludowych do Muzeum Wsi Kieleckiej

W dniu 27.09. 2014 r. Zespoły „Bałtowianie”, „Biesiada” i  „Okolanki”  uczestniczyły w warsztatach teatralno – muzycznych, które odbyły się w Tokarni, w ramach realizacji projektu „Międzypokoleniowe Warsztaty Teatralno – Ludowe” z programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej „Razem Możemy Więcej”. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Motyw”, którego założeniem było zachowanie i utrwalenie tradycji ludowych poprzez aktywizację dorosłych, dzieci i młodzieży. Efekt końcowy projektu, to zaprezentowanie i nagranie „Wesela Świętokrzyskiego” w scenerii wiejskich, starych zagród w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni za udostępnienie obiektów.

więcej

Rozbudowa drogi gminnej numer 306001T Ulów-Wólka Pętkowska wraz ze skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi w km 0+000,00-2+216,61

Roboty budowlane przy rozbudowie drogi dobiegają końca. We wrześniu wykonano rowy odwadniające na całej długości odcinka, prowadzono również prace brukarskie. Do połowy października wykonawca zaplanował ułożenie ostatnie warstwy asfaltu (ścieralnej), utwardzenie poboczy, budowę zjazdów oraz oznakowanie. Zakończenie zadania i odbiór robót nastąpi w ostatnich dniach października. Wartość projektu wynosi 3 182 756,79 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 1 909 654,07 zł. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.2. Rozwój systemów lokalnej infrastruktury komunikacyjnej, Oś Priorytetowa 3 Podniesienie jakości systemu komunikacyjnego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

więcej

Cykl wydarzeń popularno-naukowych popularyzujących fenomen świętokrzyskiego pszczelarstwa

Kluczowymi odbiorcami projektu są osoby związane zawodowo z tematyką pszczelarstwa – hodowcy, producenci sprzętu, specyfików bazujących na ekstraktach z produktów pszczelich, jak również specjaliści z dziedziny apiterapii. Dodatkową grupę docelową stanowią konsumenci zainteresowani rozpoznaniem oferty i nowości rynkowych.
W ramach projektu przewidziano organizację trzech kluczowych wydarzeń. W sierpniu odbyła się wizyta studyjna do pasieki hodowlanej Pożóg na Lubelszczyźnie, która posiada ponad półwieczną tradycję w prowadzeniu gospodarki pasiecznej i hodowli wyselekcjonowanych gatunków matek pszczelich. Wizyta stworzyła możliwość wymiany wzorców i doświadczeń oraz  implementacji do własnych pasiek, skutecznie funkcjonujących już rozwiązań. Do udziału w wyjeździe studyjnym zaproszono sympatyków pszczelarstwa, osoby aktywnie działające na rzecz lokalnych społeczności, zainteresowane wymianą doświadczeń oraz pomysłów na rozwój lokalny.
W sierpniu zorganizowano również Międzynarodową Konferencję Pszczelarską - VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Jest to wydarzenie cykliczne, o charakterze wystawienniczo-naukowym, urozmaicone bogatym programem artystyczno-ludowym. Odbywa się co rocznie, od 2008 roku. Impreza przyciągnęła ogromne rzesze pszczelarzy i miłośników miodu z całego kraju, a nawet z terenów Europy, urastając do rangi nowego, świętokrzyskiego produktu turystycznego.
Ostatnim etapem projektu (listopad) jest zorganizowanie pszczelarskiej sesji naukowej poświęconej europejskiej gospodarce pasiecznej w ulach kombinowanych. Sesja skierowana jest do naukowców z ośrodków krajowych i zagranicznych, pszczelarzy praktyków i hodowców, członków organizacji pszczelarskich oraz przedstawicieli pozostałej części sektora pszczelarskiego (producentów sprzętu, przedstawicieli firm zajmujących się dystrybucją produktów pszczelich). Spotkanie zakończy dyskusja panelowa pomiędzy przedstawicielami nauk i wiedzy praktycznej.


Szkolenia w Modliszewicach

 

więcej

Uwaga- producenci owoców i warzyw

 

więcej

Złote Gody - jubileusz 50 lecia pożycia małżenskiego

W dniu 28 września 2014 r. w Klubie „Bałtek” odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medale te to specjalne odznaczenie przyznawane przez Prezydenta RP doceniające zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny.

więcej

Komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości

 

więcej

Komunikat Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

 

więcej

Uczennice ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie w projekcie

Szkoła Podstawowa w Bałtowie w maju 2014r. przystąpiła do projektu systemowego "Świętokrzyski System Wspierania Talentów – Fascynujący Świat Nauki",  realizowanego w ramach Priorytetu IX  - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

więcej

Komunikat Agencji Rynku Rolnego

Komunikat dotyczący terminu składania wniosków do ARR o udzielenie nadzwyczajnego wsparcia.

więcej

Dzień Przedszkolaka w Gminie Bałtów

20 września  przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm by podkreślić wagę przedszkola w rozwoju i edukacji dzieci. Z tej okazji Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński w towarzystwie reprezentujących Stowarzyszenie „Motyw” Agnieszki Różalskiej i Tomasza Mroczka odwiedził przedszkola w Bałtowie i Okole składając im życzenia i wręczając okolicznościowe upominki.

więcej

Zebranie dotyczące scalenia w Okole

   

więcej

Delegacja z Gminy Bałtów z wieńcem na Dożynkach Diecezjalnych w Kałkowie - Godowie

 

więcej

Badania ankietowe

 

więcej

Gmina Bałtów Gospodarzem Dożynek Powiatowych

7 września 2014 r. w Bałtowie odbyły się Dożynki Powiatowe. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza Kanonika Grzegorza Kucharskiego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. Po Mszy Św. licznie zgromadzeni przeszli w barwnym korowodzie w asyście Pocztów Sztandarowych, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Kunowa na plac „Okręglica”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
 

więcej

Decyzja Starosty Ostrowieckiego zank GK.I.6017-1/10 z dnia 04.09.2014r.

 

więcej

Zakup zestawu asenizacyjnego oraz zakup i montaż zespołów prądotwórczych do stacji ujęcia wody w Bałtowie i Wólce Bałtowskiej oraz przepompowni ścieków w Bałtowie i Rudce Bałtowskiej

W dniu 21.08.2014r. Gmina Bałtów podpisała umowę o dofinansowanie w/w projektu. W ramach zadania zostanie zakupiony ciągnik rolniczy, przyczepa asenizacyjna oraz cztery agregaty prądotwórcze. Ciągnik rolniczy z przyczepą asenizacyjną będą służyły do czasowego opróżniania szamb u mieszkańców miejscowości, w  których nie ma sieci kanalizacji sanitarnej. Działanie takie przyczyni się do ograniczenie skażenia wód gruntowych i powierzchniowych oraz wyeliminowanie wszelkich ograniczeń wynikających z braku dostępu do kanalizacji sanitarnej.

więcej

Budowa garażu dwustanowiskowego na potrzeby OSP w Bałtowie oraz przebudowa i remont pomieszczeń przynależnych

Dobiegają końca prace przy budowie garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie. Parametry techniczne obiektu umożliwiają parkowanie dwóch średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Roboty budowlane obejmowały również przebudowę i remont pomieszczeń przynależnych – zaplecza socjalnego oraz toalet dla strażaków. Wewnątrz wykonano nowe tynki, pomalowano ściany, a na posadzce oraz w toaletach ułożono płytki ceramiczne. Instalacja centralnego ogrzewania, wody i kanalizacji zostały wymienione na nowe. Obiekt jest docieplony, kolorystyka elewacji nawiązuje do wcześniej wyremontowanego budynku „Bałtka”. Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Bałtów, natomiast remont i przebudowa pozostałej części budynku przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt” w ramach projektu współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013.

więcej

Rozbudowa drogi powiatowej numer 0681T w Bałtowie

Zakres rzeczowy robót obejmuje poszerzenie jezdni do szer. 6,0 m, budowę chodnika o szerokości 2,0 m z kostki brukowej oraz budowę dwóch zatok autobusowych. Dodatkowo wykonany zostanie parking, kanalizacja deszczowa i mur oporowy od strony skarpy. W ramach zadania planuje się także realizację zjazdów indywidualnych. Wzdłuż chodnika ustawione będą stylowe słupy oświetleniowe. 

więcej

Zagospodarowanie pod kątem pełnienia funkcji rekreacyjnych i sportowych placu wiejskiego w Wólce Bałtowskiej

W ramach projektu zostaną zakupione huśtawki, karuzela, zjeżdżalnia oraz urządzenia do ćwiczeń sprawnościowo-ruchowych. Powstanie również mini boisko do gry w koszykówkę oraz pełnowymiarowe boisko do siatkówki. W centralnym punkcie placu stanie altana ogrodowa i kamienny grill. Zapewni ona schronienie przed uciążliwym słońcem oraz opadami. Będzie można w niej zorganizować towarzyskie spotkanie przy grillu, a także spożyć posiłek. Na działce nie zabraknie ławek i stolików.

więcej

Remont budynków Remizy Strażackiej w Lemierzach oraz Świetlicy Wiejskiej w Rudce Bałtowskiej

Trwają prace obejmujące remont Remizy Strażackiej w Lemierzach oraz Świetlicy Wiejskiej w Rudce Bałtowskie. Zakres rzeczowy przewiduje docieplenie i malowanie elewacji (Lemierze), wymianę uszkodzonej stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie gładzi gipsowych i malowanie pomieszczeń, wyłożenie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, wymianę instalacji wod – kan, elektrycznej, wydzielenie sanitariatów i kuchni.

więcej

Dożynki Powiatowe w Bałtowie - Zaproszenie


Komunikat prasowy Agencji Rynku Rolnego do Producentów owoców i warzyw

 

więcej

Puchar Wójta Gminy Bałtów dla drużyny Czerwone Diabły

  W dniu 25 sierpnia 2014 r. odbyły się rozgrywki VII Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego Dzieci i Młodzieży o puchar Wójta Gminy Bałtów, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie.Rywalizowały trzy drużyny w kategorii wiekowej 14 – 16 lat. Zwycięską drużyną okazała się drużyna „Czerwone Diabły”. Puchar wręczył i medalami złotymi udekorował  zwycięską drużynę Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński. Drugie miejsce zajęła drużyna „FC Barcelona”, trzecie drużyna „Real Madryt”. Dekoracji drużyn   II  i III  miejsca dokonali Marek Rej radny Powiatu Ostrowieckiego i Jarosław Chodała radny Rady Gminy w Bałtowie, któremu składamy podziękowanie za sędziowanie rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Jabłoński, tytuł „Najlepszy bramkarz” zdobył Adam Walczyk.Zawodnikom gratulujemy, dziękujemy za sportową rywalizację.

więcej

Rozbudowa drogi gminnej numer 306001T Ulów - Wólka Pętkowska wraz ze skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi w km 0+000,00 - 2+216,61.

Roboty budowlane przy rozbudowie drogi nie zwalniają tempa. W ostatnich dniach sierpnia ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Na wrzesień zaplanowano montaż wpustów ulicznych, ułożenie nawierzchni (warstwy ścieralnej), utwardzenie poboczy, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, budowę zjazdów, roboty wykończeniowe. Zaawansowanie prac kształtuje się na poziomie 73%. Wartość projektu wynosi 3 182 756,79 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 1 909 654,07 zł.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.2. Rozwój systemów lokalnej infrastruktury komunikacyjnej, Oś Priorytetowa 3 Podniesienie jakości systemu komunikacyjnego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

więcej

Życzenia z okazji rozpoczącia roku szkolnego


Obchody 1 września w Gminie Bałtów

 W dniu 1 września 2014r. nowy rok szkolny rozpoczęła Uroczysta Msza Święta odprawiona przez Księdza Kanonika Grzegorza Kucharskiego proboszcza parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. Po Mszy Świętej  Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński oraz Sekretarz Gminy Agnieszka Kopała, złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą poświęconą „Obrońcom Ojczyzny” oddając hołd za ich męstwo w 75. rocznicę napaści Niemiec na Polskę.

więcej

Jubileusz 10-lecia działalności JuraParku


VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły Bałtów 2014r.

  

więcej

KOMUNIKAT

Instrukcja w sprawie dokumentowania przez producentów działań związanych z brakiem możliwości sprzedaży owoców lub warzyw w związku z rosyjskim embargiem.

więcej

Zespół Biesiada na Świętokrzyskim Festiwalu Kultury Ludowej w Nowej Słupi

  

więcej

Ogłoszenie/Obwieszczenie

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bałtów

więcej

Zawiadomienie o zebraniu uczestników scalenia w Okole

5 września 2014r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Okole odbędzie się zebranie uczestników scalenia, na którym zostanie odczytana decyzja zatwierdzająca projekt  "Scalenia gruntów wsi Okół, gmina Bałtów, powiat ostrowiecki".

więcej

Dożywianie dzieci w szkołach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie zawiadamia, iż przyjmowane są wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od 02 września 2014 r. do 19 grudnia 2014 r. Zainteresowanych rodziców i opiekunów informujemy, że należy zgłaszać się w jak najszybszym terminie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie z podaniem oraz wszelką dokumentacją potwierdzającą dochód netto rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. Wnioski przyjmowane są w dniach wtorki i środy. Informujemy także, iż kryterium dochodowe kwalifikujące dzieci do dożywiania wynosi 150% kryterium dochodowego z pomocy społecznej, tj. 684,00 zł na osobę w rodzinie. Szczegółowe informacje udzielane są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie lub pod nr tel. (41) 264 11 15.


Bezpłatny Program Gwarancje dla Młodzieży

Prorgam skierowany jest do młodych ludzi, którzy ukończyli gimnazjum a obecnie nie uczą się, nie pracują i nie uczestniczą w żadnych formach dokształcania.

więcej

Wakacje blisko domu 2014 - podsumowanie

8 sierpnia 2014 r. dobiegły końca, półkolonie letnie w naszej gminie, które odbyły się po raz drugi. Beztroski czas zabawy, bliższych i dalszych podróży, a także edukacji i nowych doświadczeń sprawił, że nasi półkoloniści jeszcze długo będą wspominali tegoroczne wakacje.

więcej

Święto Pszczoły Bałtów 2014

Międzynarodowa Konferencja Pszczelarska i VII Świętokrzyskie Święto Pszczoły 2014
w dniach 22.08-24.08.2014r.

więcej

Wycieczki Półkolonistów

31 lipca i 4 sierpnia 2014r. uczestnicy półkolonii przebywali na wycieczkach w Kurozwękach i Ujeździe gdzie zwiedzali zamki i  budowle obronne regionu świętokrzyskiego. Oprócz niezapomnianych wrażeń estetycznych zgłębiali bogatą historię dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego oraz zapoznawali się z tradycją rycerską.

więcej

Jak gminy rozwijały się przez cztery lata. Bałtów najlepiej

  

więcej

Wakacje blisko domu po raz drugi w Gminie Bałtów

Od  28 lipca 2014 r. trwa realizacja programu półkolonii. W tym roku dzieci i młodzież oprócz zajęć profilaktycznych uczestniczy w zajęciach edukacyjno-wychowawczych na temat tradycji rycerskiej, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych na szlaku budowli i zamków obronnych regionu świętokrzyskiego, zajęciach artystycznych i sportowych oraz ciekawych wycieczkach przyrodniczych.

więcej

VII Wakacyjny Turniej Piłkarski


Wakacje z Biblioteką

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie rozpoczęła cykl zajęć  wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Do najciekawszych należą warsztaty fotograficzne, podczas których uczestnicy przygotują multimedialny album pt."Wakcje w obiektywie" oraz zajęcia plastyczne z nauką techniki "quillingu". Dzieci i młodzież  do dyspozycji mają również bilard i piłkarzyki, Playstation 3, oraz boisko wielofunkcyjne na którym odbywają się gry i zabawy sportowe. Biblioteka serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wakacji w każdy wtorek, środę i czwartek w godz. od 11.00 do 14.00.

więcej

Rozbudowa dróg w Gminie Bałtów

  

więcej

Informacja dla rodziców dzieci zakwalifikowanych do udziału w półkolonii Wakacje blisko domu II

Podczas tegorocznych wakacji 2014, w terminie od 28 lipca do 8 sierpnia odbędzie się turnus półkolonii letniej pn. „Wakacje blisko domu II”.

więcej

Rodzina powróciła ....

 Pałac w Bałtowie z ponad 14 hektarowym kompleksem parkowym wrócił do prawowitych spadkobierców księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego, dawnego właściciela majątku.

więcej

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014 w Bałtowie

    

więcej

Uroczyste zakończenie projektu Przedszkola w Gminie Bałtów szansą na równy start

30.06.2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014, które było jednocześnie okazją do podsumowania działań podjętych w ramach projektu ,, Przedszkola w Gminie Bałtów szansą na równy start ”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Bałtów pan Andrzej Jabłoński, Sekretarz Gminy pani Agnieszka Kopała, dyrektorzy szkół pani Lidia Pastuszka, Jolanta Kogut, Joanna Adamus, Mariola Szumlak oraz Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej ,, Motyw ” Pani Iwona Lis, Pan Tomasz Mroczek oraz Pani Agnieszka Różalska. Spotkanie rozpoczęła Kierownik Projektu Pani Agata Śliwka, która podsumowała działania podjęte w ramach projektu W dalszej kolejności przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne, nabyte m. in.: podczas zajęć z rytmiki. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami dla kadry projektu, nauczycieli oraz rodziców za fachową pomoc i opiekę oraz czynne zaangażowanie w życie przedszkoli.

więcej

Wakacyjny kodeks bezpieczeństwa uczniów ZSP Filii w Wólce Bałtowskiej

W dniu 25 czerwca 2014r. Szkolne Koło „Mały Ratowniczek” działające w Szkole Podstawowej Filia w Wólce Bałtowskiej, pod kierunkiem opiekuna Justyny Jabłońskiej przygotowało apel pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje”. Apel miał na celu uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia czyhają na nich podczas wypoczynku. Uczniowie główną uwagę zwrócili na zagrożenia podczas opalania i kąpieli,  jak należy zachować się podczas wypoczynku w lesie, górach i nad wodą. Przypomnieli  zasady zachowania się po zauważeniu pożaru lasu oraz zasady zbierania grzybów. Zaproponowali formy aktywnego wypoczynku i zdrowego odżywiania. Informacje zostały przekazane w formie rymowanek i piosenki. Zakończenie apelu zostało poświęcone zagrożeniom wynikającym z użytkowania maszyn w gospodarstwach rolnych. Życzenia miłego wypoczynku i wspólne wykonanie piosenki pt. „Wakacje” zakończył uroczysty apel. Ciekawa sceneria i oprawa muzyczna wzbudziły zainteresowanie całej społeczności szkolnej.

więcej

PÓŁKOLONIE PT. „WAKACJE BLISKO DOMU II”

Organizatorem półkolonii pt. „Wakacje blisko domu II” jest Świetlica  Opiekuńczo - Wychowawcza w Okole. Zajęcia odbędą się w terminie od 28 lipiec - 8 sierpień 2014 r.

więcej

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia Wakacji

więcej

Przegląd Zespołów Ludowych „Noc Świętojańska”

20 czerwca 2014 r. na placu bałtowskiej „Okręglicy” odbył się Przegląd Zespołów Ludowych „Noc Świętojańska”. Organizatorem był Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie. W przeglądzie zaprezentował się zespół z Pionek „Promyk Nadziei”, zespół ludowy „Magonianki” oraz zespoły ludowe z terenu Gminy Bałtów „Okolanki”, „Biesiada”, „Bałtowianie”.
 

więcej

Nauka pływania dzieci klas III w ramach projektu Umiem Pływać

Gmina Bałtów uczestniczyła w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt był realizowany w okresie od: 26.03.2014 r.  – 14.06.2014 r.. Zajęcia w ramach projektu dla uczniów z naszej gminy odbywały się na krytej pływalni „Neptun” w Ożarowie. Uczniowie na zajęcia dowożeni byli autobusem pod nadzorem 2 opiekunów.

więcej

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego znak: IN-III.7820.1.2.2013 z dnia 09.06.2014r.

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego znak: IN-III.7820.1.2.2013 z dnia 09.06.2014r. dotyczące wniesienia odwołań od decyzji Nr 5/14 o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej Nr 754 Ostrowiec Świętokrzyski - Bałtów - Czekarzewice - granica województwa świętokrzyskiego na odcinku od 1+912 do km 22+211 i ok km 25+353 do km 29+269.

więcej

Wycieczka edukacyjna do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

6 czerwca 2014r. uczniowie klas 0-III Publicznej Szkoły Podstawowe  im. Legionów Polskich w Okole wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.  Poznali wiele ciekawych opowieści o życiu tamtejszych ludzi, ich zwyczajach, narzędziach pracy, środkach transportu, sposobach podróżowania, zwierzętach czy chociażby ubiorów na każdą okazję. Zwiedzili zabytkowe zagrody, małą wiejską szkółkę,  dom lekarza, aptekę, drewniany kościół oraz  dworek szlachecki. Wzięli udział również w lekcji pt. „Dawne gry i zabawy na powietrzu”. Dowiedzieli  się, jak i w co bawiły się dzieci kilkadziesiąt lat temu. Dziś już nikt nie toczy fajerki, nie gra w grele i nie rzuca obręczą z drutu do drewnianego kołka. Czasami nie trzeba drogocennych, wyszukanych zabawek, żeby dobrze się bawić. Wielką atrakcją było wejście na najwyższą kondygnację wiatraka. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas na świeżym powietrzu, ale także wiele się nauczyli o życiu ludzi w dawnej wsi. Dzieci były bardzo zadowolone z udziału w wycieczce.

 

więcej

Noc Świętojańska - zaproszenie


Dopłata do materiału siewnego w Agencji Rynku Rolnego

25 czerwca 2014 r. ostatecznym terminem składania wniosków o dopłatę do materiału siewnego w Agencji Rynku Rolnego. Jeszcze tylko do 25 czerwca 2014 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, dotyczące materiału siewnego - zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych - zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od dnia 15 lipca 2013 r. do 15 czerwca 2014 r. Głównym celem udzielania takich dopłat jest zwiększenie zużycia kwalifikowanego materiału siewnego, a tym samym podniesienie poziomu jakości uzyskiwanej produkcji roślinnej. Dopłatami nie są objęte uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon oraz uprawy ziemniaka odmiany genetycznie modyfikowanej AMFLORA.

Zarówno formularze jak i warunki dostępne są również na stronie internetowej www.arr.gov.pl

więcej

Uroczysta Msza Święta z okazji Święta Ludowego i Dnia Strażaka 2014r.

  

więcej

Kocham Cię, Mamo, Bo serce Twoje bije tak samo jak moje...

Słowo „Mama”  to  synonim miłości, dobra, ciepła rodzinnego  i szczęścia. Mama - to pierwsze słowo, jakie wypowiada małe dziecko. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za największy skarb, jaki otrzymał od swojej mamy - za życie. Wdzięczność, którą wyrażamy poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć.

więcej

Konkurs poetycki Lutnia Wiejska

W dniu 29 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Lutnia Wiejska”

więcej

KOMUNIKAT

ZE WZGLĘDU NA TRAGICZNE WYDARZENIA, JAKIE MIAŁY MIEJSCE W OSTATNICH DNIACH NA TERENIE BAŁTOWA, ODWOŁUJE SIĘ WYSTĘPY ARTYSTYCZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA LUDOWEGO I DNIA STRAŻAKA, KTÓRE ZAPLANOWANO NA NIEDZIELĘ, 8 CZERWCA NA "OKRĘGLICY".

W RAMACH OBCHODÓW ŚWIĘTA ODPRAWIONA ZOSTANIE UROCZYSTA MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA W KOŚCIELE P.W. MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W BAŁTOWIE O GODZ. 13.50


Zaproszenie na Święto Ludowe i Dzień Strażaka


Dzień Dziecka


Promocja MPK Ostrowiec na bilety jednorazowe normalne poza miastem

  

więcej

Spotkanie z pracodawcą w ramach projektu

W dniu 20 maja 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w ramach realizacji  projektu  „RozPracuj to z biblioteką” odbyło się spotkanie z pracodawcą, panią Małgorzatą Gierczak.  W spotkaniu uczestniczyła grupa kobiet objętych projektem, która miała możliwość zapoznania się z zagadnieniami kluczowymi branży handlowej.  Spotkanie stworzyło możliwość bezpośredniego kontaktu pracownik – pracodawca. Uczestniczki projektu zaznajomiły się z technikami rekrutacyjnymi, programem praktyk i staży, wymaganiami firmy oraz możliwościami zatrudnienia. Dziękujemy pani Małgorzacie Gierczak za udział w spotkaniu, udzielenie cennych informacji i wskazówek.

więcej

Piknik rodzinny w Okole

23 maja 2014 r. w Okole odbył się piknik rodzinny pt. „Znajdź czas dla rodziny” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Postaw na Rodzinę. Okazją do zorganizowania pikniku był obchodzony 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodziny. W tym roku było to szczególne święto dla wszystkich rodzin, ponieważ MDR odbył się po raz dwudziesty.  
 

więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego


Informacja - dyżur wyborczy

W dniu 24 maja 2014r. Urząd Gminy w Bałtowie, w tym ewidencja ludności pełni dyżur wyborczy w godzinach 7.00 – 15.00
W dniu 25 maja 2014r. Urząd Gminy w Bałtowie, w tym ewidencja ludności pełni dyżur wyborczy od godz. 5.30


Kolejny sukces Uczennic z PSP im. Legionów Polskich w Okole

15 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu odbył się X Powiatowy konkurs „Zdrowie w Poezji”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci młodszych i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W tym roku po raz drugi wzięli w nim udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole. Ich występ zakończył się sukcesem. Aleksandra Sosnowska zajęła I miejsce  w młodszej grupie wiekowej recytując wiersz pt. „Gdzie ukryły się witaminki”, a w starszej grupie  II miejsce zajęła Oliwia Stańczyk mówiąc wiersz „Dzięcioł i sowa”.  Ola jest uczennicą klasy 0, a Oliwia klasy III.
Obu dziewczynkom składamy serdeczne gratulacje!

więcej

Pasowanie na czytelnika

W dniu 13 maja 2014 r. w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Do braci czytelniczej przyjęci zostali uczniowie klas I i II z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie Filii Szkoły Podstawowej w Wólce Bałtowskiej. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i  pasowanie na czytelnika GBP w Bałtowie. Dzieci ślubowały, że będą czytać książki, szanować je i korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy uczeń „Księgą bajek” został pasowany przez dyr. Biblioteki Iwonę Lis. Nowym czytelnikom życzymy wielu ciekawych spotkań w świecie książki i biblioteki. Słowa podziękowania kierujemy do pań wychowawczyń Anny Smolińskiej i Justyny Jabłońskiej oraz pani Anny Czarneckiej.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014

Na podstawie art.36 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2011r. Nr 21, poz. 112),  Wójt Gminy Bałtów zawiadamia wyborców o sporządzeniu spisu wyborców w Gminie Bałtów w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego zarządzonymi na dzień 25 maja 2014r.

Spis wyborców jest udostępniony do wglądu w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 1 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 700 – 1500. (do 19 maja 2014r.). Udostępnienie spisu wyborców następuje na pisemny wniosek zainteresowanego, zawierający dane umożliwiające ustalenie tożsamości wyborcy w spisie. Wzór wniosku o udostępnienie spisu stanowi załącznik do informacji. Udostępnienie do wglądu spisu polega na udzieleniu informacji potwierdzającej, iż osoba wskazana we wniosku jest ujęta lub nie figuruje w spisie (w tym również z powodu skreślenia ze spisu), albo że dane wpisane we wniosku różnią się od danych osoby wpisanej do spisu. Na żądanie wnioskodawcy udzielona informacja jest potwierdzana na piśmie.


Informacja na Obwodowych Komisji Wyborczych

W dniu 21 maja 2014r. o godzinie 12.00 na sali ślubów w Urzędzie Gminy w Bałtowie odbędzie się spotkanie dla wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych wyznaczonych do wyborów do Parlamentu Europejskiego w dniu 25 maja 2014r.


Konkurs Piękna i Bezpieczna Zagroda

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, iż rozpoczęła się  XVI edycja konkursu p.n. ,,Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Uczestnikami konkursu mogą być właściciele gospodarstw rolnych z terenu gminy, prowadzący produkcję rolniczą. Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych. Konkurs przebiega w trzech etapach: gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. Na szczeblu gminnym zostanie powołana komisja, która dokona oceny i wybierze jedno gospodarstwo rolne, które będzie reprezentowało gminę w dalszych etapach konkursu. Następnie zgłoszenie zostanie przesłane do Starostwa Powiatowego, gdzie zostanie powołana komisja konkursowa, która dokona przeglądu i oceny zagród zgłoszonych do konkursu. Na szczeblu wojewódzkim zostanie powołana Wojewódzka Komisja Konkursowa przez Zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Komisja ta będzie dokonywała weryfikacji zagród w III etapie konkursu i podejmie decyzje o kolejności nagród i wyróżnień na szczeblu wojewódzkim. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa do Urzędu Gminy w Bałtowie pokój nr 7  do dnia 15 czerwca 2014 r. Zapraszamy do udziału w konkursie !


Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014

Informacja o składzie Obwodowych Komisji Wyborczych z uwzględnieniem pełnionych funkcji.

więcej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek


Sukces uczennic ZSP w Bałtowie w MIędzygimnazjalnym Turnieju Matematycznym

28 kwietnia 2014r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Św. odbył się finałowy etap Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego „Wiedza Młodego Przedsiębiorcy”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów, wykorzystanie wiedzy matematycznej w różnych sytuacjach praktycznych oraz rozwijanie wyobraźni dotyczącej zagadnień gospodarczych i finansowych. W etapie finałowym wzięło udział 19 drużyn z gimnazjów: PG1, PG2, PG4, PG5, Gimnazjum Katolickiego, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, PG w Mominie, PG w Waśniowie, PG w Bałtowie oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrowcu Św. Gimnazjum w Bałtowie reprezentowały dwie 2-osobowe drużyny, które w eliminacjach szkolnych uzyskały najwyższą liczbę punktów: Natalia Bidzińska i Karolina Szczygieł oraz Kamila Walczyk i Kacper Kudas z klasy IIa.  Drużyna w składzie Natalia Bidzińska i Karolina Szczygieł zajęła w turnieju drugie miejsce różnicą 0,5p przegrywając z uczniami z PG1  w Ostrowcu Św. Gratulujemy sukcesu!


Stokrotki najlepsze w Powiecie Ostrowieckim

7 maja 2014 r  w sali kina Etiuda w Ostrowcu Św.  odbył się IX Międzyszkolny I Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych  zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ostrowcu Św. Zespoły prezentowały się w dwóch kategoriach: śpiewu, tańca i ruchu oraz  tańca współczesnego. Zespół Stokrotki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole zajął  I miejsce  i  otrzymał Puchar  Prezydenta Miasta w kategorii taniec współczesny. Młodzi tancerze zaprezentowali układ taneczny do piosenek Pitbull- Timber: Kesha oraz Fly Project: Toca Toca. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. A oto zwycięski zespół:
Martyna Dziewit, Malwina Kucharska, Julia Majewska, Szymon Gąsior, Zuzanna Letkiewicz, Wiktoria Choinka, Amelia Religa, Amelia Kośniewska, Paulina Kośniewska, Wiktoria Czyż, Anna Walczyk, Karina Choinka.
Z zespołem pracuje z ogromnym zaangażowaniem nauczyciel wychowania fizycznego Cezary Stępniewski. Dzięki wspólnej  pasji zespół osiągnął sukces. GRATULACJE!!!!!!!

więcej

Obchody rocznicowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Bałtów

   

więcej

Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

Tegoroczny festiwal projektów edukacyjnych był już czwartym tego typu przedsięwzięciem w historii naszego gimnazjum. Odbył się 30 kwietnia 2014r. Bohaterami festiwalu byli uczniowie klasy IIa, którzy prezentowali przygotowane metodą projektu tematy:
- „ Jak niemieckie wynalazki zmieniły nasze życie?”,
- „Kabaret jako sztuka łatwa i przyjemna”,
- „Chemia jest wszędzie. Czy można przeżyć jeden dzień bez chemii?”,
- „Młodzież dawniej i dziś”,
- „Fizyka w życiu codziennym”.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Zarządzenie nr 63/2014 Wójta Gminy Bałtów z dnia 5 maja 2014r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych na obszarze Gminy Bałtów w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 25 maja 2014r.   

więcej

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego znak: IN-III.7820.1.2.2013 z dnia 28.04.2014r.

więcej

Ziemia - nasz wspólny dom

Dzień Ziemi w Filii w Wólce Bałtowskiej upłynął pod hasłem „Ziemia – nasz wspólny dom”.Z tej ważnej okazji uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem p. Anny Smolińskiej przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym  uczyli swoich kolegów jak zostać prawdziwymi ekologami. Słowami piosenek i wierszy dotyczących ochrony przyrody zachęcali wszystkich do walki z paskudnym i cuchnącym potworem, który zatruwa nasze środowisko. Królewna Śmieszka wraz z Ekoludkami wysprzątały cały las i przegoniły groźnego potwora. Ważnym punktem programu był turniej wiedzy ekologicznej. Wylosowani uczniowie z każdej klasy wzięli udział w pięciu konkurencjach dotyczących znajomości świata przyrody, a także sprawności fizycznej. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami.Na zakończenie imprezy swoje zdolności taneczne zaprezentowała klasa III wykonując taniec współczesny i zachęcając wszystkie koleżanki i kolegów do wspaniałej zabawy.

więcej

4 maja - Dzień Strażaka


Zaproszenie na uroczyste obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Młodzieżowa Rada Gminy Bałtów

Zarządzenie nr 1/2014 Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie z dnia 18 kwietnia 2014r. w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Bałtów I kadencji (2014-2016).

więcej

Zawiadomienie Starosty Ostrowieckiego GK.I.6017-1/10 z dnia 14.04.2014r.

Zawiadomienie Starosty Ostrowieckiego GK.I.6017-1/10 z dnia 14.04.2014r. o terminie okazania opracowanego i wyznaczonego na gruncie projektu scalenia gruntów oraz zebrania oświadczeń w sprawie projektu i zasad objęcia w posiadanie wydzielonych gruntów.

więcej

Obchody Niedzieli Palmowej w Gminie Bałtów

 

więcej

Gminne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Bałtowie

10 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyło się Gminne Spotkanie  Kół Gospodyń Wiejskich  pn. „Bezpieczeństwo i ubezpieczenia społeczne w rolnictwie”, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie z inicjatywy Pana Stanisława Golmento z PIP, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Gości powitał Wójt Gminy Bałtów Pan Andrzej Jabłoński.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Obwieszczenie Wójta Gminy Bałtów z dnia 14 kwietnia 2014 r.

w sprawie informacji o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wskazanie, która z obwodowych komisji wyborczych jest wyznaczona przez wójta dla przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego.

więcej

Wielkanoc 2014r.


Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych oraz dokumenty do pobrania.

więcej

Życzenia Wielkanocne


Obwieszczenie Wójta Gminy Bałtów z dnia 07.04.2014r. znak: Oś.6220.3.2014

  

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Informacja Rejonowej Komisji Wyborczej Nr 29 w Kielcach o składzie, siedzibie i pełnionych dyżurach.

więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego - 25 maja 2014r.

Zarządzenie Nr 53/2014  Wójta Gminy Bałów z dnia 10.04.2014r. w sprawie wyznaczenia obwodowej komisji wyborczej dla celów głosowania korespondencyjnego w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 25 maja 2014r.

więcej

Zaproszenie na uroczyste obchody Niedzieli Palmowej


Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 02.04.2014r.

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 02.04.2014r., znak: IN-III.7820.1.2.2013, dotyczące zawiadomienia o wydaniu decyzji o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej Nr 754, w części dotyczącej obszaru miejscowości Okół tj. od km 22+211 do km 25+353.

więcej

Bałtów wygrał

Sportowcy z Bałtowa zajęli I miejsce w V Turnieju Piłki Siatkowej „Spotkajmy się w Krzemiennym Kręgu”, który odbył się 29 marca br. w Kunowie. Drużyna w składzie: Anna Maciejak, Błażej Chmielnicki, Andrzej Jabłoński, Artur Kaczor, Marek Korólczyk, Konrad Korzeniowski, Tomasz Mroczek, Michał Nowek, Bartłomiej Rola, Cezary Stępniewski, Konrad Wnukowski w eliminacjach pokonała zespoły z Chotczy, Rzeczniowa i Bodzechowa. W ćwierćfinale wygrała ponownie z zespołem z Chotczy, a w finale drużyną z Ćmielowa. W całym turnieju Siatkarze z Bałtowa wygrali wszystkie  mecze, na szczególną uwagę zasługuje to, że zwycięstwo przyszło im bez straty seta. Drużyna wspierana była przez wiernych kibiców – młodzież z Junior Bałta i pracowników Stowarzyszenia „Krzemienny Krąg” . Siatkarzom gratulujemy zwycięstwa dziękując za ich zaangażowanie, walkę i ciekawą grę.  Dziękujemy Kibicom za wspaniały doping naszej drużyny i uświetnienie zawodów. 

więcej

Wiosna w SP w Bałtowie

21 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie wzięli czynny udział w wesołej uroczystości z okazji powitania wiosny. Społeczność szkolna klas IV – VI  definitywnie pożegnała zimę specjalnym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego – p. Annę Kądzielę-Płazę i p. Alicję Budzeń. Zespół taneczny „Stokrotki” wprowadził wszystkich w wiosenny nastrój, zapraszając do wspólnej zabawy.

więcej

 

W archiwum:1157 Następna >>
www.dwarazy.com